لباس پوشیدن دهقان فداکار ؛ لباس را درآورده بودند یا از اول بر تنش چیزی نبود ؟!

برخی رسانه‌ها بار دیگر با یک دروغ کهنه سعی کردند تا افکار عمومی را دچار تشویش کنند. با نوشتار لباس پوشیدن دهقان فداکار همراه فیگار بمانید.

طی روز‌های گذشته عکسی با مضمون لباس پوشاندن بر تن دهقان فداکار در کتب درسی در فضای مجازی منتشر شده است.

لباس پوشیدن دهقان فداکار

لباس را درآورده بودند یا از اول بر تنش چیزی نبود ؟!

لباس پوشیدن دهقان فداکار
لباس پوشیدن دهقان فداکار, دهقان فداکار لباس پوشیدن, پوشش دهقان فداکار, دهقان فداکار با لباس, دهقان فداکار بدون لباس

این تصویر سال ۱۳۹۷ نیز در برخی رسانه‌ها منشر شده بود؛ واقعیت این است که از سال ۸۸ در درس “فداکاران” کتاب فارسی سوم دبستان که به شرح ایثار دهقان فداکار برای نجات جان مسافران اشاره می‌کند، تصویر ریزعلی خواجوی (دهقان فداکار) با لباس پوشانده شده است.

بیشتر بخوانید:

در همان زمان مسئولان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دراینباره اعلام کردند که مصاحبه‌ای از آقای ازبرعلی خواجوی در سال‌ها پیش وجود دارد که گفته‌اند من در آن شب کت بر تن داشتم و حین آن اتفاق کت خود را آتش زدم. ما بر این اساس نقاشی را به واقعیت نزدیک‌تر کردیم.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار لباس پوشیدن دهقان فداکار سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *