فرادرس

نقد قسمت 9 سریال What If ؛ مبارزه Watcher vs Ultron و بس !

به نظر قسمت 9 سریال وات ایف ، فینالی که خیلی دم دستی به آن فکر شده بود، به نظر می‌رسید. با نوشتار نقد قسمت 9 سریال What If همراه فیگار بمانید.

چه میشود اگر قسمت 9 هم اکنون در دیزنی پلاس و یا در داخل کانال تلگرامی فیگار در اختیار شما است. چه میشود اگر فینال بر روی The Watcher چند جهان در برابر نیروی قدرتمند اولترون که تمام سنگ‌های بی نهایت را در دست دارد متمرکز می‌شود.

این آخرین نبردی است که قسمت‌های دیگر را می‌خواهد به فراموشی برساند و فصل ۲ سریال what if را به آرامی شکل دهد. بنابراین انتظارات برای چیزی حماسی زیاد است. متأسفانه، در نهایت نا امید کننده است؛ هرچند بدون برخی نکات برجسته باید این حرف را بزنیم. در نوشتار نقد قسمت 9 سریال What if وات ایف در رابطه با وات ایف این قسمت برای شما خواهیم گفت. با ما باشید تا ببنیم اوضاع از چه قرار است.

نقد قسمت 9 سریال What If

مبارزه Watcher vs Ultron و بس !

نقد سریال what if قسمت 9, بررسی سریال چه میشود اگر
نقد سریال what if قسمت 9, بررسی سریال چه میشود اگر

نگهبانان جهان چندگانه یا همان کسانی که واچر نام آن‌ها را اینگونه صدا می‌کند، همه با هم تمام تلاش خود را می‌کنند تا اولترون را شکست دهند. با این حال، شش سنگ بی نهایت به اولترون قدرت فوق العاده ای می‌دهد تا با نگهبانان جهان چندگانه مبارزه کند.

آیا آنها در نبرد با اولترون موفق خواهند شد؟ دیده بان سوگند خود را مبنی بر عدم دخالت در نجات جهان چند پاره می‌کند. اما آیا قهرمانان منتخب او موفق خواهند شد و هوش مصنوعی شیطانی را از بین خواهند برد؟

قسمت نهم چه میشود اگر با یک انفجار شروع می‌شود، در حالی که Watcher به سرعت بین جهان گرد می‌آید و تیمی را جمع می‌کند، شبیه به Nick Fury از MCU که Avengers اصلی را جذب می‌کند. در پنج دقیقه اول، دیده بان گروه جنگجویان خود را جمع آوری کرده است که به مصاف اولترون می‌روند. او آنها را نگهبانان جهان چندگانه نامیده است. آنها شامل کاپیتان کارتر، Black Widow ، Star-Lord T’Challa ، Gamora ، Killmonger ، Thor و Doctor Strange هستند.

روشن می‌شود که این نسخه از دکتر استرنج بسیار ترسناک است و می‌تواند سایر محافظان را در برابر انفجارهای انرژی اولترون محافظت کند. در حالی که دکتر از آنها محافظت می‌کند، شخصیت های دیگر با هم متحد می‌شوند و Ultron را با حملات بی وقفه به رگبار می‌بندند.

این یک سکانس اکشن عالی در بین بهترین انیمه و انیمیشن های جهان است، اما باعث می‌شود Ultron ضعیف به نظر برسد. همه چیز در تضاد کامل با نبرد پایانی قسمت 8 سریال what if است.

با قسمت 8 که قدرت کامل Ultron و تمام سنگ‌های بی نهایت را در اختیار دارد، با هوش مصنوعی که می‌تواند Watcher را پا به پای خود  پیش ببرد و در نهایت برنده شود، به نظر می‌رسد که او برای این مبارزه نهایی آشفته شده است.

بیشتر بخوانید:

نقد قسمت 9 سریال What If

نقد قسمت 9 سریال What If, نقد قسمت 9 سریال وات ایف
نقد قسمت 9 سریال What If, نقد قسمت 9 سریال وات ایف

سطح ناهماهنگ قدرت او باعث نبرد نهایی نا امیدکننده ای می‌شود که بدون نگرانی به کل ساختار روایی قسمت 9 سریال وات ایف نفوذ می‌کند. اما نباید انکار کرد که قسمت 9 سریال چه میشود اگر از نظر انیمیشن عالی به نظر می‌رسد، اما به شدت تحت تأثیر مبارزه Watcher vs Ultron قرار گرفته است.

نگهبانان چندجهان به یک پیروزی نسبتاً آسان بر اولترون دست می‌یابند، که خیلی زودتر از آنچه انتظار داشتیم شکست می‌خورد. هیچ یک از نگهبانان نمی‌میرند، اگرچه دکتر استرنج در نهایت خود را قربانی می‌کند تا ابدیت خود را صرف مراقبت از اولترون و Killmonger محبوس کند. این شخصیت در نهایت به دیگر نگهبانان خیانت می‌کند.

در قسمت 9 یک نبرد بسیار آسان برای ما دراماتیک می‌شود و هیچ پیچیدگی مهم یا مشکلی بزرگتر و غیرمنتظره وجود ندارد که تیم برای رویارویی با آن همکاری کند. افشاگری مهمی هم نیز وجود ندارد.

در پایان What If قسمت 9 ، Ultron و Killmonger هر دو بر سر سنگ‌های بی نهایت با یکدیگر درگیر هستند. با کمک Watcher ، دکتر استرنج می‌تواند دو شرور را در ابعاد جیبی اسیر کند، جایی که آنها برای همیشه در تلاش برای بدست آوردن سنگ‌ها باقی خواهند ماند.

دکتر استرنج خود را فدا می‌کند تا وجود باقیمانده اش را در مراقبت از جنبه های جیبی بگذراند تا مطمئن شود که نیروهای بالقوه فاجعه بار اولترون و کیلمونگر در دام افتاده باقی می‌مانند.

بیشتر بخوانید:

نقد سریال what if قسمت 9, بررسی سریال چه میشود اگر
نقد سریال what if قسمت 9, بررسی سریال چه میشود اگر

پس از فهمیدن ارزش‌های بی ارزش طور ساختار روایی قسمت 9، Black Widow به کاپیتان کارتر یک HYDRA Stomper بازیابی شده را نشان می‌دهد. به کارتر می‌گویند کسی داخل خانه است. این باعث بازگشت استیو راجرز در فصل 2 سریال what if می‌شود.

به طور کلی، چه میشود اگر قسمت 9 نتوانست آنطور که باید رضایت‌ها را به طرف خود جلب کند. قسمت آخر What If به نظر بسیار ضعیف خود را نشان داد. طرفداران مارول قطعا برخی از قسمت ها را سرگرم کننده خواهند دید، اما اشتباهات زیادی وجود دارد که از پتانسیل آنها کاسته می‌شود.

همانطور که گفته شد قسمت 9 مملو از صحنه های اکشن باشکوه، تصاویر خیره کننده است. Strange Supreme دلایل بیشتری به ما می‌دهد تا طرفدارش باشیم زیرا قدرتش در مقابل Ultron کشنده ظاهر می‌شود. نکته‌ای که قابل توجه است این است که چند صحنه مبارزه از صحنه های نبرد The Avengers (2012) و Avengers: Endgame (2019) الهام گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

انیمیشن قسمت 9 این سریال از دیدنی نفس گیر است. صحنه های اکشن بر خلاف کمی آشفتگی که در Endgame دیدیم، تصاویر منظمی دارند. قسمت 9 ترکیبی خوب از سنگ‌های بی نهایت و چندجهانی است.

فینال آنطور که باید، جذاب و موفقیت آمیز نبود. دیدن یک نبرد بین اولترون و ابرقهرمانان برای هر طرفدار MCU رویایی محقق شده است. با این حال، این آخرین باری است که ما چادویک بوسمن را به عنوان T’Challa می‌بینیم و باز هم او ثابت می‌کند که چرا دوست داشتنی است. بنابراین شما می‌توانید برای یکبار هم که شده این قسمت را ببینید و فقط به نتیجه شکستن سوگند از سوی دیده بان توجه کنید؛ درواقع چیزی بیش از این نیست.

برای فصل 2 سریال چه میشود اگر ، امیدواریم مارول با قرار دادن قسمت های بیشتر قایق را به بیرون رانده و مسیرهای متفاوتی را برای داستان‌های دنیای سینمایی مارول، MCU که قبلاً با آن‌ها آشنا شده‌ایم، طی کند.

نقد قسمت 9 سریال What If, نقد قسمت 9 سریال وات ایف, نقد سریال what if قسمت 9, بررسی سریال چه میشود اگر
نقد قسمت 9 سریال What If, نقد قسمت 9 سریال وات ایف

مشخصات

  • ژانر: انیمیشن ابرقهرمانی – آنتولوژی
  • سازنده: ای سی بردلی
  • کارگردان: برایان اندروز
  • بازیگران: جفری رایت رابرت داونی جونیور•
  • کشور سازنده: ایالات متحده
  • زبان اصلی: انگلیسی
  • تهیه‌کنندهٔ اجرایی: کوین فایگی
  • تولیدکننده: مارول استودیوز
  • توزیع‌کننده: دیزنی+

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار نقد قسمت 9 سریال What If سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


3 thoughts on “نقد قسمت 9 سریال What If ؛ مبارزه Watcher vs Ultron و بس !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *