بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU) از نگاه سایت فیگار

در دنیای مارول مبارزات خانوادگی زیادی صورت گرفته است. همراه ما باشید تا به بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU) بپردازیم.

خانواده به اشکال مختلفی در دنیای سینمایی مارول (بهترین فیلم های مارول 2022) نشان داده می‌شود، با برخی از قهرمانان که توسط دیگران پذیرفته شده‌اند، مانند یاندو و استار لرد یا مرد آهنی که مرد عنکبوتی را تحت حمایت خود قرار داد. با این حال، همه خانواده‌ها درگیری‌های خاص خود را دارند و در دنیای مارول معمولاً در قالب رقابت خواهر و برادر یا نبردهای پر زرق و برق برای تعیین سرنوشت یک سیاره ظاهر می‌شود.

بهترین دعواهای خانوادگی یک هسته عاطفی دارند که باعث می‌شود مخاطب به شخصیت‌ها و رقابت آن‌ها اهمیت دهد. فیلم‌های مارول معمولاً عالی به نظر می‌رسند، اما این درام شخصیتی است که طرفداران را در سینما نگه می‌دارد تا شاهد نبرد خانوادگی شخصیت‌ها باشند. نبردهای خانوادگی در مارول با مبارزه با یک شرور متفاوت است و در این مبارزات، جنگ تنها سر منافع شخصی نیست.

در دنیای مارول (بهترین سریال های مارول 2022) بارها این اتفاق افتاده و در فیلم‌های جدیدتر هم احتمال به تصویر کشیدن مبارزات خانوادگی وجود دارد. این موضوع همواره باعث می‌شود تا مخاطب صرفاً شاهد نبردهای تکراری قهرمانان با شروران دنیای کمیک نباشد. در این مقاله قصد داریم تا بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU) را به شما معرفی کنیم.

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)

مبارزاتی که عمق احساسی دارند

شما می‌توانید فهرست بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU) را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)

در دنیای مارول (بهترین کمیک های مارول 2022) نبردهای بسیار زیادی اتفاق افتاده است، اما تمامی این نبردها به مبارزه بین قهرمان و شرور داستان منتهی نمی‌شود. در این مبارزات درگیری‌های خانوادگی هم وجود دارد  و این موضوع باعث شده تا سکانس‌های اکشن مارول تکراری و کلیشه‌ای نباشند. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU) بپردازیم.

سکانس ورود هلا

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
برترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی Marvel

هلا بدون شک یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های فیلم‌های ثور (بهترین کمیک های ثور) است. در اولین صحنه، او قدرت خود را با طعنه زدن به ثور و لوکی، تمسخر مرگ اودین، تثبیت می‌کند و این موضوع را به طور کاملاً غیر مستقیم به ثور و لوکی (سریال لوکی) می‌‎فهماند که هیچ ترسی از آن‌ها ندارد.

تماشاگران قدرت چکش ثور (بهترین کمیک های مایتی ثور)، میولنیر و قدرت حیله گری لوکی را می‌دانند، اما هلا میولنیر و هر امیدی که این دو برادر ممکن بود داشته باشند را در یک لحظه در هم می‌شکند. هسته عاطفی دعوا این می‌باشد که برادران خواهر از دست رفته خود را پیدا کرده‌اند، اما گزینه آشتی هرگز روی میز نیست، زیرا هلا مصمم است به هر قیمتی خانواده‌اش را کنار بزند و بر آزگارد حکومت کند.

گامورا و تانوس

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای Marvel

مبارزه تانوس با دختر خوانده‌اش گامورا، از همان اولین فیلم نگهبانان کهکشان شکل گرفت و برای گامورا انگیزه ایجاد کرد. ناامیدی گامورا برای کشتن ثانوس قبل از به دست آوردن سنگ‌های بی نهایت باعث می‌شود که او به صورت رو در رو به او حمله کند و در نهایت در یک رویارویی کوتاه، اما احساسی به او خنجر بزند.

با این حال، مرگ تانوس در این صحنه تقلبی بود و قدرت واقعی و دستکاری او، زمانی که او حقیقت موقعیت را فاش می‌کند کاملاً به نمایش گذاشته می‌شود. گامورا فکر می‌کرد که قدرت شکست تانوس را دارد، اما واقعاً تانوس کنترلش را در دست داشت، و به او نشان داد که هرگز برنده نخواهد شد. این مبارزه ثابت کرد که گامورا با تمام تنفرش نسبت به تانوس، او را به عنوان پدرش قبول دارد. این مبارزه یکی از برترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول  به شما می‌رود.

بیشتر بخوانید:

نبرد هلا و ثور

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
مبارزات خانوادگی برتر در دنیای سینمایی مارول

مبارزه نهایی در فیلم ثور: رگناروک (تحلیل و بررسی تریلر دوم فیلم ثور عشق و رعد) با یک سکانس درخشان از هلا در حال گام برداشتن به سمت تاج و تخت آسگاردی آغاز می‌شود. هلا کلاه خود را باز می‌کند، نشان دهنده شروع یک نبرد حماسی است. دعوای بین ثور و هلا با تلاش هایمدال برای نجات آسگاردی‌ها با بردن آن‌ها به بایرفراست صورت می‌گیرد، اما سکانس‌هایی که مخاطب از ثور در مقابل هلا می‌بیند هیجان‌انگیز و تاثیرگذار می‌باشد.

نبردی که بین آن‌ها صورت گرفت ثور (نقد و بررسی فیلم Thor Love And Thunder ؛ ثور به جنگ قصاب خدایان می‌رود) تقریباً بازنده آن بود، زیرا هلا در آزگارد به قدری قدرتمند شده بود که حتی ثور هم قادر به شکست دادن او نبود. در این نبرد ثور یکی از چشمان‌اش را توسط هلا از دست می‌دهد و پس از این اتفاق هلا به ثور می‌گوید : “حالا مرا یاد پدر می‌اندازی”. این مبارزه جزو مبارزات خانوادگی برتر در دنیای سینمایی مارول قرار می‌گیرد.

ناتاشا و یلنا

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
برترین مبارزات خانوادگی در سینمایی مارول

یلنا و ناتاشا مهارت‌های مبارزه‌ای مرگبار زیادی به عنوان بیوه سیاه (بهترین کمیک های بیوه سیاه) دارند، استفاده از وسایل محیط خود برای کشتن دشمن خود با اشیاء معمولی. در  فیلم بیوه سیاه، مهارت‌های آن‌ها در حالی که با یکدیگر در آشپزخانه مبارزه می‌کنند، با استفاده از وسایل معمولی مانند میز، درهای کمد و کارد و چنگال برای حمله به یکدیگر به نمایش گذاشته می‌شوند.

این دو مبارز در پایان این فیلم (نقد فیلم بیوه سیاه (Black Widow 2021)) خود را خواهر می‌دانند، زیرا با هم بزرگ شدند. حتی برای مدت کوتاهی و دشمنی خانوادگی آنها در این دعوا به پایان می‌رسد و پرخاشگری سرکوب‌ شده‌ای را که هر دو در سر داشتند، رها می‌کنند. آن‌ها در سنین بسیار پایین از یکدیگر به زور جدا می‌شوند و گذشته غنگینی دارند. نبرد بین این دو خواهر یکی از بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای Marvel محسوب می‌شود.

استارد لرد و ایگو

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)

در قسمت دوم فیلم محافظان کهکشان (بهترین کمیک های نگهبانان کهکشان)، استار لرد سرانجام با پدر بیولوژیکی خود، سیاره ای زنده به نام اگو آشنا می‌شود. اگرچه پیتر می‌خواهد با پدرش رابطه خوبی داشته باشد، اما انگیزه اصلی پیتر برای ادامه زندگی همیشه مادرش بوده است. وقتی ایگو به قتل او در مقابل پیتر اعتراف می‌کند، با عصبانیت شدید او رو به رو شد و نبردی بین آن‌ها صورت گرفت.

پیتر از توانایی های خداگونه خود برای مبارزه (بهترین بازی های مبارزه ای بر اساس متاکریتیک) با ایگو در یک مبارزه حماسی استفاده می‌کند، که شامل پرتاب کردن یکدیگر به دیوارها و تبدیل پیتر به پکمن در هوا می‌شود. پیتر و پدر خوانده‌اش، یاندو نیز درگیری‌های زیادی داشته، اما در آخر متوجه آن می‌شود، تنها کسی که مانند پدر برای او ظاهر شد، یاندو بوده است. نبرد بین استار لرد و ایگو یکی از برترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی Marvel محسوب می‌شود.

تیچالا و اریک کیلمانگر

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)

اریک کیلمانگر در فیلم پلنگ سیاه (بهترین کمیک های پلنگ سیاه)، تچالا را به یک دوئل دعوت می‌کند تا ببیند چه کسی پادشاه واکاندا می‌شود. مخاطب به خوبی با سبک مبارزه این دو شخصیت آشنا است و اریک ثابت می‌کند که در نبرد بسیار وحشی‌تر از تیچالا می‌باشد و در انتهای مبارزه او را شکست می‌دهد و از آبشار به پایین پرتاب می‌کند.

انگیزه اریک برای این مبارزه درست است و تنها برای انتقام و پس گرفتن پادشاهی‌اش مبارزه می‌کند. نبرد پایانی بین پلنگ سیاه (تحلیل تریلر اول فیلم Black Panther Wakanda For Ever) و جگوار طلایی بسیار جذاب می‌باشد و هیجان زیادی دارد. در انتهای مبارزه تیچالا بر خلاف خواسته‌اش اریک را می‌کشد و اریک در مقابل طلوع آفتاب واکاندا جان می‌دهد.

ونوو و یینگ لی

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)

ون وو وارد تالو، دهکده‌ای عرفانی (سکانس های حذف شده فیلم شانگ چی) شد، اما توسط نگهبان دهکده، ینگ لی، زنی زیبا با مهارت‌های رزمی باورنکردنی متوقف می‌شود. مبارزه یینگ لی و ونوو واقعاً زیباست. بدون هیچ دیالوگی، مبارزه جذابیت واقعی آن‌ها را به یکدیگر منتقل می‌کند و تعادل بین ده حلقه بیرونی ون وو و قدرت عنصری درونی یانگ لی را نشان می‌دهد.

بازیگری آن‌ها باورنکردنی است، احساسات شخصیت‌ها بر روی چهره بازیگران به خوبی دیده می‌شود و به وضوح از کنار هم بودن لذت می‌برند. ونوو یک شرور درجه یک در فیلم شانگ چی (شانگ چی 2 ساخته می شود ؟) می‌باشد که تونی لیونگ آن را بسیار درخشان بازی کرد و واقعاً ناراحت کننده است که این دو شخصیت صحنه‌های بسیار کمی در فیلم با هم دارند.

ونوو و شانگ چی

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)

در فیلم شانگ چی (نقد فیلم شانگ چی (Shang Chi)) اکثر نبردها خانوادگی است، زیرا این فیلم ماجرای اختلافات پسر و پدرش را روایت می‌کند. شرور این فیلم در واقع پدر خود شانگ چی می‌باشد و سعی دارد تا بنا بر توهم خود، همسرش را از زندانی که در دهکده تالو در آن گیر افتاده نجات دهد. شانگ چی سعی می‌کند تا به ونوو بگوید که این تنها ک توهم است، اما در پی مخالفت ونوو نبردی بین آن‌ها صورت می‌گیرد.

این نبرد عادلانه نیست زیرا ونوو ده حلقه جادویی را در اختیار دارد و شانگ چی (حقایق پنهان فیلم شانگی چی (Shang Chi)) تنها با یک چوب وارد مبارزه می‌شود. در انتهای این مبارزه شانگ چی ده حلقه را در اختیار می‌گیرد، اما در مقابل ونوو از آن‌ها استفاده نمی‌کند و این علاقه شانگ چی نسبت به پدرش را نشان می‌دهد. این مبارزه بسیار جذاب است و نبرد خانوادگی احساسی را به تصویر می‌کشد.

شانگ چی و شوشیالینگ

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)

شو شیالینگ از خانه خود فرار کرد و امپراتوری خود را راه اندازی نمود که در فیلم “شانگ چی و افسانه ده حلقه” (واکنش منتقدان به فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه) به عنوان یک تورنمنت جنگی نمایش داده شد. شیالینگ در هنرهای رزمی، ماهر و چابک است و به راحتی می‌تواند شانگ چی خارج از تمرین را وقتی وارد رینگ می‌شود شکست دهد.

این مبارزه به وضوح دلخوری چندین ساله شو شیالینگ را به مخاطب منتقل می‌کند و این مباره عصبانیت خواهر نسبت به برادرش را به خوبی نشان می‌دهد. مبارزه بین شانگ چی و شیالینگ بسیار جذاب است و عشق و نفرت خانوادگی را به طور کامل برای بیننده بازگو می‌کند.

گامورا و نبیولا

بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)
بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)

در طول فیلم‌های مارول (قوی ترین ابر قهرمان های دی سی و مارول)، گامورا و نبیولا درگیری‌های زیادی با یکدیگر داشتند. این موضوع در قسمت دوم  فیلم محافظان کهکشان خاتمه یافت و با این دو خواهر در انتهای نبردی در سیاره ایگو به یکدیگر احساسات خود را اعتراف می‌کنند. نبیولا همواره از گامورا به دلیل زجرهایی که کشید متنفر بود و سعی می‌کرد تا او را مجازات کند.

برنده این مبارزه گامورا بود و در مورد آن باید گفت که نبرد بسیار جذابی است. در این نبرد قدرت بدنی گامورا با بلند کردن یک اسلحه بسیار بزرگ به رخ بیننده کشیده می‌شود، اما در کنار آن عشق پنهان شده این دو خواهر در طول سال‌ها آشکار شد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU) سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول

قسمت سوم فیلم محافظان کهکشان در چه زمانی اکران می‌شود؟

قسمت سوم فیلم محافظان کهکشان در 15 اردیبهشت سال 1402 اکران می‌شود.

آیا کاراکتر گامورا در فیلم‌های آینده مارول باز می‌گردد؟

آخرین حضور گامورا در فیلم انتقام جویان: پایان بازی بود، اما از بازگشت او در فیلم‌های آینده مارول اطلاعاتی در دسترس نیست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.