فرادرس

قوی ترین ابر قهرمان های دی سی و مارول [بهترین شخصیت های کمیک]

در میان تمام ابرقهرمان کمیک‌ بوک‌های مارول و دی‌سی، قوی ترین شخصیت های کمیک چه کسانی هستند؟ با فیگار باشید تا قوی ترین ابر قهرمان جهان را بشناسید.

مارول و دی‌سی هر دو برای چندین دهه متوالی مشغول خلق ابرقهرمانان مختلف بودند. بدین صورت، کامالاً عادی است که قوی تربن ابرقهرمان دنیا برای مارول و یا دی‌سی باشد. با این حال، با وجود تعداد بسیار زیادی از ابرقهرمانان، انتخاب قوی ترین ابر قهرمان جهان بسیار دشوار خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

بهترین ابرقهرمانانی که می توانند پرواز کنند

ابرقهرمانان جدید فاز 4 MCU

قوی ترین شخصیت های کمیک

قوی ترین ابر قهرمان های دی سی و مارول

شما می‌توانید فهرست قوی ترین شخصیت های کمیک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بیشتر بخوانید:

هزاران ابرقهرمان در دنیای مارول و دی‌سی وجود دارد. با وجود چندین ریبوت و جهان‌های موازی و حتی فیلم‌های سینمایی، دسته بندی آن‌ها براساس قدرت بسیار دشوار است. پس این احتمال وجود دارد که نظرات متفاوتی در رابطه با لیست قوی ترین شخصیت های کمیک وجود داشته باشد. با این حال، ما تلاش کرده‌ایم تا لیست قوی ترین شخصیت های کمیک را با استناد بر اکثر جوانب تشکیل دهیم.

سوپرگرل

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی ترین ابرقهرمان مارول و دی سی

بدون شک سورمن یکی از محبوب ترین شخصیت های کمیک است. با این وجود کاملاً قابل پیشبینی بود که دی‌سی به ساخت شخصیت‌هایی مشابه وی روی بیاورد. سوپرگرل نیز همتای مونث سوپرمن و قوی ترین قهرمان زن محسوب می‌شود. البته که او به عنوان یکی زن های جذاب کتاب های کمیک از نیز شناخته می‌شود.

کارا زور ال نام واقعی سوپرگرل است. همچنین او پسر عموی سوپرمن است. قدرت‌های سوپرگرل تقریباً مشابه سوپرمن هستند. با این حال، حتی می‌توانیم سوپرگرل را قوی‌تر از سوپرمن بنامیم. پرواز، آسیب ناپذیری، سرعت فوق‌العاده، دید گرمایی، دید اشعه ایکس، شنوایی فوق بشری و عوامل شفابخش جزو مهم‌ترین قدرت‌های سوپرگرل محسوب می‌شوند. بدون شک سوپرگرل قوی ترین قهرمان زن دی‌سی است.

بیشتر بخوانید:

موج سوار نقره‌ای

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی تربن ابرقهرمان دنیا

موج سوار نقره‌ای یکی از قوی ترین شخصیت های مارول است. جک کربی که یکی از بهترین نویسنده های کمیک است، این شخصیت را در کمیک Marvel Fantastic Four #48 برای اولین بار خلق کرد. نورین راد یا موج سوار نقره‌ای، در سیاره‌ای به نام زِن لا متولد شده و یکی از نجیب‌ترین و قوی ترین شخصیت های مارول است.

موج سوار نقره از قدرت کیهان استفاده کرده و به قدرت بسیار زیادی دست می‌یابد. او تقریباً نابود نشدنی است و می‌تواند سوار بر تخته‌اش در فضا پرواز کند. همچنین سرعت حرکت او خیلی بالا است و او حتی قدرت سفر در زمان را دارد. او می‌تواند ماده را به انرژی تبدیل کند؛ این بدین معنا است که موج سوار نقهره‌ای نیازی به غذا خوردن ندارد. بدون شک او می‌تواند جزو قوی ترین ابرقهرمان مارول و دی سی باشد.

بیشتر بخوانید:

کاپیتان اتم

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی ترین ابر قهرمان دی سی

کاپیتان اتم برای اولین بار در ماجراهای فضایی شماره 33 معرفی، و تبدیل به قوی ترین ابر قهرمان دی سی شد. قدرت اصلی او شامل حواس تقویت شده می‌باشد که بیشتر با عنون حواس کوانتومی شناخته می‌شود. کاپیتان اتم زمان را بیسار متفاوت از دیگران درک می‌کند و می‌تواند حال، گذشته و آینده را در یک موجودیت واحد ببیند. او اساساً همه چیز را می‌دانید و می‌تواند آن‌ها را به خاطر بسپارد.

با وجود ظرفیت ذهنی بسیار بالای کاپیتان اتم، او می‌تواند همانند یک کامپیوتر حجم بالایی از داده‌ها را در مدت زمانی بسیار کوتاه پردازش کند. بازسازی ماده از طریق تله‌کینتیک، معلق کردن، تغییر اندازه، ایجاد کلون‌ها از طریق برهم نهی کوانتومی. از دیگر توانایی‌های کاپیتان اتم هستند. همچنین او یک زره قدرتمند است که در سطح اتمی تشکیل شده است. به سادگی می‌توانید کاپیتان اتم را در درسته قوی ترین ابر قهرمان های دی سی قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:

گرند مستر

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی تربن ابرقهرمان دنیا

گرند مستر یا استاد بزرگ، توسط روی توماس و جان بوسما خلق شد ه برای اولین بار در کمیک انتقام جویان شماره 69 ظاهر شد. او یکی از افراد کیهانی است که سن مشخصی نداشته به تقریباً جاودانه است. جاودانگی، شناور شدن، انفجار انرژی و سفر در زمان از قابلیت‌های گرند مستر هستند که او را تبدیل به یکی از قوی ترین شخصیت های مارول کرده است.

گرند مستر در فیلم ثور: رگناروک که یکی از بهترین فیلم های کریس همسورث است نیز حضور یافت. اما این شخصیت در فیلم ثور ظاهری کمی کمدی‌تر داشت و قدرت‌های او نیز مشاهده نمی‌شوند. با این حال، این شخصیت قوی تربن ابرقهرمان دنیا در کمیک است.

بیشتر بخوانید:

سوپرمن پرایم

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول

اگر شما سوپرمن را قوی ترین ابر قهرمان لیگ عدالت می‌دانید، احتمالاً باید در نظر خود دقت بیشتری کنید. سوپرمن پرایم تمام قدرت‌های سوپرمن اصلی را دارد. اما قدرت‌های او چندین و چند برابر از سوپرمن بیشتر است و تقریبا‌ً هیچکس جلودار او نیست.

او در سال 1998 از طریق سری کراس اوورهای DC One Million که جزو بهترین کمیک های دی سی تاریخ است معرفی شد. این شخصیت در قرن 853 و یا به طور دقیق‌تر، حدود سال 85300 زندگی می‌کند. این شخصیت سال‌های زیادی درون خورشید زندگی کرده به همین دلیل تبدیل به قوی ترین ابر قهرمان لیگ عدالت شده است. همچنین لازم به ذکر است که سوپرمن پرایم هیچگاه پیر نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

 فونیکس

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی ترین قهرمان زن

اگر سوپرگرل را قوی ترین قهرمان زن محسوب نکنیم، بهترین گزینه جایگزین فونیکس است. فونیکس فرزند کیهان است و طبق افسانه‌ها، در لحظات مرگ جهان قبلی باری دیگر از بیگ بنگ متولد شد. او هنگام تولد با فررون یکی شد و در قالب یک پرنده آتشین ظاهر شد. با این حال، با فونیکس را در قامت ژان گری می‌شناسیم.

پس از اینکه نکروم بخشی از ذات خود را از بین برد، فونیکس مخفی شده و بعداً با ژان گری یکی شد. بدون شک فونیکس فناناپذیر و یکی از قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول است. قدرت بسیار زیادی فونیکس از نیروی حیات تامین می‌شود و به او اجازه می‌دهد تا بتواند هرچیزی را نابود کند. همچنین یکی از بهترین کمیک های مارول تاریخ با محوریت این شخصیت محبوب ساخته شده است.

بیشتر بخوانید:

نگهبانان جهان

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی تربن ابرقهرمان دنیا

نگهبانان جهان که معمولاً با فانوس سبز در ارتبابط هستند، برای اولین بار در جد دوم کمیک‌های فانوس سبز حاضر شدند. آن‌ها که توسط جان بروم و گیل کین خلق شده اند، نژادی از فرازمینی‌ها هستند که در سیاره مالتوس تکامل یافته اند. آنها در حال حاضر به عنوان رهبران سپاه گرین لنترن شناخته شده و جزو قوی ترین ابر قهرمان های دی سی محسوب می‌شوند.

برخلاف دیگر ابرقهرمانان، نگهبانان جهان هیچ قدرت یا توانایی ویژه‌ای برای مبارزه ندارد. در عوض، آن‌ها از مغز خود برای مبارزه و نابودی استفاده می‌کنند. طبق تاریخچه کمیک بوک‌های دی‌سی، تام نگهبانان جهان منقرض شده و تنها گانته زنده مانده است. با این حال، فداکاری آن‌ها منجر به ساخت حلقه‌ای شده است که از هر حلقه دیگری قدرتمند‌تر است.

بیشتر بخوانید:

ابدیت و بینهایت

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی ترین ابر قهرمان جهان

ابدیت و بینهایت جزو قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول محسوب می‌شوند. بینهایت توسط مارک گرونوالد و گرگ کاپولو ساخته شد و برای اولین بار در Quasar #24 ظاهر شد. ابدیت نیز توسط استن لی (۵ حضور افتخاری استنلی خارج از مارول) و استیو دیتکو ساخته شد و اولین بار در Strange Tales #134 حضور یافت.

بینهایت یک موجود کیهانی است که در کل فضا و ساکنان آن عمل می کند و به همراه ابدیت، تمام آفرینش را در بر می‌گیرند؛ از زمان تا مکان. بینهایت و ابدیت از ابتدای بیگ بنگ وجود داشتند. اما نکته مهم آن است که هر زمان بینهایت و ابدیت با یکدیگر ادغام می‌شوند، تبدیل به قوی ترین شخصیت کمیک می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

الین بلوک

قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول

الین بلوک اولین موجودی است که توسط یک فرشته ساخته شده است. پدر بیولوژیکی او فرشته مایکل است. او مرتباً در نبرد با مایکل و لوسیفر می‌جنگید. در نتیجه، پس از مجروح شدن مایکل، او قدرت دمیورژیک خود را به الین بلوک داد. این قدرت بی‌پایان الین بلوک را تبدیل به قوی ترین شخصیت کمیک کرد.

به معنای واقعی کلمه، الیک بلوک قدرت‌های خداگونه دارد. او مانند هر ابرقهرمان قدرتمند دیگری نیست و قدرت مطلق و پایان را دارا می‌باشد. او بسیار دانا است و هرچیزی را می‌داند. به زبان ساده، الین نمی‌تواند از چیزی که هست قدرتمندتر باشد. هیچ ابرقهرمان یا شرور دیگری توانایی پیروزی بر الین بلوک را ندارد.

بیشتر بخوانید:

والای همگان

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های کمیک, قوی ترین شخصیت کمیک

طبق داستان‌های مارول کامیکس، والای همگان تنها مسئول وجود تمام زندگی در جهان‌های موازی است. والای همگان ناظر کیهان است و به عنوان دادگاه زندگی شناخته می‌شود. او برای اولین بار در سال 1977 و در شماره 13 کمیک Eternals حضور یافت.

همانند الین بلوک در دی‌سی، والای همگان نیز از قدرت مطلق بهمند است. او همه جا حاضر است و دانای کل است. او فراتر از تمام قدرت‌ها و نهادها است. بدون شک قوی ترین شخصیت کمیک های مارول در تمام تاریخ، والای همگان است و هیچکس توانایی شکست او را ندارد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار قوی ترین شخصیت های کمیک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با قوی ترین شخصیت های کمیک

قوی ترین ابرقهرمان مارول و دی سی کدام هستند؟

الین بلوک در دی‌سی و والای همگان در مارول از قدرت مطلق بهرمند هستند و بدون تردید قوی ترین ابرقهرمان مارول و دی سی به شمار می‌روند.

معیار انتخاب قوی ترین شخصیت های مارول و دی‌سی چیست؟

بدون شک انتخاب قوی ترین ابر قهرمان دی سی و مارول در میان هزاران ابرقهرمان امری دشوار است و اختلاف نظرات زیادی را به همراه دارد. با این حال، ما در فیگار تلاش کرده‌ایم تا با در نظر داشتن تمامی جوانب بهترین انتخاب‌ها را برای لیست قوی ترین ابر قهرمان دی سی و مارول انجام دهیم.


24 thoughts on “قوی ترین ابر قهرمان های دی سی و مارول [بهترین شخصیت های کمیک]

 1. سلام من طرفدار مارولم اما از نظر من والای همگان قویترین شخصیت دنیای کمیک نیست بلکه یک شخصیت به نام پرزنس هستش که قویترین شخصیت دنیای کمیکه که ماله دی سیه و اینکه الین بلوک قویترین شخصیت دی سی نیست بلکه پرزنسه و اینکه به نظرم توی این لیست شخصیت هایی مثل اسکارلت ویچ،لوسیفر،میکاییل رو فراموش کردین.و به نظرم شخصیت سوپرگرل نباید توی این لیست باشه چون خیلی از شخصیت های ابر قهرمان و ابر شرور میتونن سوپر گرل رو بزنن مانند:ثور،کاپیتان مارول،هلا،واندر وومن با لباس اصلیش که تو فیلم واندر وومن پوشیده بود،بتمن،آکوآمن که پادشاه آتلانتیسه و به تمام موجودات آتلانتیس فرمان میده و…..

  1. سلام دوست عزیز. خیلی ممنونم که نظرتونو با ما به اشتراک گذاشتین و قطعاً هر نظری ارزشمنده. همونطور که در مقاله ذکر شده، تقریباً غیرممکنه که یک لیست از قوی‌ترین شخصیت‌های کمیک بوک دقیق و بدون اختلاف نظر تشکیل بدیم. با این حال، باید دقت کنید که شخصیت‌های ذکر شده رو براساس نسخه کمیک بوکی آن‌ها درنظر بگیرید و نه اقتباس‌های سینمایی و تلوزیونی آن‌ها. همچنین تقریباً تمامی مراجع معتبر اعتقاد دارند که One Above All قوی‌ترین شخصیت تاریخ کمیک بوک تا امروزه.

  2. پرزنس اصلا در حد والای همگان نیست والای همگان خودش تجسمی از رایتر مارول هس اگه بخوایم مقایسه کنیم رایتر دیسی برابر هس با والای همگان پرزنس صرفا خدای بهشت و جهنم هست توی کمیک

  3. داداش مگه نمیگی والای همگان اون رو میدونی از روی کی طراحی کردن از روی الله پس اون قدرتش نامعلوم بفهم من هم دیسی فنم هم مارول فن

  1. چی میگی سوپرمن پرایم اصن روش هیچی تاثیر ندارم وقتی هیچی از کمیک نمیدونی نظر نده برو برنامه کودک ببین سوپرگرل آره بهش آسیب میزنه

 2. عزیز دل سوپرگرل شاید به کریپتونایت ضعف داشته باشه ولی سوپرمن پرایم نداره اگه از قدرتاش خبر داشته باشیم میتونه ماده و در سطح اتمی تغییر بده و تکامل پیدا کرده و جاودانس پس ضعف کریپتونایتش هم از بین رفته حتی اگه هنوزم داشتش یک کریپتونایت اندازه یک سیاره نیاز بود تا کمی ضعیفش کنه 😂💥

 3. از نظر بنده رگلاتور تانوس،گوست رایدر کازمیک،فرم اصلی دارکساید هم میتونستن تو این رتبه بندی حضور داشته باشن
  رگلاتور تانوس میتونست دوم و گوست رایدر کازمیک سوم باشه و بعد پرزنس(الین بلک) چهارم
  این نظر بندست و ممکنه اشتباه کنم
  ولی از اینکه گوست رایدر باید سوم میبود شکی درش نیست
  چون فناناپذیر و نامیراست و حتی اگه تا سلول پودر هم بشه باز قابلیت برگشت رو داره درحالی دیگر شخصیت های این رتبه بندی همشون ضعف دارن و یه جوری میمیرن حتی رگلاتور تانوس(البته بحز والای همگان)
  بازم میگم این نظر شخصی منه❤️🌹

   1. درسته گوست رایدر یک آنتی هیرو هست اما جزؤ دسته قهرمان ها حساب میشه مثل ولورین ولی ریگلاتور تانوس و نسخه اصلی دارک ساید ویلن هستند و توی این مقاله جایی ندارن ولی رون کینگ ثور ، کازمیک آرمر سوپرمن و … چندین ابرقهرمان قدرتمند دیگه که در مقاله آورده نشدند به نطر

 4. سلام ببخشید ولی نمیشه والای همگان و پرزنس رو ابرقهرمان درنظر گرفت این ها خالقان و خدایان دنیای دی سی و مارول هستن یعنی همون الله خودمونن

  1. نه داداشم رایتر دی سی راحت می تونه پرزنس رو مچاله کنه چون تجسم نویسنده هست و والای همگان از پرزنس خیلی قدرتمند هستند چون پرزنس خدای تجسمی دی سی هست اما رایتر خودش سازنده ابر متاورس هست و قویترین شخصیت دی سی هست تا کنون و والای همگان هم تجسم نویسنده استنلی و جک کربی هست

 5. بنظرم زیاد مقاله خوبی نبود خیلی ها جا افتادن رون کینگ ثور ،یه نسخه از هالک که اسمش رو یادم نیست که تونسته بود شیش تا واچر رو بکشه ، وید بخش تاریک سنتری که به راحتی سوپر گرل رو می‌کنه تو قوطی ، اسپکتر که میشه قهرمان فرضش کرد چون عضو لیگ عدالت هست ، تازه قویترین نسخه سوپرمن هم کازمیک آرمر سوپرمن هست که بعید می دونم اطلاعی ازش داشته باشید که تونست مندراکی که پرزنس رو کشت و متاورس دی سی رو به نابودی کشوند رو بکشه کلا مقاله خیلی اشتباهات داشت سوپر گرل اصلا حق ندارد تو این مقاله باشه و حتی نسخه ای از واندروومن هست که تو آرک دث متال خلق شد که تونست بتونی که می خندد رو که با قدرت دکتر منهتن و یه موجود کهکشانی ترکیب شده بود رو شکست بده ،رون کینگ ثور هم که با یک ضربه 6 تا بیاندر رو کشت رگناروک رو متوقف و رشته سرونوت رو پاره و چندین مولتیورس جدید خلق کرد و کلی نسخه از ابرقهرمان ها از دی سی و مارول که می تونستن تو لیست باشن و سیلور سرفر هم که ثور در نسخه عادی شکستش داد اصلا نباید تو مقاله باشه

  1. کاملاً حق با شماست و حتی از تعدادی که شما نام بردین هم ابرقهرمانای بیشتر هستن که از لحاظ قدرت میتونستن توی این مقاله جای بگیرن. اما دلیل اصلی که هیچکدوم از این موارد توی لیست قرار نگرفتن این بود که ما نمی‌خواستیم نسخه‌های آلتیمیت و فرعی رو وارد لیست کنیم که کمتر کسی می‌شناسه. تعداد کمی از شخصیت‌های ذکر شده در مقاله آالتیمیت محسوب می‌شن و همون چند مورد هم مثل سورمن پرایم جزو آلتیمیت‌های خیلی مشهورتر هستن که تقریباً اکثر مخاطب‌های کمیک اونارو می‌شناسن.

 6. چرا اینقدر سوتی میدید؟! اکثر متن هایی که خوندم اشتباه تایپی دارن! بعدشم سوپرگرل پسر عموی سوپرمنه؟!!!!😐 داداش سوپرگرل دختر عموی سوپرمنه دقت کن لطفاً. بازم متشکرم از سایت بسیار خوب فیگار و مقاله های کمیکی👍🔥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *