فصل 4 سریال عثمان + [تاریخ پخش، داستان و بازیگران Kuruluş: Osman]

در نوشتار جدید فیگار به بررسی فصل 4 سریال عثمان (Kuruluş: Osman) و تاریخ پخش این سریال هیجان‌انگیز می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

گروهی از نویسندگان ترک، با الهام از تاریخ و داستان زیست غریب و پر مایه‌ عثمان اول بنیانگذار سلسله بزرگ عثمانی، فیلم‌نامه این سریال را نوشته‌اند. فیلمنامه فصل چهارم سریال قیام عثمان نیز آماده است و به زودی تصویربرداری آن استارت خواهد خورد.

طبق اخبار، فیلمبرداری فصل چهارم این سریال تایید شده است و بعد از تعطیلات تابستان، این سریال منتشر خواهد شد. بوراک اوزچیویت، رغیب ساواش،‌ ییلدیز چاعری و اوزگور تورر از بازیگران مطرح و محبوب ترکیه هستند که در این سریال هیجان‌انگیز تاریخی ترکی ایفای نقش می‌کنند. این سریال تاریخی و اکشن ترکی، ساخته‌ یکی از شاخص‌ترین کارگردانان ترکیه بنام گون‌آی است. سریال های ترکی طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارد. مردم ایران نیز از تماشای این سریال‌ها لذت می‌برند.

از آنجا که اکنون فصل تابستان آغاز خواهد شد، سریال‌های تابستانی ترکی 2022 آغاز به پخش نموده‌اند. سریال قیام عثمان جزء سریال‌های زمستانی محسوب می‌شود و به همین دلیل با آغاز تابستان، فصل سه آن خاتمه خواهد یافت.

زمان پخش فصل 4 سریال قیام عثمان در پاراگراف‌های بعدی، برای شما مشخص شده است. تا کنون 98 قسمت از سریال ترکی قیام عثمان نمایش داده شده است. آخرین قسمت آن در 25 خرداد 1401 از شبکه atv منتشر شد و ریتینگ بالایی از سوی مخاطب به دست آورد. برای اطلاع از تاریخ انتشار فصل چهارم سریال عثمان همراه ما باشید.

فصل 4 سریال عثمان (Kuruluş: Osman)

تاریخ پخش، داستان و بازیگران

فصل چهارم سریال عثمان
فصل چهارم سریال قیام عثمان, زمان پخش فصل 4 سریال تاسیس عثمانی

داستان سریال قیام عثمان در پایان فصل دوم به اینجا رسید که شش ماه از پیروزی عثمان بیگ بر ارتش بیزانس گذشته بود و عثمان در سوگوت سپری می‌کرد، خبری که قبیله کایا مشتاقانه منتظر آن بودند آمد. وقتی درد زایمان مالهون خاتون آغاز شد، این خبر به گوش عثمان بیگ رسید. بالا خاتون به همراه ماماها، لحظه‌ای مالهون خاتون را ترک نکرد. او شخصا مژده سلامتی فرزند و مادر را به عثمان بیگ داد.

عثمان بیگ، با دیدن پسرش بسیار متاثر شد. او به مالهون خاتون گفت:

“تو نه تنها یک پسر، بلکه جهان را به من هدیه کردی.  اگر به من اجازه دهی، می‌خواهم نام او را اورهان بگذارم. هم‌نام شخصی که شهرهای زیادی را فتح و تاسیس کرد. و بر آن‌ها با عدالت حکومت نمود.”


ضمن اطلاع از فصل 4 سریال عثمان می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


عثمان بیگ در گوش راست پسرش اذان خواند و در گوش چپ، نام او را زمزمه کرد و گفت: “پسر، ای پسرمن! نام تو را پدرت عثمان، پسر ارطغرل غازی داده است. سن تو را هم خدا زیاد کند. بندگان و فرشتگان آسمان بدانند که نام تو زین پس اورهان خواهد بود.”

فصل چهارم سریال عثمان
تاریخ انتشار فصل چهارم سریال عثمان, زمان پخش فصل 4 سریال قیام عثمان, فصل 4 سریال عثمان

بالا خاتون نیز در قسمت پایانی و قبل از شروع فصل سوم سریال عثمان خبرهای خوبی داد. بالا خاتون با حالت خاصی گفت:

شما به ارباب ما یک پسر دادید، بنابراین من پروردگارم را شکر می‌کنم مالهون خاتون. و اما اگر صحبت از امتحان من باشد، خدا رو شکر با صبر گذشت و با دعاها قبول شد و من حامله‌ام. بیشتر از همه به این خاطر خوشحالم که پسرتان در راه دشوارش تنها نخواهد بود. خداوند خوشحالی مادر شدن را برای من هم رقم زد. اکنون من برادر اورهان را حمل می‌کنم.

در طرف دیگر داستان، عثمانی‌ها پس از مبارزه سخت، توانستند ترک‌ها را دور هم جمع کنند. عثمان بیگ پس از مرگ پدرش ارطغرل غازی، از دستورات وی پیروی کرد و مدت زیادی را با مغولان و امپراطوری بیزانس نبرد کرد. ارطغرل، پدر عثمان یکم بنیان‌گذار امپراتوری عثمانی بود. بعد از فتوحات و موفقیت‌هایی که ارطغرل، رهبر ایل قایی در نبرد با صلیبیون و مغول‌ها کسب می‌کند، سلطان سلجوقی، علاءالدین کیقباد، به پاس تقدیر وی را حاکم بر مناطق دومانیچ، سوگوت و اطراف آن می‌کند. ارطغرل نیز در سوگوت درگذشت و در آنجا به خاک سپرده شد.


ضمن اطلاع از فصل 4 سریال عثمان می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


در طول مبارزه سخت، عثمان همراهان و ملازمان جدیدی پیدا کرد که از او حمایت می‌کردند. اما شخص مورد علاقه‌ او، بامسی گم گشته بود. عثمان، ارتش نیکلاس را تخریب کرد و بلافاصله پس از قتل توگای شامان سیاه، انتقام دوستش را گرفت. عثمان برای تحقق وصیت پدرش، با مالهون دختر عمور ازدواج کرد. مالهون خیلی زود باردار شد و عثمان با نگرانی منتظر وارث خود بود. عثمان نام اورهان را به پسرش داد و به همه اعلام کرد که اورهان دولتی ساخته بود که ترک‌ها آرزوی آن را دارند.

زمان پخش فصل 4 سریال تاسیس عثمانی

فصل چهارم سریال عثمان
فصل چهارم سریال قیام عثمان, زمان پخش فصل 4 سریال تاسیس عثمانی

فیلمبرداری فصل 4 سریال عثمان با پایان تابستان آغاز خواهد شد. انتظار می‌رود که این فصل با آغاز پاییز در ماه‌های مهر و آبان از شبکه atv نمایش داده شود. در پایان فصل سوم این سریال اعلان استقلال عثمان بیگ را شاهد بودیم.


ضمن اطلاع از فصل 4 سریال عثمان می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


در فصل چهارم نیز حکومتی مستقل را در تقابل با دولت سلجوقی که در حال فروپاشی است مشاهده خواهیم نمود.

عوامل سریال

فصل چهارم سریال عثمان
تاریخ انتشار فصل چهارم سریال عثمان, زمان پخش فصل 4 سریال قیام عثمان
 • نویسنده: مهمت بوزداغ، آتیلا انگین، آسلی زینب پکر بوزداغ
 • کارگردان: متین گون‌آی
 • ستارگان:
  • بوراک اوزچیویت (در نقش عثمان)
  • اوزگه تورر (در نقش بالا خاتون)
  • تامر یعیت (در نقش ارطغرل پدر عثمان)
  • رغیب ساواش (در نقش دوندار بیگ)
  • تولگا آک‌کایا (در نقش دومرول آلپ)
  • ییلدیز چاعری (در نقش مالهون خاتون)
  • ارکان آوجی (درنقش آیا نیکولا)
  • یعیت اوچان (در نقش بوران آلپ)
 • ژانر: تاریخی، ماجرایی، اکشن، درام، اسلامی
 • برگرفته از: تاریخ زندگی عثمان اول
 • نام‌های دیگر سریال: The Ottoman ، عثمان غازی، موسس عثمان، عثمانی، قیام عثمان، تاسیس حکومت عثمانی
 • موسیقی: زینب آل‌آسیا، آلپای گوکتکین
 • مدت زمان هر قسمت: حدود ۱۵۰ دقیقه
 • محصول کشور: ترکیه
 • زبان اصلی: ترکی
 • پخش از شبکه: هر چهارشنبه شب ساعت ۲۰ به وقت ترکیه از شبکه atv
 • زمان پخش فصل 4 سریال قیام عثمان : چهارشنبه 13 مهر 1401

بیشتر بخوانید: 

از همراهی شما تا انتهای نوشتار فصل 4 سریال عثمان سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

سوالات متداول در رابطه با زمان پخش فصل 4 سریال عثمان

آیا بوراک اوزچیویت در فصل 4 سریال قیام عثمانی حضور خواهد داشت؟

بله به عنوان بازیگر اصلی به ایفای نقش خود ادامه خواهد داد.

فصل چهارم فینال سریال عثمان خواهد بود؟

هنوز به طور رسمی اطلاع رسانی نشده است.


8 thoughts on “فصل 4 سریال عثمان + [تاریخ پخش، داستان و بازیگران Kuruluş: Osman]

 1. سلام من سریال ارطغرل و سریال عثمان را خیلی خیلی دوست دارم همه قسمت هاشون را هم دانلود کردم خودم هم ترکمن هستم از طرف های گنبدکاووس سریال خیلی خوبی هستم به خودم افتخار می کنم که بهترین سریال را گذاشتین هر چی هم باشه من هم در رگ هام خون ترک ترکمن جاری هسته به قدر اینکه این دو تا سریال را دوست داشتم که مثلاً خودم تنهایی داخل خونه نگاه می کردم حتی نمی زاشتم که یه نفر هم حرف بزنه سریال خیلی خوبی هسته به قدر اینکه این دو تا سریال را دوست دارم که بعضی مواقع ها گریه ام می گرفت. {متولد سال 1384هستم📿🇹🇲}

  1. سلام . البته ترکمن بودن شما با قبیله کایی فرق داره . توضیح کلی اینکه تا 250 سال قبل از این به همه ترکهایی که در محدوده ایران زندگی میکردند ترکمن میگفتند . چناچه که خود ارطغرل غازی و عثمان غازی هم در فیلم به سرزمین پدریشون بعنوان خراسان یاد میکنند . و عمده ترکهای ساکن خراسان کنونی به زبانی شبیه به آذربایجانی کنونی صحبت میکنند . بعنوان مثال شما قرار داد ترکمنچایی رو حتما شنیدید که بین ایران و روس بسته شده . که این قرارداد در روستایی بنام ترکمن چایی در میانه تبریز بین این دو دولت امضا شده که نشانگر اینه که تا 250 سال یا قبلتر به همه ترکهای ایران ترکمن گفته میشد وگرنه تبریز کجا و محدوده سکونت ترکمنها کجا / چنانچه همین امروز هم زبان ترکی ترکیه شباهت کمی به ترکی ترکمنها داره و بیشتر شبیه ترکی آذربایجانی است . یا باز هم ترکمنهای عراق هم نشانگر اینه که در صده های قبل به همه ترکها ترکمن گفته میشد که امروز همین ترکمن عراق هم صد در صد شبیه به ترکی اذربایجانی صحبت میکنند و نه ترکی ترکمنهای شمال شرق کشور . نهایتا همه ترکها برادرن و فرقی بین ترکمن و ترکیه و آذربایجانی و ازبک و قشقایی و … نیست . موفق باشید .

 2. سلام دوستان اگه لطف کنید بگید کی قسمت ۱۵۱ شروع میشه خیلی ممنون میشم شمارم میزارم اصلاع بدید ۰۹۹۰۲۶۵۱۴۴۰ اگه ممکنه پیام بدید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *