بهترین کمیک های کلیا ؛ با همسر و جانشین دکتر استرنج آشنا شوید

اگر سکانس پس از تیتراژ فیلم دکتر استرنج 2 را دیده باشید، احتمالا می‌دانید که کلیا  کیست ؟ با این حال، با ما همراه باشید تا به بهترین کمیک های کلیا بپردازیم.

شخصیتی که شارلیز ترون در سکانس پس از تیتراژ فیلم دکتر استرنج در جهان‌های موازی جنون نقش آن را بازی کرد، کلیا نام داشت. شخصیت کلیا یکی از قدرتمندترین جادوگران مارول است. بهترین کمیک بوک های کلیا به شما کمیک می‌کنند تا با این شخصیت آشنا شده و آینده احتمالی او را در دنیای سینمایی مارول بدانید.

بهترین کمیک های کلیا ‌

با همسر و جانشین دکتر استرنج آشنا شوید

شما می‌توانید فهرست بهترین کمیک های کلیا را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین کمیک های کلیازوج افسانه‌ای استن لی و استیو دیتکو در سال 1964 کلیا را خلق کردند و از همان لحظه، کلیا به یکی از اعضای ثابت ماجراجویی‌های دکتر استرنج تبدیل شد. اهمیت کلیا زمانی بیشتر شد که او رسماً با دکتر استرنج ازدواج کرد، از او بچه دار شد و حتی در زمان مرگ استرنج، به عنوان جانشین او تبدیل به جادوگر اعظم جدید مارول شد. ما نیز قصد داریم تا به برترین کمیک بوک های کلیا بپردازیم که احتمالاً نقش مهمی در آینده دنیای سینمایی مارول خواهند داشت.

Strange Tales #126

بهترین کمیک های کلیا
بهترین کمیک های کلیا

کلیا برای اولین بار در یک شماره تاریخی از بهترین کمیک های دکتر استرنج ظاهر شد. هنگامی که دکتر استرنج برای اولین بار در شماره 126 سری کمیک Strange Tales وارد بعد تاریک شد،‌ نه تنها بزرگترین دشمنش، دورمامو را ملاقات کرد، بلکه با کلیا، بزرگترین عشق زندگی‌اش آشنا شد.

در این شماره اطلاعات زیادی از شخصیت کلیا فاش نمی‌شود. با این حال، ویژگی‌های ظاهری او نظیر موهای سفید و پرپشت، او را فوراً منحصر به فرد کرده است. علی‌رغم ایکه کلیا بخشی از بعد تاریک و حتی یکی از بستگان دورمامو بود،‌تصمیم گرفت تا به دکتر استرنج کمک کند.

بیشتر بخوانید:

Doctor Strange #46

بهترین کمیک های کلیا
بهترین کمیک های کلیا

فیلم با کلیا به پایان می‌رسد که دکتر استرنج را به بعد تاریک می‌برد تا با یک فاجعه برخورد جهان‌های موازی مقابله کنند. این اتفاق دقیقاً در شماره 46 کمیک دکتر استرنج نیز رخ داده است که آن را تبدیل به یکی از برترین کمیک بوک های کلیا می‌کند.

این دو به همراه زنوس، یک جادوگر از جهانی دیگر، از نکسوز برای جادو بین ابعاد استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

Doctor Strange #72

بهترین کمیک های کلیا
بهترین کمیک های کلیا

داستان گذشته کلیا، اتفاقات جالب و غم‌انگیز دارند. بسیاری از تاریخچه او درشماره 72 دکتر استرنج روایت می‌شوند. این کمیک زمانی است که کلیا برای کنترل بعد تاریک،‌ با مادرش عمر روبرو می‌شود. عمر به دنبال جانشینی برادرش دورمامو، یکی از قدرتمندترین دشمنان دکتر استرنج است.

این شماره از بهترین کمیک بوک های کلیا نشان می‌دهد که عمر، کلیا را در جوانی به همراه پدرش، شاهزاده اورینی، رها کرده بود. اورینی زمانی خودش بر بعد تاریک حکومت می‌کرد اما بعداً‌ دورمامو به این درجه دست یافت. کلیا نیز از دورمامو پیوری کرد اما بعداً در اولین دیدار با دکتر استرنج، به زندگی پیشینش پشت کرد.

بیشتر بخوانید:

Strange Tales #151

بهترین کمیک های کلیا
کلیا در کمیک Strange Tales #151 از میان ابعاد مختلف می‌گذرد

ادامه داستان هجوم میان جهان‌های موازی، به رویداد عظیم جنگ‌های پنهان در سال 2015 ختم می‌شوند. لازم به ذکر است که انتقام جویان: جنگ‌های پنهان نام یکی از فیلم های جدید مارول در سال 2025 خواهد بود. احتمالاً همانند بهرین کتاب های کمیک کلیا ، این شخصیت در دنیای سینمایی مارول نیز به جهان‌های مختلف فرستاده می‌شود.

این شماره به طور بالقوه می‌تواند یک الگو برای کلیا در دنیای سینمایی مارول باشد. دورمامو در فیلم اول دکتر استرنج، ضعف خود را نشان داد. این بدین معناست که احتمالاً کلیا یک تبعیدی و یا حتی جانشین جدید است.

بیشتر بخوانید:

Marvel Premiere #12

بهترین کمیک های کلیا
کلیا در کمیک Marvel Premiere #12 تحت نظر دکتر استرنج آموزش می‌بیند

شماره 12 کمیک Marvel Premiere از بسیار جهات به عنوان یکی از کلیدی‌ترین و بهرین کتاب های کمیک کلیا و دکتر استرنج شناخته می‌شود. کلیا در این کمیک، کاملاً قدرت‌های بعد تاریک خود را از دست داده است و تحت نظر دکتر استرنج، اقدام به یادگیری هنرهای عرفانی می‌کنند.

کلیا سفری طولانی را برای یادگیری جدو آغاز می‌کند که دکتر استرنج به نوعی آن را پایان می‌دهد. پس از مرگ انشنت وان، دکتر استرنج عملاً به جادوگر برتر و یکی از قوی ترین شخصیت های کمیک تبدیل می‌شود.

بیشتر بخوانید:

Doctor Strange #53

بهترین کمیک های کلیا
کلیا دکتر استرنج را کمیک Doctor Strange #53 ترک می‌کند

کلیا و دکتر استرنج عاشق هم می‌شوند اما شماره 53 دکتر استرنج، رابطه عاشقانه آن‌ها را وارد روزهای سختی می‌کند. در این کمیک، کلیا متوجه می‌شود که تمرکز و توجه او به جای دکتر استرنج، بیشتر بر سیاست‌های حاکی در بعد تاریک است.

این موضوع همچنین به توسعه بالقوه رابطه آن‌ها در دنیای سینمایی مارول اثر می‌گذارد. این احتمال وجود دارد که پس از مدتی در رابطه بودن، هردوی آن‌ها درگیر مشکلاتی بسیار بزرگتر از عشق و عاشقی شده و مجبور به جدایی شوند.

بیشتر بخوانید:

Doctor Strange, Sorcerer Supreme #3

بهترین کمیک های کلیا
دکتر استرنج و کلیا در کمیک Doctor Strange, Sorcerer Supreme #3 ازدواج می‌کنند

با وجود مشکلات فراوان، عشق کلیا و دکتر استرنج همچنان قوی است و این دو در نهایت همه چیز را حل می‌کنند. شماره سوم کمیک Doctor Strange, Sorcerer Supreme نیز این دو را در یک مراسم عرفانی نشان می‌دهد که فراتر از هرگونه محدودیت قرار گرفته‌اند.

ازدواج دو شخص از دو بعد متفاوت با یکدیگر ازدواج کرده‌‌اند. این قضیه همچنان مشکلات بسیار زیادی را به وجود می‌آورد. کلیا نمی‌تواند به سادگی زمین را تبدیل به خانه خود کند.

بیشتر بخوانید:

Strange #3

بهترین کمیک های کلیا
نسخه موازی کلیا در کمیک Strange #3

شماره سوم کمیک Strange یک نسخه جدید کلیا را از سری سال 2000 کمیک Marvel Knights معرفی می‌کند. درحالی که ظاهر بصری کلیا در دنیای سینمایی مارول به کلیای کلاسیک شباهت دارد، اما پیشینه او همچنان یکی از سوالاتی که پس از فیلم دکتر استرنج 2 ایجاد شدند است.

این کمیک به میزان بسیار زیادی از فیلم ماتریکس الهام گرفته است. این نسخه از کلیا شباهت زیادی به ترینیتی در ماتریکس دارد که برای انشنت وان روی زمین کار می‌کند. همچنین او در کنار دکتر استرنج، یک معشوق و راهنما است.

بیشتر بخوانید:

Defenders #39

بهترین کمیک های کلیا
کلیا و دکتر استرنج در کمیک Defenders #39

بدون شک کلیا در آینده دنیای سینمایی مارول با گروه مدافعان دیدار خواهد کرد. شماره 39 کمیک مدافعان نیز از برترین کمیک های کلیا است که کلیا در کنار دکتر استرنج، به تیم ملحق شد. مدافعان یکی از بهترین گروه های ابرقهرمانی است که اعضای اصلی آن، هالک، نیمور، دکتر استرنج و موج سوار نقره‌ای هستند.

بیشتر بخوانید:

Doctor Strange #16

بهترین کمیک های کلیا
کلیا در مقابل گالاکتوس

شماره 16 دکتر استرنج یک نبرد کیهانی حماسی را نشان می‌دهد که ممکن است در دنیای سینمایی مارول نیز رخ دهد. کلیا به ارتش عظیمی از نیروهای عرفانی و کیهانی می‌پیوندد تا در کهکشانی آشتفته مبارزه کند و تمام جهان را نجات دهد. برخی از بخش‌های این کمیک، به سادگی می‌توانند در دنیای سینمایی مارول قرار بگیرند.

این خط داستانی در نهایت به اتفاقی منجر می‌شود که کاملاً یادآوری فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست است. در این داستان دکتر استرنج با مفیستو معامله می‌کند که تمام خاطرات او را پاک کند تا جهان را از تهدید گالاکتوس نجات دهد.

بیشتر بخوانید:

Strange #1 (2022)

بهترین کمیک های کلیا
کلیا به عنوان جادوگر اعظم مارول

مرگ دکتر استرنج خلا بزرگی در در دنیای مارول ایجاد کرد. شماره 1 کمیک Strange نیز به عنوان یکی از بهترین کمیک های کلیا شناخته می‌شود زیرا او سفر خود را به عنوان شاگرد دکتر استرنج کامل کرده و به جادوگر اعظم جدید تبدیل می‌شود. او تمام قدرت، دانش و تجربه قلمرو خود یعنی بعد تاریک و زمین 616 را در اختیار دارد.

آینده نزدیک کلیا در کمیک‌ها نامشخص است. چرا که او در دنیایی بسیار عجیب قرار دارد. اگرچه به نظر می‌رسد کلیا در دنیای سینمایی مارول حتی پیش از آشنایی با دکتر استرنج به هنرهای عرفانی تسلط زیادی دارد، اما این احتمال همچنان وجود دارد که کلیا در آینده دنیای سینمایی مارول جانشین دکتر استرنج شده و به عنوان جادوگر اعظم بعدی معرفی شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین کمیک های کلیا سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین کمیک های کلیا

آیا کلیا جانشین دکتر استرنج است؟

بله. کلیا همسر دکتر استرنج است که توسط خود او آموزش دید و در زمان مرگ استرنج، تبدیل به جادوگر اعظم بعدی شد.

کلیا و دکتر استرنج چگونه آشنا شدند؟

هنگامی که دکتر استرنج برای اولین بار در شماره 126 سری کمیک Strange Tales وارد بعد تاریک شد،‌ نه تنها بزرگترین دشمنش، دورمامو را ملاقات کرد، بلکه با کلیا، بزرگترین عشق زندگی‌اش آشنا شد.


4 thoughts on “بهترین کمیک های کلیا ؛ با همسر و جانشین دکتر استرنج آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *