نقد انیمیشن بچه رئیس 2 (The Boss Baby: Family Business) ؛ ماموریت جدید

[yasr_overall_rating]در این نوشتار به نقد انیمیشن بچه رئیس 2 ساخته تام مک‌گراث می‌پردازیم. بچه رئیس 2 دنباله قسمت اول آن که در سال 2017 ساخته شده بود و طرفداران بسیار داشت، است.
انیمیشن بچه رئیس با نام انگلیسی The Boss Baby: Family Business (2021) با موضوع مشاغل خانوادگی معرفی شده است. داستان این فیلم کودک توجه بسیاری از بزرگ‌سالان را نیز جلب کرده بود؛ بچه‌هایی که تمایل به ریاست و کنترل پدرها و مادرها دارند.

در قسمت دوم این انیمیشن نیز به همان اندازه شاهد صحنه‌های خنده‌دار، دعواها و صحنه‌های مبارزه و ماموریت‌های مخفی این بچه‌ها که در قسمت یک بچه رئیس عاشق آن شده بودیم، خواهیم شد.

در این قسمت با تد و تیم، خانواده تمپلتون که اکنون بزرگ شده اند رو به رو می‌شویم. و حالا دختر تیم توسط یک بچه رئیس جدید مامور می‌شود، تا پدر و عمویش را که از هم دور شده‌اند،‌ بار دیگر به هم رساند.

در ادامه مقاله نقد انیمیشن بچه رئیس 2 همراه ما باشید. در این نوشتار نگاهی کلی به داستان انیمیشن جدید خواهیم انداخت و آن را بررسی خواهیم کرد.

نقد انیمیشن بچه رئیس 2 (The Boss Baby: Family Business 2021)

ماموریت جدید

فهرست مطالبی که در نوشتار نقد انیمیشن بچه رئیس 2 خواهید خواند برای شما لیست شده است:

 • ماموریت جدید
 • ساخت بچه رئیس ۲
 • تیم و تد باردیگر در کنار هم
 • عوامل انیمیشن بچه رئیس ۲

 

نقد و بررسی انیمیشن بچه رئیس 2 ؛ نقد انیمیشن The Boss Baby: Family Business
نقد و بررسی انیمیشن بچه رئیس 2 ؛ نقد انیمیشن The Boss Baby: Family Business

بالاخره ارباب ما برگشت. البته که بچه رئیس منظورمان است. نوزادی که حرف می‌زند، راه می‌رود و یک تاجر حرفه‌ای است (یا چیزی شبیه به آن). سری اول انیمیشن بچه رئیس با نشان دادن صحنه‌های جذاب،‌خنده‌دار،‌ نوستالژیک و ماموریت‌های مخفی کودکان،‌ مخاطب بسیاری را جذب خود کرد.

موضوعات بسیار جالب این انیمیشن مورد توجه کودکان و بزرگان قرار گرفت؛ حسادت‌های بچه اول به تولد بچه دوم، تمایل به نگهداری حیوانات به جای فرزند در خانه و یک سری مسائل دیگر، که امیدواریم تماشا نموده باشید. انیمیشنی که در آن دز بالایی از احساس‌ شادی و ناراحتی به طور همزمان دیده می‌شود.


بیشتر بخوانید:

بازی های جدید هفته ۳۱ سال ۲۰۲۱

بهترین انیمه های هنتای


در سری جدید انیمیشن بچه رئیس، برادران تمپلتون بزرگ شده‌اند، اما متاسفانه از هم دور هستند. اما نگران نباشید بچه رئیس دوباره به کودک تبدیل می‌شود. همانطور که از اسم انیمیشن پیداست، او باید کودک شود. این واقعا جذاب است، مگر نه؟

در این دنیا، هیچ چیز قطعی نیست، به جز مرگ، مالیات و انیمیشن بچه رئیس! آخرین ماجراجویی بچه رئیس در سری جدید آن با نام “بچه رئیس: مشاغل خانوادگی” رخ خواهد داد. و یک پیش فرض کاملاً گسترده دارد؛ اینکه بچه رئیس دیگر کودک نیست!

اما نگران نباشید، او دوباره کودک خواهد شد. مجبور است که کودک باشد، چرا که عنوان انیمیشن این الزام را ایجاد می‌کند.

در ادامه نوشتار نقد انیمیشن بچه رئیس 2 همراه ما بمانید تا در رابطه با ماموریت جدید این بچه رئیس اطلاعات کافی به دست آورید.

برادران تمپلتون، تیم و تد (بچه رئیس)، بزرگ شده‌اند و از هم دور شدند. تیم اکنون پدر متاهل و خانه دار است و تد مدیر عامل شده است.

اما یک بچه رئیس جدید مجددا خواهد آمد. این بچه با نگرش داشتن توانایی انجام هر کار، در آستانه گرد هم آوری مجدد آن‌ها است … و این مسائل تشکیل دهنده سری جدید این انیمیشن هستند‌. اما همه چیز اینجا تمام نمی‌شود، صبر کنید. در ادامه نوشتار نقد انیمیشن بچه رئیس 2 همراه ما باشید.

تیم و همسرش کارول، که نان آور خانواده است، به همراه دختر فوق‌العاده باهوش ۷ ساله خود، Tabitha و نوزاد تازه متولد شده، تینا، در حومه شهر زندگی می‌کنند.

 

نقد و بررسی انیمیشن بچه رئیس 2 ؛ نقد انیمیشن The Boss Baby: Family Business
نقد و بررسی انیمیشن بچه رئیس 2 ؛ نقد انیمیشن The Boss Baby: Family Business

تابیتا در کلاس خود جزء نفرات برتر و نابغه است‌. تلاش می‌کند که شبیه دایی خود شود و سخت می‌کوشد. اما تیم، هنوز با تخیل کودکی بیش فعال خود در ارتباط است و نگران است که تابیتا بیش از حد کار کند. به همین سبب نتواند طعم دوران کودکی را بچشد و یک کودکی نرمال داشته باشد.

کودک تازه متولد شده، تینا فرزند جدید تیم، فاش می‌کند که او یک مامور فوق‌العاده مخفی برای Baby Corp است. او در حال انجام مأموریتی برای کشف اسرار تاریک مدرسه تابیتا و بنیان‌گذار مرموز آن، دکتر اروین آرمسترانگ است. این ماموریت، برادران تمپلتون را به طرق غیر منتظره رو در رو می‌کند. آن‌ها را به ارزیابی مجدد سوق می‌دهد و معنای خانواده و کشف آنچه واقعاً مهم است را یادآور می‌شود.

از همراهی شما تا این قسمت از مقاله نقد انیمیشن بچه رئیس 2 متشکریم. در ادامه این نوشتار توضیحاتی در رابطه با ساخت مجدد این انیمیشن خواهیم نوشت.


بیشتر بخوانید:

نقد قسمت دوم فصل پنجم سریال ریک و مورتی

بهترین انیمه های تاریخ


این کل خلاصه انیمیشن بچه رئیس است. واقعاً این فیلم همین قدر جذاب است و می‌توانید شما هم در کنار کودکان از تماشای آن لذت ببرید. صداگذارانی همچون لیزا کودرو و جیمی کیمل به عنوان پدر و مادر تیم و تد نقش دارند. فراموش نکنید که تد همان بچه رئیس ما است.

ساخت بچه رئیس ۲ ؛ نقد انیمیشن The Boss Baby: Family Business

 

نقد و بررسی انیمیشن The Boss Baby: Family Business ؛ بررسی انیمیشن بچه رئیس
نقد و بررسی انیمیشن The Boss Baby: Family Business ؛ بررسی انیمیشن بچه رئیس

در سال ۲۰۱۷ انیمیشن بچه رئیس بیش از نیم میلیارد به فروش رفت. طبیعتا بعد از این میزان فروش، این سوال به وجود می‌آید که خب، چه زمانی مجددا درآمد کسب کنیم؟ مردم مجددا بچه رئیس می‌خواهند؟ چه عالی، چرا نسازیم؟ و همین سوال موجب تولید سری دوم بچه رئیس شد.

در بازه زمانی بین این دو انیمیشن، سریال این انیمیشن با نام The Boss Baby: Back in Business ساخته شد. این سریال مانند انیمیشن اول خود، یک کتاب تصویری را به مدت دو ساعت نساخت، بلکه به قسمت‌های کوتاه مدت تبدیل کرد. اما متاسفانه موضوع جدیدی نداشت، و همان داستان انیمیشن یک را به قسمت‌های کوتاه درآورد.

و حالا انیمیشن جهانی کارگردان McGrath با نام “بچه رئیس: مشاغل خانوادگی” این مشکل را (تکراری بودن اسکریپت) حل می‌کند. با پاسخ به این سوال که: “اگر بچه رئیس مجددا رئیس شود چه؟”

در ادامه نوشتار نقد انیمیشن بچه رئیس 2 به بررسی چگونگی پاسخ به این سوال خواهیم پرداخت.


بیشتر بخوانید:

نقد فیلم مهر هفتم

نقد فیلم بیوه سیاه


اما نکته اینجاست که در انیمیشن اول آن‌ها از BabyCorp خارج شدند و در طی سریال مجددا به آنجا برگشتند. داستان در همین نقطه رها شده است. کارگردان با هوشمندی خط داستانی را به چند سال آینده، زمانی که تیم و تد بالغ شده‌اند می‌برد. و مجددا با یک جادو آن‌ها را به حالت کودک در می‌آورد. بچه، اما هنوز رئیس. آیا این مسئله حوصله سر بر خواهد بود؟ نه اتفاقا کاملا برعکس! رئیس بودن افراد بالغ، مورد توجه هیچ‌کس نیست.

باید در نظر داشت که این یک سرگرمی برای کودکان است، که حاضر هستند برای تماشای آن پول پرداخت کنند. بنابراین باید داستان مطابق چیزی باشد که آن ها دوست دارند ببینند. بیست دقیقه اول این انیمیشن،‌ از فهم و حوصله کودکان خارج است. بهتر همان است که کودکان رئیس باشند. پیری واقعا بزرگترین دشمن است و کودکان آینده هستند.

تیم و تد باردیگر در کنار هم ؛ نقد و بررسی انیمیشن بچه رئیس 2

 

نقد و بررسی انیمیشن The Boss Baby: Family Business ؛ بررسی انیمیشن بچه رئیس
نقد و بررسی انیمیشن The Boss Baby: Family Business ؛ بررسی انیمیشن بچه رئیس

تیم اکنون بزرگ شده است. اما قوه تخیل کودکانه او، با شرایطی که در آن است سازگار نیست. او اکنون یک پدر خانه‌دار است. تیم از پس تینا، فرزند کوچکش نیز به سختی برمی‌آید. تابیثا بسیار هوشمند و فعال است،‌ که این قضیه تیم را نگران می‌کند. کارول همسر او نیز نان آور خانواده است.

تد (بچه رئیس) دیگر کودک نیست و بزرگ شده است. اما هنوز هم یک رئیس بزرگ است. او در تلاش است که رابطه‌اش را با خانواده‌ گرم نگه دارد. سعی می‌کند برای همه و به خصوص تابیثا، هدیه تهیه کند. اما هدیه‌هایش کمی دیوانه وار هستند. تابیثا علاقه بسیاری به عمو تد دارد. تد در تلاش است که در راه موفقیت او همراهش باشد.

در نوشتار نقد انیمیشن بچه رئیس 2 به نحوه اجرای عملیات دکتر آرمسترانگ و چگونگی مقابله با آن خواهیم پرداخت.

دکتر اروین آرمسترانگ با استفاده از یک سری شکلات رنگی در مدارس خصوصی، حتی در مدرسه تابیثا، ارتشی از بچه‌های فوق‌العاده قوی را ایجاد می‌کند که در نهایت همه والدین را از بین خواهد برد. تینا نیز بچه رئیس جدید این انیمیشن است که مامور شده است،‌ این عملیات را متوقف کند.


بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای مدرسه ای و دبیرستانی

جدیدترین و بهترین سریال های ترکی 2021


در این اثنا،‌ تد و تیم مجددا گرد هم خواهند آمد،‌ تا در این ماموریت به تینا و تابیثا کمک کنند. یک سرم وجود دارد که با تزریق آن، تد و تیم دوباره کودک می‌شوند. همه به هم کمک خواهند کرد تا مانع از وقوع این اتفاق شوند.

نهایتا در سراسر فیلم لحظات ناب، خنده‌دار، احساسی و تعقیب و گریز هیجانی وجود دارد. این لحظات احساس خوبی را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد. هم کودکان و هم بزرگان از تماشای آن لذت فراوان خواهند برد.

با تشکر از مطالعه مقاله نقد انیمیشن بچه رئیس 2 و همراهی شما. در ادامه عوامل انیمیشن بچه رئیس دو تهیه شده است.

عوامل انیمیشن بچه رئیس ۲

 • کارگردان: تام مک‌گراث
 • نویسنده: تام مک‌گراث (بر اساس طرحی از کتاب Marla Frazee)
 • فیلمنامه: Michael McCullers
 • صدا گذاران: الک بالدوین‌ (تد)، جیمز مارسدن‌ (تیم)، ایمی سداریس (تینا)، آریانا گرین‌بلاتا (تابیثا)، جف گولدبلوم (دکتر آرمسترانگ)، اوا لونگوریا (کارول)
 • موسیقی: استیو مازارو، هانس زیمر
 • ژانر: انیمیشن، کمدی، ماجراجویی
 • کشور: آمریکا
 • زبان: انگلیسی
بررسی انیمیشن بچه رئیس 2 ؛ بررسی انیمیشن The Boss Baby: Family Business
بررسی انیمیشن بچه رئیس 2 ؛ بررسی انیمیشن The Boss Baby: Family Business

 

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما عزیزان تا انتهای نوشتار نقد انیمیشن بچه رئیس 2 بی‌نهایت سپاس‌گزاریم. اشتراک نظرات شما در رابطه با این انیمیشن موجب بهبود بیشتر مطالب سایت  فیگار خواهد شد.


4 thoughts on “نقد انیمیشن بچه رئیس 2 (The Boss Baby: Family Business) ؛ ماموریت جدید

  1. با سلام. تلاش من این بود که همزمان با تعریف خط داستان، نکات فیلم را هم بررسی کنم(مثل اشاره هایی به تفاوت فرهنگی در کشورهای مختلف با کشور ما؛ مانند خانه دار بودن پدر خانواده- یا مثلا اشاره به این‌که دقایق ابتدایی انیمیشن برای کودکان و حتی بزرگان حوصله سر بر است، می‌توانستند بهتر عمل کنند.). و تا جایی که اطلاعات داشتم به اشتراک گذاشتم.
   اما با این حال نظر شما تاثیر بسیاری در بهبود کیفیت مطالب ما خواهد شد. بسیار سپاس از همراهی شما.

  2. سلام مهرناز خانم. ما بخشی بنام نویسندگی مهمان به سایت اضافه کردیم. شما می‌تونید توی اون بخش هر نقدی که خواستید برای فیلم بنویسید و هر مطلب دیگه ای که خواستید بنویسید و منتشر کنید. مثل بقیه مطالب سایت. که هم ما لذت ببریم و هم بقیقه کسایی که مطلب رو می‌بینن… ممنونم بابت توجهتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *