بهترین نویسنده های کمیک ؛ نویسنده‌هایی که باعث رشد صنعت کمیک بوک شدند

صدها و یا هزاران نویسنده کمیک بوک وجود دارد. اما افراد کمی وجود دارند تاثیر زیادی بر صنعت کمیک گذاشته و می‌توانند جزو بهترین نویسنده های کمیک قرار گیرند.

برای دهه‌های متوالی، کمیک یک صنعت سرگرمی کوچک و معمولی بود. گاهاً کمیک‌ها بخشی از روزنامه و مجله‌ها بودند و داستان‌هایی طنز را روایت می‌کردند. اکثر مخاطبان این کمیک‌ها نیز کودکان و نوجوانان بودند. اما این رویه دچار تغییر شد؛ طرفداران کمیک‌ها رفته رفته بیشتر شد و داستان کمیک‌ها نیز دچار تحول شد.

بهترین نویسنده های کمیک

نویسنده‌هایی که باعث رشد صنعت کمیک بوک شدند

شما می‌توانید فهرست بهترین نویسنده های کمیک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک

در این زمان، داستان کمیک‌ها واقع گرایانه‌تر شد و نبرد بین ابرقهرمانان و ضد ابرقهرمانان، رنگی تازه به خود گرفت. این بار کمیک‌ها به ظاهر برای کودکان بودند اما در حقیقت داستان‌های پیچیده‌تری را نیز روایت می‌کردند. این تحول باعث تغییر کمیک‌ها برای همیشه شد و امروزه کمیک یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های سرگرمی به شمار می‌رود.

دلیل این تحول بزرگ، نویسندگان خلاق بودند. برترین نویسنده های کمیک بوک که سعی داشتند تا این صنعت را به کلی تغییر دهند. تاکنون نویسندگان زیادی بوده‌اند که تاثیر بسیار زیادی بر صنعت کمیک‌ داشته‌اند. اگر قصد دارید تا با این نویسندگان بزرگ آشنا شوید، تا انتهای نوشتار بهترین نویسنده های کمیک بوک با فیگار همراه باشید.

جف جانز

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, برترین نویسنده کمیک بوک

اگرچه آثار جف جانز شامل طیف وسیعی از آکوامن تا فلش و یا حتی بسیاری از رویدادهای مهم دی‌سی را در بر می‌گیرد، اما آن‌ها دلیل اصلی نام گرفتن جف جانز به عنوان بهترین نویسنده کمیک بوک نیستند. جف جانز به دلیل نه سال تلاش مداوم برای شخصیت فانوس سبز تبدیل به بهترین نویسنده کمیک بوک شد.

هنگامی که فانوس سبز دجار کاهش محبوبیت شده بود، جف جانز تصمیم به ایجاد تحول در این شخصیت گرفت. این بار به جای افزایش سپاه او، افسانه‌ای کیهانی‌تر را برای فانوس سبز به وجود آورد. او از رنگ نور به شکلی احساسی‌تر استفاده کرد و به طور کلی این شخصیت را احیا کرد. هرآنچه که امروز فانوس سبز مدرن را تشکیل داده است، حاصل زحمات جف جانز است.

بیشتر بخوانید:

جیسون آرون

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, برترین نویسنده کمیک بوک

جیسون آرون از خلاقیت خود در تمام نوشته‌های خود استفاده می‌کند. به همین دلیل است که می‌توانیم او را جزو برترین نویسنده های کمیک بوک به شمار آوریم. او تاکنون وظیفه نوشتن کمیک‌های بسیار زیادی را برعهده داشته است. از کیمک‌های پانیشر و دکتر استرنج، تا کمیک‌های بزرگی همچون انتقام جویان را می‌توانیم در آثار جیسون آرون مشاهده نماییم. با نگاهی به این کمیک‌ها، می‌توانیم متوجه شویم که جیسون آرون همواه ویژگی‌های شخصیتی اگر کارکترهای کمیک‌هایش را تغییر داده و به آن‌ها را بهبود داده است.

با این حال، ساخت داستانی از ثور که اکنون لیاقت بلند کردن میولنیر را ندارد، دلیل اصلی وجود نام جیسون آرون در لیست برترین نویسنده های کمیک بوک است. در این کمیک ما شاهد ثور بودیم که لیاقت خود را از دست داده و دیگر نمی‌تواند میولنر را بلند کند. سپس او تصمیم می‌گیرد تا عشق میان ثور و جین را کاملاً متحول کند. در این کمیک، جین برای اولین بار می‌تواند میولنیر را بلند کرده و تبدیل به ثور مونث شود. ما شاهد اقتباسی از این واقعه در یکی از بهترین فیلم های مارول 2022 با نام ثور: عشق و رعد خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

برایان مایکل بندیس

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, بهترین نویسنده های کمیک بوک

برایان مایکل بندیس جزو نویسندگانی است که به کار برای یک ناشر بسنده نکرده است. برایان مایکل بندیس همواره داستان شخصیت‌های کلاسیک کمیک بوک را برای خوانندگان مدرن بازگو کرده است. برایان مایکل بندیس تاکنون استعداد خود را به ناشران بسیار متفاوتی ارائه داده است. او برای ایمیج کامیکس داستان‌های زیادی نوشته است؛ همچنین بر داستان‌هایی از سوپرمن برای دی‌سی و رویدادهایی با اهمیت برای مارول کار کرده است.

برخی از بزرگ‌ترین کارهای او، سری کمیک‌های جسیکا جونز و یا رویدادهای بسیار مهم خانه ام و تهاجم مخفی است. اها شاهکاری که برایان مایکل بندیس را تبدیل به برترین نویسنده کمیک بوک می‌کند، خلق مرد عنکبوتی نهایی و همچنین جهان نهایی است. همچنین او مایلز مورالز را طوریتغییر می‌دهد تا تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین شخصیت‌های مارول شود.

بیشتر بخوانید:

فرانک میلار

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, برترین نویسنده کمیک بوک

فرانک میلار نیز خالق شخصیت‌های منحصر به فرد بسیار زیادی می‌باشد. در آن زمان، هیچ ابرقهرمانی به طور همزمان تاریک، خشن و حتی غم انگیز نبود که بتواند در همین حین از نظر اخلاقی یک درستکار باشد؛ در این زمان بود که شخصیت بتمن خلق شد. فرانک میلار نیز کسی بود که این ابهت و حیثیت تاریک و خشونت آمیز را به بتمن هدیه کرد.

اکثر آثار فرانک میلار لحنی بسیار تاریک و خشونت آمیز دارند. این قضیه تا حدی پیش می‌رود که می‌توانیم برخی از این کمیک‌ها را نامناسب برای کودکان بشماریم. فرانک میلار جزو افرادی بوده است که بر شخصیت‌های بزرگی همچون بتمن و یا بی‌باک کار کرده ون داستان‌های بسیار جذابی را برای آن‌ها روایت کرده است. به همین دلیل است که از او به عنوان برترین نویسنده کمیک بوک یاد می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

رابرت کانیگر

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, برترین نویسنده های کمیک بوک

در زمان جنگ جهانی دوم، اکثر کمیک بوک‌ها مربوط به جنگ بودند. شخصیت‌هایی همانند کاپیتان آمریکا که یک وطن پرست محسوب می‌شوند، در دوران اوج خود قرار داشتند. اما پس پایان جنگ، محبوبیت شخصیت‌های وطن پرست کاسته و شخصیت‌ها و داستان‌های علمی تخیلی محبوب‌تر شدند.

رابرت کانیگر نیز در این امر دخیل بود. شخصیت فلش، یکی از موثرترین شخصیت‌ها در تغییر حالت کمیک‌ها بود. فلش ارتباطی با وطن پرستی و کشور نداشت و به قهرمان‌های امروزی شباهت بیشتری داشت. رابرت کانیگر خالق فلش نیست؛ اما او به نوعی فلش را بازنویسی کرد و باعث تحول این شخصیت شد.

بیشتر بخوانید:

جاناتان هیکمن

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, بهترین نویسنده های کمیک بوک

هنگامی که یک رویداد بزرگ شامل تعداد زیادی از ابرقهرمانان درحال وقوع است، بهترین نویسنده‌ای که می‌تواند این رویداد را بنویسند جاناتان هیکمن نام دارد. جاناتان هیکمن نه تنها از پس داستان‌هایی شلوغ با انبوهی از شخصیت‌ها بر می‌آید، بلکه او نقطه‌ای را از نظر داستانی در هر رویداد ایجاد می‌کند که طرفداران بتوانند بدون مطالعه کمیک‌های پیشین، به سراغ این رویداد آمده و همچنان از داستان آن لذت ببرند.

چهار شگفت‌انگیز، انتقام جویان، انتقام جویان جدید و مامورین شیلد با یکدیگر متحد شده تا به رویداد جنگ‌های پنهان روند. واضح است که تنها جاناتان هیکمن می‌تواند از پس همچین رویداد جذابی بر آید. همچنین لازم به ذکر است که درحال حاضر، جاناتان هیکمن درحال کار بر کمیک‌های مردان ایکس است. ما می‌توانیم به سادگی لقب بهترین نویسنده های کمیک بوک را به جاناتان هیکمن دهیم!

بیشتر بخوانید:

کریس کلرمونت

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, برترین نویسنده کمیک بوک

اگر به لحن متفاوت و اعتراض آمیز مردان ایکس علاقه دارید، می‌توانید تمامی آن‌ها را مدیون کریس کلرمونت باشید. تقریباً تمام ویژگی‌هایی درحال حاضر در مردان ایکس وجود دارد، تماماً توسط کریس کلرمونت به وجود آمده‌اند. کریس کلرمونت با تحریر رویدادهای مهمی همچون روزهای گذشته آینده و یا دارک فونیکس سیج، تغییرات زیادی در مردان ایکس به وجود آورد.

تا پیش از کارهای کریس کلرمونت، مردان ایکس بسیار ناشناخته و بی‌اهمیت بودند. اما کریس کلرمونت کسی بود که مردان ایکس را مجدداً به زندگی بازگرداند. همچنان نیز مردان ایکس به دلیل کارهای کریس کلرمونت محبوبیت بسیار زیادی دارند.

بیشتر بخوانید:

بیل فینگر

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, برترین نویسنده های کمیک بوک

ما پیش‌تر از فرانک میلار و نحوه کار او بر شخصیت بتمن گفتیم. اما شاید بد نباشد با کسی که این شخصیت بینظیر را برای اولین بار خلق کرد نیز آشنا شوید. بی فینگر کسی بود که بتمن را در یک کمیک کاراگاهی، به تحریر درآورد.

بتمن یک فرد بی‌قانون، اما با دلی پاک است. شخصی که به نظر بی‌رحم می‌رسد، تمام تلاش خود را برای مقابله با فساد در شهر می‌کند. او بروس وین، شوالیه تاریکی، و یا بتمن است. شاید اگر بیل فینگر بتمن با خلق نمی‌کرد، بهترین نویسنده های کمیک بوک نمی‌توانستند از آن الهام گرفته و شاهکارهای دیگری همچون بتمن را خلق کنند.

بیشتر بخوانید:

جری سیگل

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, برترین نویسنده های کمیک بوک

تا پیش از خلق سوپرمن، واژه ابرقهرمان مفهومی متفاوت نسبت به امروز داشت. همانطور که در مقدمه ذکر کردیم، در ابتدا کمیک‌ها بیشتر داستان‌هایی کمدی را شامل می‌شدند. اما هنگامی که جری سیگل شخصیت سوپرمن را خلق کرد، همه چیز تغییر کرد.

خلق سوپرمن اولین گام برای تحول صنعت کمیک، و تبدیل شدن آن به چیزی بود که امروز می‌شناسیم. سوپرمن شخصیتی بود که برای اولین بار داستانی کاملاً علمی تخیلی و غیر زمینی را در کمیک‌ها مطرح می‌کرد. این کمیک‌ها باعث شدند تا یک تحول بزرگ صورت گیرد و تمامی شخصیت‌های محبوبی که از کمیک بوک می‌شناسیم، تنها به دلیل وجود سوپرمن خلق شوند. کاملاً منطقی است که نام جری سیگل را در لیست برترین نویسنده های کمیک بوک قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:

استن لی

بهترین نویسنده های کمیک
بهترین نویسنده های کمیک, بهترین نویسنده های کمیک بوک

از نگاه افراد بسیار زیادی استن لی بهترین نویسنده های کمیک بوک است. او خالق محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین شخصیت‌های مارول است. از این شخصیت‌ها می‌توان مرد آهنی، مرد عنکبوتی، ثور و هالک را به عنوان مثال بیان کرد. البته که این موارد تنها چند مثال می‌باشند و ابرقهرمانان بسیار زیاد دیگری وجود دارند که حاصل همکاری استنلی به عنوان نویسنده، و جک کربی به عنوان طراح هستند.

بدون استن لی، احتمالاً وضعیت کمیک بوک‌ها در عصر مدرن بسیار متفاوت از وضعیت فعلی است. همچنین لازم به ذکر است که به لطف محبوبیت فیلم‌های مارول و حضور افتخاری استنلی در تمامی این فیلم‌ها، شهرت استنلی در میان تمامی نویسندگان کمیک بوک بسیار بالا است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین نویسنده های کمیک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین نویسنده های کمیک

آیا فرانک میلار بتمن را خلق کرد؟

خیر. فرانک میلار جزو افرادی بوده است که در تحول و محبوبیت بتمن نقش پررنگی داشته است. اما شخصیت بتمن برای اولین بار توسط بیل فینگر خلق شده است.

خالق مرد عنکبوتی چه کسی است؟

استن لی یکی از نویسندگان بزرگ مارول است که مرد عنکبوتی را به همراه طیف عظیمی از شخصیت‌های محبوب مارول خلق کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *