برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول ؛ فداکارترین شخصیت‌ها

دنیای سینمایی مارول تا به حال شخصیت‌های زیادی را معرفی کرده است و در ادامه برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول را معرفی می‌کنیم.

در دنیای سینمایی مارول، برخی از شخصیت‌ها کاملاً خودمحور بودند و تنها برای منافع شخصی خودشان می‌جنگیدند. کسانی مانند جاستین همر و رونان اینگونه بودند، اما در مقابل، برخی از بهترین شرور های مارول و بیشتر از همه قهرمانان در MCU در واقع برای حفاظت از افراد دیگر می‌جنگیدند و آنها را از هر نوع خطر و آسیب در امان نگاه می‌داشتند. حتی شرورانی که دارای بیشترین پیچیدگی‌ها بودند، اگر از عزیزان خود محافظت می‌کردند، تا حدی قابل ترحم واقع می‌شدند.

به طور پیش‌فرض، برترین اعضای انتقام جویان محافظ بودند و زمین را از هرگونه خطر محافظت می‌کردند و بسیاری از آنها نیز منافع شخصی داشتند. اعضای محافظ انتقام جویان، افرادی را داشتند که به کمک آنها نیاز پیدا می‌کردند، مانند اعضای خانواده، عشق‌ها یا دوستان و انتقام جویان هر کاری را انجام می‌دادند تا خطر و رنج را از آن افراد دور نگه دارند. این شخصیت‌ها در بهترین فیلم های مارول حضور داشتند و ثابت کردند که برای نجاب عزیزان خود دست به هر کاری می‌زنند. در این مقاله از فیگار به برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول می‌پردازیم.

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

بهترین شخصیت های محافظ مارول

شما می‌توانید فهرست برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

اغلب، داستان‌هایی که در MCU احساسات عمیقی را القا می‌کنند، مربوط به نبردهای سخت شخصیت‌های این فرانچایز برای محافظت از کسی است که بیش از هرچیز به آنها وابسته بودند. این قهرمانان اغلب به عنوان وفادار ترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول هم یاد می‌شوند. در ادامه قصد داریم تا برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول را به شما معرفی کنیم.

نیک فیوری (Nick Fury)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

نیک فیوری مدیر سازمان شیلد بود که در فازهای اولیه MCU نقش محافظ را از طریق کار خود به عنوان یک مدیر اداری بیان می‌کرد. نیک مصمم بود که زمین را از تهدیداتی مانند لوکی و تانوس محافظت کند و این انگیزه او بود که باعث شروع ایده انتقام جویان و تشکیل یک تیم بی‌سابقه از قدرتمندترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول شد.

با وجود شک و تردیدهای خارجی، فیوری از این طرح پیروی کرد و همانطور که امیدوار بود، تیم انتقام جویان تشکیل شد. سپس در فاز 2 از MCU، نیک احساسات محافظت‌کنندگی خود را با پروژه اینسایت به حدودی بیش از حد برد که این اقدام توسط کاپیتان آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت. در نهایت، نیک زمین را رها کرد و بعداً بازگشت، که توسط بسیاری از شخصیت‌ها در سریال Secret Invasion مورد انتقاد قرار گرفت.

مرد عنکبوتی (Spider-Man)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

پیتر پارکر یک پسر نوجوان معمولی بود تا اینکه توسط یک عنکبوت رادیواکتیو گزیده شد و تصمیم گرفت در زادگاهش کوئینز در نیویورک تبدیل به یک ابرقهرمان شود. پیتر برای محافظت از افرادی که نمی‌توانستند از خود دفاع کنند، جنگید و این باعث شد که طرفداران به خوبی با او ارتباط برقرار کنند. پیتر همچنین از عمه خود و دوستانش، مانند ند لیدز و میشل جونز واتسون با نام مستعار ام جی، که عاشق او بود، محافظت می‌کرد.

این احساسات محافظتی شدید همان چیزی بود که مرد عنکبوتی را به مکانی تاریک و خشن در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست سوق داد، زمانی که گرین گابلین خشمگین در یک شب غم انگیز عمه می را کشت. اگر به شخصیت مرد عنکبوتی علاقه‌مند هستید می‌توانید مقاله قدرتمندترین نسخه های مرد عنکبوتی در کمیک های مارول را مطالعه کنید.

استار لرد (Star-Lord)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
بهترین شخصیت های محافظ مارول

پیتر کویل با نام مستعار استار لرد در اواخر دهه 1980 هنگامی که یاندو اودونتا و یغماگران او را پیدا کردند از خانواده‌اش دزدیده شد، به این معنی که پیتر واقعاً برای سال‌ها خانواده‌ای برای خودش نداشت. او در نهایت سرکش شد و با گامورا، راکت راکون، گروت، دراکس و چند نفر دیگر خانواده‌ای پیدا کرد. او به شدت از این گروه جدید ناسازگار محافظت می‌کرد.

استار لرد تمام تلاش خود را برای محافظت از نگهبانان کهکشان انجام داد، مانند واسطه شدن در اختلافات آن‌ها و مبارزه سخت برای نجات جان راکت در سومین قسمت نگهبانان کهکشان. استار لرد همچنین از مادرش محافظت می‌کرد، با اینکه او مدت‌ها بود که از دنیا رفته بود و هر کسی که به یاد او توهین می‌کرد با خشم او مواجه می‌شد. در نهایت، استار لرد نیز از تجهیزات خود محافظت می‌کند و نمی‌خواهد به دشمنان اجازه دهد واکمن یا چیزهای دیگر او را لمس کنند. او جزو بی باک ترین اعضای نگهبانان کهکشان می‌باشد.

ثور اودینسون (Thor Odinson)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

ثور اودینسون توانا به عنوان یک شاهزاده گستاخ و سرسخت معرفی شد که فقط از خود محافظت می‌کند، اما خیلی زود تغییر کرد. با این حال، در پایان فاز 1 دنیای سینمایی مارول، ثور متواضع‌تر و عاقل‌تر بود و عهد کرد که از آزگارد، زمین و معشوق جدیدش، جین فاستر، محافظت کند. ثور به طور کلی وقتی برای افراد دیگر مبارزه می‌کرد، خوشحال‌تر بود، اگرچه این امر او را در برابر آسیب‌دیدگی آسیب‌پذیرتر می‌کرد.

زمانی که ثانوس در فیلم Avengers: Infinity War لوکی را به قتل رساند، ثور دلش شکست و پدرش اودین، مادرش فریگا و حتی دوستش هایمدال را نیز در زمان‌های مختلف از دست داد. اگرچه ثور نتوانست از آنها محافظت کند، اما همچنان آماده بود تا از هر کس دیگری که بعداً به او نیاز داشت، مانند دختر خوانده جدیدش، لاو، دفاع کند. اگر سری فیلم‌های ثور را دنبال می‌کنید، مقاله 10 شخصیت که میتوانند شرور فیلم ثور 5 باشند برای شما جذاب خواهد بود.

کاپیتان آمریکا (Captain America)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

استیو راجرز همیشه فردی محافظ و ایده آلیست بود، از این رو سپر نمادین ویبرانیوم و شایستگی او برای سرم فوق سرباز است. به عنوان کاپیتان آمریکا، استیو به طور خستگی ناپذیری برای دفاع از صلح، عدالت و زندگی انسان در همه جا جنگید. با این حال، در مواقعی در دنیای سینمایی مارول، راه‌های حفاظتی او شخصی‌تر بود.

کاپیتان آمریکا از فهمیدن اینکه دوست خوبش باکی بارنز به سرباز زمستان شرور تبدیل شده است پریشان شد، اما کاپیتان از دوست قدیمی خود دست نکشید. در عوض، استیو از شیلد و حتی انتقام جویان همکارش، بیشتر از همه مرد آهنی، سرپیچی کرد تا از آنچه از باکی بارنز در پوسته سرباز زمستانی باقی مانده بود محافظت کند. اگر سری فیلم‌های کاپیتان آمریکا را دوست داشتید، مقاله شخصیت های برتر در سه گانه کاپیتان آمریکا برای شما جذاب خواهد بود.

ویژن (Vision)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

ویژن اولین بار در سال 2015 در فیلم Avengers: Age of Ultron ظاهر شد و در ابتدا، او مطمئن نبود که برای چه چیزی ساخته شده یا حتی چه چیزی است. با این حال، در فیلم جنگ داخلی، ویژن زندگی شخصی خود را کشف کرد و سرپرست واندا ماکسیموف شد. او هر کاری برای او انجام می‌دهد، حتی به دستور مرد آهنی او را در مقر انتقام‌جویان زندانی می‌کند.

به طرز غم انگیزی، این باعث شد که ویژن و واندا در این فیلم با هم در تضاد باشند و آنها برای مدتی در دو طرف با هم جنگیدند تا اینکه بارون زمو شکست خورد. پس از آن، ویژن و واندا یک بار دیگر به هم نزدیک‌تر شدند و ویژن سعی کرد تا به دست واندا کشته شود تا سنگ ذهن به دست تانوس نیوفتد. با این حال، ویژن می‌دانست که این کار باید انجام شود و واندا را متقاعد کرد که حرکتش را انجام دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این شخصیت مقاله بهترین کمیک های ویژن را مطالعه کنید.

آدرین تومز (Adrian Toomes)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

آدریان تومز زمانی که همه چیز را درست بعد از نبرد نیویورک از دست داد، خشمگین شد. آدریان پس از خرید کامیون برای شرکت خود در بدهی عمیقی بود و خانواده‌ای برای حمایت از آنها داشت، بنابراین اقدامات خشنی برای محافظت از آنها انجام داد. در سال‌های بعد، آدریان شروع به فروش سلاح‌های بیگانه در بازار سیاه کرد و به کرکس تبدیل شد.

کرکس مرتکب جنایات جدی می‌شد و با دادن دسترسی مجرمان به سلاح‌های مرگبار مبتنی بر بیگانگان، افراد دیگر را در معرض خطر قرار می‌داد، اما برای او اهمیتی نداشت. او نقش خود را به‌عنوان تأمین‌کننده خانواده جدی می‌گرفت و در حالی که قطعاً اشتباه می‌کرد، طرفداران MCU نمی‌توانستند او را به خاطر نگه داشتن همسر و دخترش در هنگام ساختن کسب‌وکار جدید و تاریک‌ترش کاملاً سرزنش کنند. او یکی از قوی ترین شرورهای مرد عنکبوتی می‌باشد.

مرد مورچه‌ای (Ant-Man)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
بهترین شخصیت های محافظ در دنیای سینمایی Marvel

در فیلم مرد مورچه‌ای، طرفداران MCU با کوچکترین و بامزه ترین قهرمان تاریخ، اسکات لنگ با نام مستعار مرد مورچه‌ای آشنا شدند. از همان ابتدا، مرد مورچه‌ای یک پدر دلسوز و محافظ بود که هر کاری برای دختر کوچکش انجام می‌داد، که متأسفانه او را با انواع دردسرها مواجه کرد. با این حال، او قلب خوبی داشت و دوست نداشت به مردم صدمه بزند و او را دوست داشتنی تر از شرورهای محافظی مانند آدریان تومز می‌کرد.

اسکات لنگ تبدیل به مرد مورچه‌ای شد تا بتواند فرصتی دوباره برای تبدیل شدن به یک فرد بزرگ پیدا کند و از دیگران در برابر افرادی مانند دارن کراس که هنک پیم را به عنوان یک تاجر بی‌رحم به خشم آورده بود محافظت کند. در فیلم‌های انفرادی بعدی، جنبه محافظ این شخصیت به درخشش خود ادامه داد، بیشتر از همه برای خانواده‌اش، که حتی باعث شد او در ازای وعده‌ای برای امنیت دخترش با کانگ فاتح همکاری کند. اگر به این شخصیت علاقه‌مند هستید، مقاله بهترین کمیک های مرد مورچه ای را مطالعه کنید.

پلنگ سیاه (Black Panther)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول

شاهزاده تیچالا با درگذشت پدرش شاه تیچاکا، پادشاه و پلنگ سیاه شد. پلنگ سیاه جدید هنگامی که برای پدرش سوگواری کرد بلافاصله جنبه محافظ و انتقام جویانه خود را نشان داد و سپس به هر قیمتی که شده بود برای نابودی سرباز زمستان حرکت کرد. بعدها در MCU، فیلم انرادی پلنگ سیاه جنبه محافظ خود را به روش‌های سازنده تری نشان داد.

پلنگ سیاه فردی عمیقاً محافظ برای خانواده و ملت خود بود و با مهربانی بار سنگین و وظیفه نجیب بودن یک پادشاه جنگجو را به دوش می‌کشید که برای همه واکاندایی‌ها ایستاد. زمانی که ارتش متحد واکاندا و انتقام‌جویان برای دیدار با ارتش خود تانوس در انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت، هجوم آوردند، او شخصاً رهبری این حمله را بر عهده داشت و آماده دفاع از سرزمین خود به هر قیمتی بود. در صورتی که به این شخصیت علاقه دارید، مقاله بهترین کمیک های پلنگ سیاه برای شما جذاب خواهد بود.

واندا مکسیموف (Wanda Maximoff)

برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول
شخصیت های برتر محافظ در MCU

واندا ماکسیموف در فیلم Avengers: Age of Ultron به عنوان یک شرور معرفی شد، اما او و برادر دوقلویش پیترو خیلی زود از اولتران روی برگرداندند و سعی کردند که به جای کمک به نابودی بشریت، از بشریت دفاع کنند. واندا به محافظت از زادگاهش سوکوویا در برابر خشم اولتران کمک کرد، سپس به یک انتقام جوی مناسب تبدیل شد و حتی عشق پیدا کرد.

واندا به شدت از ویژن محافظت می‌کرد، از این رو، بی میلی شدید او برای از بین بردن سنگ ذهن، حتی اگر به معنای نجات جهان از دست تانوس باشد. واندا بعدها دو پسر با ویژن در سریال وانداویژن داشت. در فیلم دکتر استرنج 2، واندا دست به هرکاری می‌زند تا بتواند به فرزندان خود برسد. او یکی از بهترین شخصیت های زن در فاز چهارم فیلم های مارول بود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار برترین شخصیت های محافط در دنیای سینمایی مارول سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *