سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست ؛ نکاتی که به آن‌ها توجه نکردید

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست بسیار موفق بود اما آیا کاملاً بی‌نقص بود؟ با ما همراه باشید تا به سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست بپردازیم.

این نوشتار حاوی اسپویل بخش زیادی از فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست خواهد بود!

بالاخره و پس از مدت‌ها انتظار، فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیستبه اکران عمومی درآمد و مردم سراسر جهان می‌توانند آن‌را در سینما ها تماشا کنند. این فیلم بیست و هفتمین فیلم از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول است؛ همچنین این فیلم سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های مردعنکبوتی است که به صورت مشترک توسط سونی، دیزنی و مارول ساخته می‌شود و در دنیای سینمایی مارول جریان دارد.

شایعات بسیار زیاد و متعددی در رابطه با داستان فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست وجود داشت؛ ما در تریلر های منتشر شده شاهد حضور گرین گابلین، دکتر اختاپوس، مرد شنی، لیزارد(مارمولک)، و الکترو بودیم. تمامی شخصیت‌هایی که از آن‌ها نام بردیم، درواقع ابرشرور های فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی بودند که در سه‌گانه‌ای که توبی مگوایر نقش مرد عنکبوتی را ایفا می‌کرد و یا دو فیلم مرد عنکبوتی که اندرو گارفیلد نقش مرد عنکبوتی را ایفا می‌کرد حضور داشتند.

سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست

نکاتی که به آن‌ها توجه نکردید

شما می‌توانید فهرست سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست
سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست

درنهایت فیلم اکران شد و تمامی شایعات به حقیقت پیوست. توبی مگوایر و اندرو گارفیلد هردو برای ایفای مجدد نقش‌های قدیمی‌شان بازگشتند. همچنین درکنار آن‌ها ما شاهد حضور چارلی کاکس در نقش مت مورداک یا بی‌باک بودیم. تمامی این سوپرایز ها به همراه بازیگری‌های فوق‌العاده و فیلمنامه کم‌نقص، باعث شدند تا طرفداران و حتی منتقدان عاشق این فیلم شده و آن را یکی از برترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ (بهترین فیلم های ابرقهرمانی 2022) بنامند.

با این اوصاف سوتی های فیلم Spider Man No Way Home نیز کم نبوده و همانند اکثر فیلم‌های دیگر، فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست نیز دارای سوتی‌های متعددی بوده است. با فیگار همراه باشید تا به سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست بپردازیم.

هری آزبورن و ونوم کجا هستند؟

سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست
سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست, اشتباهات فیلم Spider Man No Way Home

همانطور که در فیلم مشاهده کردیم، دکتر استرنج درحال اجرای طلسمی بود که باعث می‌شد تمامی افرادی که هویت پیتر پارکر را می‌دانند، آن را فراموش کنند. (تحلیل تریلر دکتر استرنج جهان های موازی جنون) در همین حین پیتر پارکر چندین بار کار او را قطع کرد و هر بار شخصی را به لیست استثنا ها اضافه کرد تا او را فراموش نکنند. همین قضیه باعث شد که حواس دکتر استرنج پرت شود و طلسم او خراب شود. درنتیجه این اتفاق باعث شد که این طلسم تمام افرادی که پیتر پارکر را می‌شناسند، از جهان‌های موازی به جهان اصلی دنیای سینمایی مارول بیایند.

خب ما دیدیم که تمامی اشخاصی که در جهان فیلم‌های مرد عنکبوتی ساخته سم ریمی و فیلم‌های مرد عنکبوتی ساخته مارک وب که از هویت پیتر پارکر باخبر بودند به جهان اصلی دنیای سینمایی مارول منتقل شدند؛ از جمله پیتر پارکر های آن جهان‌ها. اما نکته اصلی اینجاست که اگر قرار بود تمامی اشخاصی که پیتر پارکر را در آن جهان‌ها می‌شناختند به اینجا بیایند، پس هری آزبورن و ونوم کجا هستند؟ منظور از هری آزبورن و ونوم، دوست پیتر و ونوم دنیای فیلم‌های سم ریمی است که هردو هویت واقعی پیتر پارکر را می‌دانستند اما به دلیل نامعلومی به اینجا منتقل نشدند.

همچنین در ادامه یکی دیگر از اشتباهات فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست مربوط می‌شود به حضور نداشتن مری جین و گوئن استیسی که جهان‌های مرد عنکبوتی پیشین که هردوی آن‌ها نیز مرد عنکبوتی را می‌شناختند اما به اینجا منتقل نشدند.

بیشتر بخوانید:

چرا دکتر استرنج هیچ استثنایی برای فراموشی پیتر پارکر نگذاشته بود؟

سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست
سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست, سوتی های فیلم Spider Man No Way Home

یکی از بزرگ‌ترین سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست که مهارت جادوگری دکتر استرنج را زیر سوال می‌برد مربوط می‌شود به اولین لحظه‌های فیلم. هنگامی که دکتر استرنج درحال اجرای آن طلسم بود تا بتواند باعث شود که تمام جهان هویت او را فراموش کنند. اما نکته اصلی اینجا است که چرا دکتر استرنج خودش هیچ استثنایی نگذاشته بود؟ اگر او این کار را بدون هیچ استثنایی انجام می‌داد، حتی خود پیتر نیز باید هویت خودش را فراموش می‌کرد. با توجه به این که هنگام خراب شدن طلسم حتی پیتر پارکر های جهان‌های دیگر نیز به این جهان آمدند، پس باید اینطور باشد که اگر قراربود هرکسی هویت مرد عنکبوتی را می‌داند آن را فراموش کند، خود پیتر نیز باید شامل این مورد می‌شد.

بیشتر بخوانید:

چرا الکترو توسط دکتر استرنج منتقل شد؟

سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست
سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست, سوتی های فیلم Spider Man No Way Home

همانطور که بالاتر ذکر کردیم یکی از اشتباهات فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست حضور نداشتن دو شخصیت است که هویت پیتر پارکر را می‌دانستند اما به اینجا منتقل نشدند؛ اما اکنون قصد داریم یکی دیگر از اشتباهات فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست که چرا شخصی که به هیچ عنوان پیتر پارکر را نمی‌شناخت به اینجا منتقل شده است؟

اگر به خوبی فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 را به یاد بیاورید احتمال می‌دانید که هیچ‌گاه فرصت نشد تا الکترو نقاب مرد عنکبوتی را بردارد و بداند که او واقعاً چه کسی است؛ او حتی درحینی که در نبرد آخر، مرد عنکبوتی با بازی اندرو گارفیلد به پیش او می‌رود به او می‌گوید که بالاخره توانست مرد عنکبوتی را بدون ماسک ببیند. خب با این تفاسیر این قطعا یکی از اشتباهات فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست است که الکترو بدون دانستن هویت مرد عنکبوتی به جهان دنیای سینمایی مارول منتقل شده است.

بیشتر بخوانید:

چرا ونوم توسط دکتر استرنج منتقل شد؟

سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست
سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست, سوتی های فیلم Spider Man No Way Home

در ادامه بررسی اشتباهات فیلم Spider Man No Way Home همانند اشتباه پیشین، به اشتباهی بر میخوریم که یکی دیگر از اشخاصی که هویت مرد عنکبوتی را نمی‌دانند کاملاً بی‌دلیل به جهان اصلی دنیای سینمایی مارول منتقل شدند. ونوم یا ادی براک که تام هاردی نقش او را ایفا می‌کند نیز از هویت مرد عنکبوتی بی‌خبر است اما ما شاهد حضور او در دنیای سینمایی مارول هستیم. ( نقد فیلم ونوم 2) اینطور که به نظر می‌رسد، حتی هیچ مرد عنکبوتی‌ای در جهان ونوم وجود ندارد که او بتواند آن را بشناسد! هرچند که حتی اگر هم وجود داشته باشد، تابه حال دیده نشده است و ادی براک هیچ برخوردی با او نداشته است؛ چه برسد به آن که بتواند با او روبه رو شود. این مورد ممکن است یکی از سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست و یا حتی یکی از مواردی باشد که بعدها و در فیلم‌های آینده به آن پاسخ خواهند داد!

بیشتر بخوانید:

چطور پیتر پارکر خودش را به یاد می‌آورد؟

سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست
سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست, اشتباهات فیلم Spider Man No Way Home

در بالاتر به این نتیجه رسیدیم که یکی از اشتباهات فیلم Spider Man No Way Home مربوط می‌شود به نحوه اجرای طلسم دکتر استرنج؛ این‌ مورد که چرا دکتر استرنج حتی پیتر پارکر را برای فراموش کردن هویت خودش استثنا قرار نداد و اگر این اتفاق می‌افتاد اصولاً حتی خود پیتر نیز باید فراموش می‌کرد که مرد عنکبوتی است. با این حال دکتر استرنج درنهایت مجبور به انجام همین کار شد! او درنهایت طلسمی اجرا کرد تا تمامی کسانی که مرد عنکبوتی را می‌شناسند، او را فراموش کنند.

اگر تصور کنیم که شاید او خود پیتر پارکر را استثنا گذاشته بود، بدین صورت پیتر پارکر های جهان‌های موازی دیگر نیز اصولاً نباید به جهان‌های خود باز می‌گشتند زیرا که هنوز شامل لیست پیشین هستند. از هر نظر که بخواهیم حساب کنیم، این مورد یکی از مهمترین سوتی های فیلم Spider Man No Way Home خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

چرا کسی هویت مرد عنکبوتی را به یاد نمی‌آورد؟

سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست
سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست, سوتی های فیلم Spider Man No Way Home

پایان فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست کاملاً واضح بود؛ جهان‌های موازی در شرف ادغام بودند و وضعیت بسیار پیچیده شده بود. تنها راه ممکن برای حل این فاجعه و جلوگیری از رخداد های بدتر، این بود تا طلسمی را استفاده کند که منجر می‌شود تمامی افراد جهان هویت مرد عنکبوتی را فراموش کنند و حتی نداند که پیتر پارکر چه کسی است. خب شاید همه چیز به نظر درست بیآید اما اینطور نیست و یکی دیگر از سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست در این بخش فیلم نهفته است.

دکتر استرنج موفق شد تا از این فاجعه جلوگیری کند و دیگر هیچکس در جهان هویت مرد عنکبوتی را به یاد نمی‌آورد. دوباره اوضاع مثل سابق شده است اما آیا این منطقی است؟ اسنادی زیادی وجود داشتند که می‌توانستند ثابت کنند که پیتر پارکر مرد عنکبوتی است اما چطور ممکن است که کسی متوجه وجود آن‌ها نشود؟ ویدیوی ظبط شده توسط مستریو، آرشیو ویدیویی دیلی بیوگل، کتابچه فلش، دیوار افتار مرد عنکبوتی در دبیرستان، پوستر ها و نقاشی‌ها، دیوار هایی که به طرح پیتر پارکر درآمده بودند و هزاران مورد دیگر. دکتر استرنج حافظه مرد عنکبوتی را از ذهن افراد حذف کرد نه از اشیاء فیزیکی همچون کامپیوتر ها و یا دیگر اسناد فیزیکی. بدین صورت است که این مورد یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست است!

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


12 thoughts on “سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست ؛ نکاتی که به آن‌ها توجه نکردید

   1. دکتر برای دوست جونجونی پیتر (در دنیای mcu ند و در دنیاهای دیگه هم هری) و مری جین که تو دنیاهای مختلف هویت مختلف داشت و همینطور زن عموش. پس نسخه های مختلف از این افراد وارد جهان mcu نمیشدن حتی اگه میخواستن!
    ونوم هم حافظه ی مولتی ورسی داره و از طریق بقیه ی ونوم ها در سراسر گیتی یعنی ونوم کمیک و ونوم سم ریمی و… مرد عنکبوتی رو میشناخت.
    در رابطه با اینکه چرا پیتر هویت خودش رو فراموش نکرده شما باید یکم کمیک بخونی! بقیه هویت پیتر رو فراموش نکردن ولی یه تصویر مات ازش تو ذهنشون دارن که نمیدونن کیه! خب وقتی پیتر خودش اون هویت مات باشه، طبیعیه که با شناختن خودش، تصویر ماتی که در ذهن خودش بوده پاک بشه و خودشو بشناسه! (در واقع هویتش رو برای هرکسی فاش کنه، اون شخص یادش میاد پیتر کی بوده و طلسم به خود پیتر بستگی داره)
    در رابطه با مورد آخر هم باید بگم همه مرد عنکبوتی رو میشناسن اما نمیدونن پیتره! دکتر هم گفت که طوری قراره پاک بشی که انگار وجود نداشتی پس تمام مدارک از اینکه پیتر مردعنکبوتیه پاک میشه اما جنایاتی که میستریو به مرد عنکبوتی نسبت داده پاک نمیشه. در واقع انگار کسی زیر ماسک مردعنکبوتی نیست!

 1. راجب به مورد اول خب که خوده دکتر استرنج گفت بی نهایت مردعنکبوتی و همینطور بی نهایت آدم هست که هویت مردعنکبوتی رو می دونن، این پنج شیش نفرم رندوم انتخواب شدن، اگر قرار بود همه کسایی که راجب به مردعنکبوتی میدونن همون دفعه اول منتقل شده باشن که سنگ رو سنگ بند نمیشد

 2. منتقل شدن ونوم به دنیای تام سوتی نیست، یه جایی خوندم که سیمبیوت تو کمیک ها با سیمبیوت های دنیا های موازی دیگه در ارتباطن، مثلا سیمبیوت ونوم تام هاردی از سیمبیوت دنیای توبی مگوایر با خبر هستس واس همین پیتر رو میشناسه،در مورد حضور نداشتن 2 شخصیتی که پیتر رو میشناسن و حضور نداشتن دلیلش اینه که دکتر استرنج گفت طلسم رو مهار کردم ولی ظاهرا چند تاشون از دستم در رفت

 3. ونوم برای این به این دنیا اومد چون مرد عنکبوتی رو دیده بود اگر یادتون باشه مردعنکبوتی توبی مگوایر یک بار سیاه شد به خاطر اینکه ونوم توی تنش رفته بود
  بعد مردعنکبوتی اون رو از تنش در اورد وقتی در اورد اونو روی تن یکی به اسم ادی براک ریخت
  و اون همون عکاسی بود که اینو پیتر باهم رقیب بودن پس به خاطر همین ونوم به این دنیا اومد
  بعد شما گفتین که چرا پیتر پارکر خودش رو به یاد میاره خب معلومه اون خودش رو فراموش نکرده قرار بود کسایی که اونو میشانسن اونو فراموش کن نه اینکه خودش خودش رو فراموش کنه

 4. در مورد ند و مری جین حق با توعه حتی اگه ونوم هم حافظه مولتی ورسی داشته باشه بازم دلیلی برای حضور الکترو وجود نداره و واقعا سوتی بزرگیه

  1. نه اینجوری نیست یادت نیست مگه گفتش که دوست صمیمی بودن قبل از این که قدرت برق رو بگیره پس همو میشناختن فقط نمیدونسته که اون اسپایدرمنه ولی بازم میشناخته

 5. چرا … … تو اصلا فیلم رو دیدی مخصوصا اون آخری که نوشتی چرا کسی هویت نرد عنکبوتی را به خاطر نمی آورد 😑😑اصلا کل فیلم برای هیمن بود

 6. اصولا این جور متنها ترجمه از یه متن خارجی هست ولی چیزی که من رو به شک میندازه اون موردی بود که درباره عدم فراموشی خود پیتر در آخر داستان گفتید که غیر ممکن هست که کسی ریاضی خونده باشه و اینجوری فکر کنه مگر اینکه دانش آموخته مدارس کشورهای جهان سوم باشه. کل ورد برای پیتر اجرا شده در نتیجه طبیعی هست که روی خودش اثر نکنه. در ضمن ورود اسپایدرمن های موازی و وایلن هاشون ربطی به ورد اصلی نداشت و لزومیم نداشت که همشون پیتر رو بشناسن. حالا یا علتش اجرای ناشیانه استرنج بود یا مربوط میشد به آشفتگی آخر سریال لوکی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *