فرادرس

بررسی و معرفی بهترین سریال های رازآلود و اسرارآمیز از نگاه سایت فیگار

بهترین سریال های رازآلود به سریال‌های پر رمز و راز یک دهه اخیر می‌پردازد و آنها را معرفی و بررسی می‌کند. همراه فیگار باقی بمانید.

هنر مجرد یا هنر انتزاعی یا هنر آبستره به هنری گفته می‌شود که هیچ صورت یا شکل طبیعی در جهان در آن قابل شناسایی نیست و فقط از رنگ و فرم‌های تمثیلی و غیرطبیعی برای بیان مفاهیم خود بهره می‌گیرد. رمز و راز در هنر هم بخش وسیعیش از انتزاع نشات می‌گیرد.و

بررسی و معرفی بهترین سریال های رازآلود و اسرارآمیز

از نگاه سایت فیگار 

فهرست مطالبی که در نوشتار بهترین سریال های رازآلود و اسرارآمیز خواهید خواند به شرح زیر است:

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود

در ابتدای قرن بیستم این واژه بیشتر برای مکاتب هنری چون کوبیسم و فوتوریسم به کار می‌رفت چرا که در این گونه مکاتب طبیعت در صورت‌های ساده یا مبالغه شده تنها تصوری از موضوع طبیعی اصلی بیان می‌شد. در نقاشی‌های این گونه سبک‌ها هدف عموما ضبط و روایت حقیقت اشیاء بود نه لزوما شکل ظاهری آنها. به گفتهٔ مورخان هنر مدرن، کاندینسکی نخستین نقاشی است که حدود سال ۱۹۱۰ نخستین نقاشی کاملاً غیر بازنما را عرضه کرده‌است و از آن پس هنر انتزاعی مدرن در بسیاری از جنبش‌ها و مکاتب هنری مختلف پرورانده شده‌است.

از جمله این هنرها، هنر فیلم و سریال است. تخیلِ وسیع در بسترِ پیچیدگیِ آن ارمغانی به جز رمز و راز و اسرارآمیز بودن نمی‌آورد. در این نوشتار به سریال‌هایی خواهیم پرداخت که در این بستر شناور هستند و این هنر را به خوبی منعکس کرده‌اند.

نقطه کور

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود

نقطه کور یک مجموعه تلویزیونی جنایی آمریکایی است که توسط مارتین گرو ساخته شده‌است. بازیگران اصلی این مجموعه جیمی الکساندر و سالیوان استیپلتون می‌باشند. ساخت این مجموعه در ۱ مه ۲۰۱۵ توسط ان‌بی‌سی آغاز شد و اولین بار در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۵ به نمایش گذاشته شد. ان‌بی‌سی در نوامبر ۲۰۱۵ شروع به کار روی دومین فصل این مجموعه کرد.

بررسی Blindspot

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود

سریال نقطه کور با بازی های جذاب و داستانی رازآلود تا به الان بسیار موفق عمل کرده و مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده است. از همه این موارد گذشته بازی زیبای سالیوان استپتون بسیار به چشم می آید چرا که او به بازی های خودش همیشه چاشنی کمدی و طنز را اضافه می کند که در اکثر مواقع نیز مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد و در این سریال نیز به تنهایی بار بخش زیادی از محبوبیت سریال را به دوش می کشد و بازیگری بسیار توانایی است. فصل پنجم این سریال درحال ساخت است و فصل چهارم آن نیز درحال پخش می باشد.

خدمه پرواز

The Flight Attendant
بهترین سریال های رازآلود

خدمه پرواز  یک سریال آمریکایی کمدی-درام برگرفته از رمانی با همین نام اثر کریس بوهجالیان می‌باشد. کیلی کوئوکو و میخیل هایسمان از بازیگران این سریال می‌باشند. این سریال از ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ در شبکه اچ‌بی‌او مکس پخش شد. فصل دوم این سریال برای بهار ۲۰۲۲ تمدید شده است.

بررسی The Flight Attendant

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود

سریال در واقع سعی دارد تا رمز و راز قتل و اینکه چه کسی یا چه کسی در پشت آن قرار دارد را حل کند ، و به آنچه شخصی را به شخصیتی غیرمسئول و همیشه مست تبدیل کرده است ، و چرا بعد از هر اشتباه پرداخته است. او سعی می کند از آن فرار کند تا اینکه با عواقب آن روبرو شود.

در نگاه اول ، معما و رمز و راز اصلی ممکن است راز قتل الکس سوکولف باشد ، اما راز گذشته کسی در واقع نکته کلیدی داستان است و باعث می شود شخصیت یک شخص به شخصیت پیچیده تر و بهتری در طول داستان تبدیل شود و بیننده را به ارمغان بیاورد با او بیشتر.

در واقع، The Flight Attendant سعی کرده است نه تنها یک کمدی یا جنایی به داستان اصلی و داستان های درون داستان اضافه کند ، بلکه جنبه های دیگری نیز به داستان اضافه کند ، که باعث می شود ما فقط یک داستان تکراری را مشاهده نکنیم ، و سری به یک کار جدیدتر جذاب تر شوید اگرچه ممکن است تعداد اپیزودها یا حتی زمان آنها کمی طولانی باشد و فراز و نشیب های زیادی را در طول داستان ایجاد کند ، اما داستان های فرعی باعث شده است که این مجموعه کمدی کمی از حالت خطی و تک بعدی خارج شود.

توریست

The Tourist
بهترین سریال های رازآلود

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود
سکانس آغازین اپیزود یک، یک مینی درام مستقل درباره راننده‌ای است که در یک ایستگاه خدماتی فرسوده میان راه توقف می‌کند تا از امکانات استفاده کند، اما همین شخص ناشناس سپس در آینه دید عقب خود متوجه می‌شود که توسط یک کامیون مشکوک و بدخواه تعقیب می‌شود.

این تعقیب موش و گربه مانندِ پر از تعلیق، با عظمت و کاملا سینمایی فیلمبرداری شده است؛ زیرا یک کامیون 18 چرخ هیولایی با یک هاچ‌بک کوچک که قربانی است به مبارزه می‌پردازد و مسیرهای گرد و غبار عظیمی را در حالی که وسایل نقلیه از جاده خارج می‌شوند و به سمت بیابان منحرف می‌شوند، به نمایش می‌گذارد. بدیهی است که این صحنه یادآور فیلم «دوئل» ساخته استیون اسپیلبرگ است، اما اجرای این سکانس نمایانگر اوج همکاری دوربین، تدوین و کارگردانی است.

روک

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود

روک ، نام سریالی مهیج و فانتزی می‌باشد که توسط کاری اسکاگلند ساخته شده است. در خلاصه داستان این سریال آمده است ، در شهر لندن مایفانوی توماس دارای نیروها و توانایی‌های خارق‌العاده‌ای است. همچنان که او با کنترل توانایی‌های خود دست و پنجه نرم می‌کند ، توسط دشمنان ماوراءالطبیعه و سایه مانند تعقیب می‌شود. ناگهان ، او در حالی به هوش می‌آید که توسط جسدهای زیادی احاطه شده و دچار فراموشی کامل شده است. حال ، او باید برای آشکار کردن گذشته‌اش و رسیدن به سرنخ‌های دیگر تلاش کند و…

 

 

بررسی The Rook

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود

میفانی زن جوانی است که دارای نیروها و توانایی های خارق العاده ای است. همچنانکه او با کنترل توانایی های خود دست و پنجه نرم می کند، توسط دشمنان ماوراءالطبیعه تعقیب می شود. او در حالی به هوش می آید که توسط جسد های زیادی احاطه شده و دچار فراموشی کامل شده است ، اکنون باید برای آشکار کردن گذشته اش، پیدا کردن خائنانی که حافظه و خاطرات او را دزدیده اند و همچنین حفظ موقعیت خود به عنوان رئیس یک سرویس فوق محرمانه بریتانیایی که در حوضه فراطبیعی تحقیق می کند، مبارزه کند.

تفکیک

Severance
بهترین سریال های رازآلود

جداسازی یا تفکیک سازی مجموعه تلویزیونی آمریکایی در سبک علمی-تخیلی و دلهره‌آور روان‌شناختی ساختهٔ دن اریکسن و به کارگردانی بن استیلر و ایفه مک‌آردل است. شاید در سال‌های  آتی این سریال یکی از بهترین سریال های جهان به شمار رود.

بررسی Severance

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود

سریال جداسازی با فصل اول خود ثابت کرد که یکی از مبتکرانه‌ترین، خیره‌کننده‌ترین و کامل‌ترین آثار جدید سریالی‌ست. این اثر از نظر خصوصیات ژانری هم یکی از بهترین روایت‌های علمی-تخیلی محسوب می‌شود. سریال Severance حجم زیادی از ایده‌های تکراری اما خوب را کنار می‌گذارد تا به شکلی اصیل و با ایده‌ای نو، به یک روایت عالی تبدیل شود.

شاید مواجه شدن با ایده اصلی داستان از همان ابتدا به مطالعه‌ی نظریاتی غیرقابل باور شبیه باشد، اما این اثر با فیلمنامه‌ی قوی خود توانسته به حالتی طبیعی و هیجان‌انگیز برسد؛ یعنی در کل اگر به داستان‌های علمی-تخیلی علاقه‌ ندارید، نگران تراشه‌ای که در مغز کارمندان لومن گذاشته شده نباشید. این سریال نهایتا استعاره‌ای‌ست از ذات مجهول زندگی؛ پس به تعبیری، داستان واقعی‌تر از آن چیزی‌ست که نیاز دارید!

بازگشت به خانه

Homecoming
بهترین سریال های رازآلود

هوم کامینگ یا بازگشت به خانه  یک سریال اینترنتی در ژانر تریلر روان‌شناختی و محصول سال ۲۰۱۸ ایالات متحده آمریکا است. فیلم‌نامه این سریال توسط ایلای هورویتز و مایکا بلومبرگ بر اساس پادکستی به همین نام، ساخته خودشان به رشته تحریر درآمده است و سم اسماعیل نیز وظیفه کارگردانی سریال را برعهده داشته‌است.

بررسی Homecoming

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود, بهترین سریال های جهان

«هوم‌کامینگ» بدل به سریالی شد که به ندرت می‌شد نام آن را در رده‌های بالای فهرستِ بهترین‌های آخر سالِ منتقدان پیدا نکرد. یکی از دلایلش این است که «هم‌کامینگ» باتوجه‌به اپیزودهای ۳۰ دقیقه‌ای‌اش که معمولا در رزرو کمدی‌ها است، سریالِ بسیار بسیار متفاوتی با آنچه از ساختارِ سریال‌های باپرستیژِ اچ‌بی‌اُگونه‌ی تلویزیون به آن عادت کرده‌ایم دارد و همین موجب شد تا در موقعیتِ منحصربه‌فردی در مقایسه با آثار دور و اطرافش قرار بگیرد، ولی دلیل دیگرش که به همان اندازه مهم است و شاید دلیلِ اول، وجودش را به آن مدیون است، به کارگردانِ پُرطرفدار و کاردرستش مربوط می‌شود؛ کارگردانی تمام اپیزودهای «هوم‌کامینگ» برعهده‌ی سم اسماعیل، خالقِ «مستر ربات» بوده است. کسانی که «مستر ربات»، یکی از پدیده‌های تلویزیونِ چند سال اخیر را تماشا کرده باشند می‌دانند که قرار گرفتنِ واژه‌های «سم اسماعیل» و «کارگردانی» درکنار یکدیگر به چه نتیجه‌ی بمبی که تبدیل نمی‌شود.

چشم هایت را باز کن

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های جهان

سریال Open Your Eyes محصول کشور لهستان و در ژانر درام ، راز آلود می‌باشد و به کارگردانی در سال 2021 ساخته شده است. در سریال چشم هایت را باز کن بازیگرانی چون Czeslaw Skwarek، Dawid Kartaszewicz، Gabriel Sousa، Ignacy Liss، Karol Bernacki، Krzysztof Rojewski، Lukasz Nowicki، Marcin Czarnik، Maria Wawreniuk، Marta Nieradkiewicz و… به ایفای نقش پرداخته اند.

بررسی Open Your Eyes

بهترین سریال های رازآلود
بهترین سریال های رازآلود, بهترین سریال های جهان

در سریال چشم هایت را باز کن پس از آنکه جولیا خانواده اش را از دست می دهد، در یک مرکز درمانی تخصصی بیماری فراموشی بستری می شود. اما زمانیکه شروع به دیدن خواب هایی عجیب می کند که بیش از حد واقعی به نظر می رسند، با خود فکر می کند محلی که در آن بستریست آیا همانجاییست که تصورش را می کرده یا نه.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های رازآلود سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *