تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret invation ؛ بازگشت نیک فیوری

بعد از مدت‌ها اولین تریلر سریال تهاجم مخفی منتشر شد. با ما همراه باشید تا به تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret invation بپردازیم.

دنیای سینمایی مارول (بهترین فیلم های مارول 2022) در فاز چهارم خود سریال‌های بسیار زیادی منتشر کرد که هر کدام از آن‌ها در نوع خودشان بسیار خاص و متنوع بودند. مارول در یک سال گذشته از پروژه‌های فاز چهارم تا ششم خود پرده برداری کرد و باعث شد تا هواداران به شدت برای ادامه این دنیای سینمایی اشتیاق پیدا کنند. یکی از سریال‌های معرفی شده، تهاجم مخفی نام دارد.

مارول از قبل ساخت این سریال را تأیید کرده بود، اما هیچ جزئیات دیگری از آن منتشر نکرد. در مراسم D23، جدیدترین مراسم دیزنی برای معرفی پروژه‌های آینده خود، یک پنل مجزا برای مارول استودیو ترتیب داده بود تا از پروژه‌های جدید خود رونمایی کند. در این مراسم دو تریلر منتشر شد که یکی از آن‌ها قسمت ویژه هالووین به نام گرگینه درشب بود که می‌توانید جزئیات آن را در نوشتار تحلیل و بررسی تریلر Werewolf by Night مشاهده کنید.

تریلر دوم برای سریال تهاجم مخفی یا Secret invation بود که به شدت مورد استقبال هواداران قرار گرفت. این تریلر جزئیات و نکاتی دارد که لازم است به آن‌ها اشاره کنیم. در این مقاله قصد داریم تا به تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret invation بپردازیم و نکاتی را که از چشم شما پنهان ماندند را شرح دهیم.

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret invation

بازگشت نیک فیوری

شما می‌توانید فهرست تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret invation را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion

تریلر (بهترین تریلر های مارول از نگاه سایت فیگار) اول سریال مورد انتظار تهاجم مخفی در مراسم D23 دیزنی منتشر شد و با توجه به وقایع گذشته دنیای سینمایی مارول، تئوری‌های بسیاری برای آن وجود دارد. این سریال در سال 2023 منتشر می‌شود و انتظارات زیادی از آن می‌رود.قبل از اینکه به نکات این تریلر بپردازیم لازم است که در مورد رویداد تهاجم مخفی توضیحات مختصری بدهیم.

تهاجم مخفی یکی از پر طرفدارترین کمیک‌های مارول می‌باشد که در آن اسکرال‌ها بر خلاف چیزی که دنیای مارول له تصویر کشیده شد، شخصیت‌های شروری هستند و در این کمیک به زمین حمله کرده‌اند. همانطور که می‌دانید اسکرال‌ها توانایی تبدیل شدن به هر شخصی را دارند و در این کمیک خودشان را به جای افراد مهم و سرشناس جا می‌زنند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret invation بپردازیم.

بازگشت نیک فیوری از فضا

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل تریلر اول سریال Secret Invasion

در اولین بخش از تحلیل و بررسی تریلر اول سریال تهاجم مخفی به اولین قاب تریلر می‌پردازیم. همانطور که در فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه (بهترین لباس های مرد عنکبوتی) نمایش داده شد، نیک فیوری اسکرال‌ها را به جای خودش به زمین فرستاده بود و در فضا فعالیت می‌کرد. این مورد همچنان یکی از سوال‌های هواداران در مورد غیبت نیک فیوری در زمین است.

این یکی از سوالات بسیار بحث برانگیزی می‌باشد که مارول (بهترین سریال های مارول 2022) همچنان به آن جوابی نداده است. اینکه نیک فیوری به چه دلیل به فضا رفت؟ یا اینکه به چه مدتی در فضا فعالیت داشت؟ در تریلر این سریال جواب دقیقی برای آن داده نشد، اما قطعا یکی از موضوعاتی است که این سریال باید به آن بپردازد و جواب قانع کننده‌ای به بینندگان بدهد. در اولین قاب از اولین تریلر سریال تهاجم مخفی ما شاهد بازگشت نیک فیوری از فضا هستیم.

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول Secret Invasion

بعد از بازگشت فیوری، ما شاهد قرار ملاقات او با مأمور هیل در یک کافه رستوران هستیم. مکالمه‌ای که بین این دو رد و بدل می‌شود ما را همچنان در معمای غیبت فیوری باقی می‌گزارد. مأمور هیل با نیک فیوری در مورد کمک‌هایی که می‌خواستند صحبت می‌کند و به رد تماس‌هایش توسط فیوری می‌پردازد. بازگشت مأمور هیل در سریال تهاجم مخفی این وعده را می‌دهد که نقش موثری در طول داستان این سریال (بهترین فیلم ها و سریال های مارول 2022) دارد.

فیوری در جواب گله‌های مأمور هیل می‌گوید : “اره ولی این فرق داره”. این دیالوگ (بهترین دیالوگ های دنیای سینمایی مارول) سوالات بیشتری را برای مخاطبان سریال ایجاد می‌کند. همانطور که گفته شد در کمیک‌های تهاجم مخفی، اسکرال‌ها به زمین حمله کرده‌اند و خود را به جاب افراد سرشناس و مهم جا زدند. به نظر می‌رسد که داستان این سریال دقیقاً از کمیک (بهترین کمیک های مارول 2022) الهام گرفته شده و قرار است روایتی بسیار مشابه با کمیک را مشاهده کنیم.

اولین مظنونی که ممکل است اسکرال باشد

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل تریلر اول سریال تهاجم مخفی

در این بخش از تحلیل تریلر اول سریال تهاجم مخفی به مظنونین احتمالی می‌پردازیم. اسکرول‌ها توانایی تبدیل شدن به هر کسی را دارند و می‌توانند با استفاده از قابلیت خود به هر کسی تبدیل شوند. این موضوع باعث می‌شود تا بیننده نسبت به هر شخصیتی که در فیلم (ترتیب دیدن فیلم های مارول ؛ به همراه تمامی رازهای دنیای سینمایی مارول) مشاهده می‌کند، مشکوک شود. از آنجایی که این سریال قرار است ما را در معماهای خود غرق کند، می‌توانیم به اولین مظنون سریال که در اولین تریلر سریال نمایش داده شد اشاره کنیم.

در ادامه تریلر ما شاهد صحبت نیک فیوری با سرهنگ رودز هستیم. از نوع پوشش سرهنگ رودز می‌توانیم متوجه شویم که به شخصیت (10 شخصیت که می‌توانند در MCU شاگرد دکتر استرنج شوند از نگاه سایت فیگار) مهمی تبدیل شده و مقام بالاتری نسبت به قبل دریافت کرده است. نیک فیوری در مورد جزئیات تیم امنیتی او سوال می‌کند و رودز با شک و تردید به او می‌گوید : “منظورت از این سوال چیه؟”

به هیج عنوان نمی‌توان به این فکر نکرد که یکی از اسکرال‌ها خود را به جای سرهنگ رودز جا نزده باشد. او مقام بسیار بالایی در ایالات متحده دارد و با تبدیل شدن به این شخص می‌توانند نفوذ بیشتری در سیستم امنیتی داشته باشند. هر چند اهداف اسکرال‌ها در این سریال همچنان مشخص نیست و نمی‌توان گفت که چه قصدی دارند.

بازگشت اورت راس

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول سریال تهاجم مخفی

در ادامه تحلیل و بررسی تریلر اول Secret Invasion به بازگشت مأمور راس می‌پردازیم. در قاب‌های بعدی تریلر ما شاید مأمور راس هستیم که با اسلحه در کوچه‌های تاریک پرسه می‌زند و بسیار پنهانی عمل می‌کند. با توجه به اینکه او در فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه (تحلیل تریلر اول فیلم Black Panther Wakanda For Ever) حضور دارد، به احتمال زیاد داستان او در این سریال به طور مستقیم به این فیلم مربوط است.

مأمور راس در فیلم اول پلنگ سیاه حضور داشت و پس از تیر خوردن از افراد اریک کیلمانگر، به شدت مجروح شد و برای مداوا او را به واکاندا منتقل کردند. او در مقابله با کیلمانگر به تیچالا و افرادش کمک کرد. به احتمال زیاد اهداف اسکرول‌ها بسیار بزرگ‌تر از چیزی است که در تریلر سریال به آن پرداخته می‌شود و احتمال دارد که به بسیاری از بخش‌های دنیای سینمایی مارول (بهترین پیچش های داستانی در فیلم های فاز 3 مارول) مربوط باشد.

اولین نگاه به امیلیا کلارک در مارول

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion

در ادامه نوشتار تحلیل تریلر اول سریال Secret Invasion به ورود امیلیا کلارک به دنیای سینمایی مارول (قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول) می‌پردازیم. مدت‌ها قبل اخباری مبنی بر اینکه املیا کلارک، بازیگر سرشناس سریال بازی تاج و تخت به دنیای مارول پیوسته است، منتشر شده بود. در ادامه به صورت رسمی تأیید شد که املیا کلارک در سریال تهاجم مخفی ایفای نقش می‌کند. امیلیا کلارک پس از بازی در نقش دنریس تارگرین در سریال بازی تاج و تخت بسیار بین طرفدارن آن سریال محبوب شد.

در تریلر این سریال (بدترین سریال های مارول (Marvel) از نگاه سایت فیگار) ما شاهد چند سکانس بسیار کوتاه از امیلیا کلارک هستیم. در یکی از این سکانس‌ها او مسلح در یک مکان نا مشخص که به موزه شباهت دارد راه می‌رود. اولین تریلر این سریال به زحمت او را نشان می‌دهد و در یکی از سکانس‌هایی که حضور دارد می‌گوید: “این تازه شروع شده”. در تریلر از نقش او صحبتی نمی‌شود و همچنان نقش او در این سریال مشخص نیست.

بسیاری از طرفداران به شدت کنجکاو شده‌اند که نقش او در این سریال چیست و چه تأثیری داستان خواهد گذاشت. یکی از تئوری‌هایی که در مورد او مطرح شده و احتمال بسیار زیادی هم دارد، این است که او یک اسکرال است. با توجه به اینکه هیچ پیشینه‌ای از این شخصیت (سرسخت ترین شخصیت های زن کوئنتین تارانتینو از نگاه سایت فیگار ) در دسترس نیست می‌توانید احتمال شرور بودن او را بدهیم.

آیا اسکرال‌ها به فیوری تبدیل شدند؟

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion

با توجه به اینکه اسکرال‌ها قابلیت تبدیل شدن به هر شخصیتی، به صورت کاملاً دقیق را دارند، نمی‌توان گفت که آن‌ها در این سریال هیجگاه به نیک فیوری تبدیل نمی‌شوند. نیک فیوری جزو افرادی است که به دنبال متوقف کردن آن‌هاست، پس در هر یک از سکانس‌های نیک فیوری که در تریلر نمایش داده شد، احتمال دارد هر کدام از آن‌ها اسکرال باشد.

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion

تالوس با بازی بن مندلسون در فیلم کاپیتان مارول برای این سریال بازگشته است. یک سکانس (خشن ترین سکانس های تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار) خارق العاده از تریلر نشان می‌دهد که تالوس با مردم خودش درگیر خواهد شد. او با یک شخصیت ناشناس با بازی کینگزلی بن ادیر روبرو می‌شود و تمام افراد حاضر در اتاق همراه او هستند. این افراد در نگاه اول مانند چند فرد ساده در اتاق حضور دارند و سپس به نسخه‌های دقیق بن ادیر تغییر شکل می‌دهند.

کاپیتان مارول تا حدودی تاریخچه اسکرال‌ها را تغییر داد، اما سریال تهاجم مخفی نشان می‌دهد که برخی از گروه‌های اسکرال‌ها ممکن است به شرارت خود مانند کتاب‌های کمیک (بهترین کمیک های مارول تاریخ) ادامه دهند. این تریلر هیچ اشاره‌ای در مورد اینکه چه کسی ممکن است نقش بن آدیر را بازی کند ارائه نمی‌کند، اما احتمالاً او یکی از قدرتمندترین (قوی ترین شخصیت‌های کمیک بوکی) اسکرال‌های دنیای مارول خواهد بود.

آزمایشگاه اسکرال ها

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion

در چند تا از سکانس‌های تریلر ما شاهد آزمایشگاه‌هایی هستیم که به احتمال زیاد متعلق به اسکرال‌ها می‌باشد. یکی از آن‌ها در سکانسی نمایش داده می‌شود که در آن، افرادی بر روی تخت‌هایی خوابیده‌اند و نوری از آن‌ها ساتع می‌شود. یکی از تئوری‌هایی که در مورد این سکانس مطرح شد، این است که اسکرال‌ها افرادی را که خود را به جای آن‌ها جا زده‌اند با استفاده از یک تکنولوژی به خواب فرستاده‌اند.

اسکرال‌ها برای اینکه در نقش یکی از افراد بسیار مشهور تغییر چهره بدهند، نیاز دارند تا فرد اصلی را به طوری مفقود کنند. این منطقی‌ترین راه برای جلو بردن اهدافشان است. البته این فقط در حد یک تئوری می‌باشد و به طور دقیق مشخص نیست که این سکانس چه چیزی را به بیننده نشان می‌دهد.

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion

یکی از سکانس‌هایی که بسیار بحث برانگیز می‌باشد، با ورود شخصیت امیلیا کلارک به محوطه یک آزمایشگاه شروع می‌شود. روی در ورودی این آزمایشگاه به زبان روسی متنی وجود دارد که به بیگانگان اشاره دارد. این مکان می‌تواند یک آزمایشگاه برای ساخت یک سلاح (قوی ترین سلاح های مارول) یا هر چیزی اسکرال‌ها برای جلو بردن اهدافشان نیاز دارند باشد.

اگر در این سکانس دقت کنید، هنگام ورود به این مکان یک نفر در حال کار در این آزمایشگاه است، اما تصویر دقیقی از آن فرد یا آزمایشگاه در این تریلر (تحلیل و بررسی تریلر Werewolf by Night) ارائه نشد. سوال دیگری که در این مورد مطرجح می‌شود این است که شخصیت امیلیا کلارک در این مکان به دنبال چیست؟

اسکرال‌ها چه می‌خواهند؟

تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion
تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که تریلر اول سریال تهاجم مخفی ایجاد کرد، این است که اسکرال‌ها دقیقا به دنبال چه چیزی هستند؟ همانطور که در فیلم کاپیتان مارول مشاهده کردیم، اسکرال‌ها به همراه کاپیتان مارول به دنبال خانه، در فضا سفر کردند. اما احتمال دارد که اتفاقی در این سفر رخ داده باشد که این موضوع را به سریال مرتبط کند.

ممکن است روند پیدا کردن یک خانه در فضا آنطور که باید پیش نرفته باشد و اسکرال‌ها به دنبال این باشند تا زمین را به خانه خود تبدیل کنند. در واقع این یکی از تئوری‌های محتمل این سریال (حقایق پنهان سریال Squid Game) است که می‌تواند داستان جالبی را به بینندگان ارائه دهد. در قاب آخر این تریلر نیک فیوری را مشاهده می‌کنیم که لباس همیشگی خود را پوشیده است و با همان فرم قبلی خود به تصویر کشیده می‌شود. این سکانس می‌تواند نشان دهنده آمادگی نیک فیوری برای مبارزه با اسکرال‌ها باشد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret Invasion سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


One thought on “تحلیل و بررسی تریلر اول سریال Secret invation ؛ بازگشت نیک فیوری

  1. از همون زیر پل معالی آباد که سما دیگه دیده نشده یعنی سما سوار،یه ماشین شده …حالا پلیس باید با کمک گرفتن از دوربین های چهارراههایی که در مسیر قرار داره ببینه،سما سوار کدوم ماشین شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *