معرفی و تحلیل بهترین سریال های اکشن 2022 از نگاه سایت فیگار

اگر به دنبال لحظه‌های هیجان انگیز و به یاد ماندنی هستید، با فیگار همراه بمانید تا بهترین سریال های اکشن 2022 را به شما معرفی نماییم.

ژانر اکشن در جهان جزء پرطرفدارترین ژانرها به حساب می‌آید و نگاه عمده مردم را به خود دوخته است. با ما همراه باشید تا بهترین و مورد انتظارترین سریال های اکشن 2022 را برای شما معرفی و تحلیل کنیم.

بهترین سریال های اکشن 2022

سریال های هیجان انگیزی که باید ببینید

شما می‌توانید فهرست بهترین سریال های اکشن 2022 را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022,جدیدترین سریال های اکشن 2022

خون شما همیشه چشم انتظار بهترین سریال های اکشن است تا آدرنالین خود را افزایش دهد و شما را در عالمی دیگر رها کند. علاوه بر این، مزیت تلویزیون این است که می‌تواند روایت گسترده بسیاری از نماها را با انواع قراردادهایی که همچنان مردم را به سمت دنیای هیجان‌انگیز اکشن به عنوان یک ژانر سوق می‌دهد ترکیب کند. اکنون به معرفی بهترین و مورد انتظارترین سریال های اکشن 2022 می‌پردازیم.

Raised by wolves

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022

در سال‌های اخیر سریال های علمی تخیلی (بهترین سریال های علمی تخیلی 2021) بسیار خوبی ساخته شده است. Raised by wolves شایسته است که به عنوان یکی از آنها شناخته شود. اگرچه گاهی اوقات آن هیجان مورد انتظار را ندارد، تضاد اساسی آن بین دین و علم به موقع است، و شخصیت‌های آن، اگر نگوییم پرفکت، حداقل قابل درک هستند. علاوه بر این، مانند تمام داستان‌های علمی تخیلی خوش فرم، سؤالات چالش‌برانگیزی را مطرح که اغلب تخیل انسان را درگیر خودش می‌کند. این سریال یکی از مورد انتظارترین سریال های اکشن 2022 به شمار می‌رود.

یکی از مشکلات سریال این است که در ظاهر شاید اثری اورجینال باشد، اما در باطن بیشتر به یک کلون و ترکیبی از آثاری مثل Alien یا Prometheus شباهت دارد که درواقع بیشتر یک نسخه درجه چندم از آن‌ها است.

صد البته که نمی‌توان انتظار داشت که ایده یک فیلم یا سریال خیلی اورجینال و دست نخورده باشد، اما سریال Raised by Wolves دقیقا در این موضوع زیاده‌روی کرده است. سریال با اینکه ادعای یک سریال اورجینال را دارد، اما شباهت‌های انکار ناپذیری با بسیاری از آثار دارد و نحوه تغییر شخصیت مارکوس حداقل در فصل اول در سریال کاملا مشابه رگنار است.

بیشتر بخوانید:

Reacher

بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022

یکی از جنبه‌های کلیدی ژانر اکشن وجود قهرمان است، که اغلب خود را در تضاد با دنیای اطراف خود می‌بیند و باید هر کاری که می‌تواند انجام دهد تا نام خود را پاک کند. این نکته مطمئناً فرض اصلی ریچر، سری جدید آمازون بر اساس رمان‌های لی چایلد است، که آن را می‌توان یکی از بهترین سریال های اکشن 2022 دانست.

فرمول سریال ریچر ترکیبی از خشونت، ساختار کلیشه‌ای آثار اکشن و درام (بهترین فیلم های درام 2022 و 2021)، طنز و یک قهرمان مدرن با اصول سنتی ناسازگار است. جالب است بدانید که این سریال توسط نیک سانتورا ساخته شده، فردی که سریال محبوب «فرار از زندان» یکی از آثار ماندگار کارنامه کاری اوست.

نوشته‌های نیک سانتورا همیشه جوهر شخصیت را بدون قربانی کردن نشانه‌های ساختاری آن در ادبیات، به تصویر می‌کشد و مسیر اقتباس دقیق از منبع را را انتخاب می‌کند. به همین منظور در دل این اثر اقتباسی نیز اکشن موجود در درون رمان، در کانون توجه قرار دارد، جرقه‌های طنز درست زمانی می‌آید که به آن نیاز است و اصولا همه چیز خیلی شیک در جای خودشان روایت می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

The walking dead

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 

سریال walking dead، جزء معدود سریال‌های زامبی (بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور) است که عمر طولانی داشته و همچنان قدرت ماندگاری خود را به نمایش می‌گذارد. اگرچه واضح است که زامبی‌ها بخش عمده‌ای از داستان هستند، اما این سریال در مورد شخصیت‌های انسانی آن ساختار روایی خودش را شکل می‌دهد که همچنان باید برای زنده ماندن (معرفی و تحلیل بهترین فیلم های نجات و بقا) در منجلابی آخرالزمانی (بهترین فیلم های آخرالزمانی 2022) تلاش کنند. این سریال مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 به شمار می‌رود.

صد در صد طراحی محیط و زامبی‌ها، یکی از قوی‌ترین جنبه‌های سریال است چراکه به شما یک آخرالزمان (بهترین فیلم های آخرالزمانی 2021) فراموش نشدنی و متفاوت را ارائه می‌کند. گریم‌های بسیار طبیعی نیز در همین محدوده قرار می‌گیرند.

چنین طراحی‌های قوی و زیبایی، نیازمند هزینه‌های بسیار گزافی است. در واقع هزینه کردن زیاد برای ساخت سریال باعث شده است تا سازندگان با محدودیتی رو به رو نباشند و هر ایده‌ی قدرتمندی را که داشته باشند بتوانند به مرحله‌ی اجرا برسانند.

سریال‌های زیادی هم هستند که هزینه‌ی زیادی برای ساخت آنها شده است ولی نسبت به هزینه‌ی مصرف شده نتیجه نگرفتند. در سریال واکینگ دد، برای چیزهای بی‌مصرف و بیهوده هزینه نمی‌شود بلکه ایده‌های ناب هستند که هزینه‌ها را از آن خود می‌کنند. دیگر عامل موفقیت این سریال، طراحی بی‌نقص محیط و نبودن محدودیت خاصی در هزینه کردن است.

بیشتر بخوانید:

Vikings: Valhalla

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال اکشن 2022

وایکینگ‌ها برخی از بدنام ترین افراد در تاریخ اروپا هستند، که به دلیل تجاوز و غارت هایشان در سراسر اروپا مشهور هستند. آنها همچنین موضوع یک درام دوره ای بسیار موفق به نام وایکینگ ها بودند که اسپین آف خود را به نام وایکینگ ها: والهالا ایجاد کرد.

در حالی که مطمئناً زیبایی‌شناسی خاص خود را مشابه نسخه قبلی خود خواهد داشت، داستان این سریال یک قرن بعد اتفاق می‌افتد، زمانی که وایکینگ‌ها شروع به حضور دائمی‌تر در برخی از کشورهای بزرگ اروپا، از جمله انگلستان خواهند کرد. این سریال قطعا بهترین سریال اکشن 2022 است.

نقد سریال وایکینگ‌ها والهالا

The boys presents: Diabolical

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022

The Boys نشان داده است، که برای تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین و بهترین سریال‌های Prime Video آنچه لازم است را دارد. با توجه به اینکه ابعاد جدید و جالبی به داستان ابرقهرمانی (بهترین فیلم های مارول 2022) سنتی می‌افزاید (در این نسخه، آن‌ها به جای آدم‌های خوب، آدم‌های بد هستند).

سری جدید اسپین آف، The Boys Presents: Diabolical، هرآنچه را که شما انتظار دارید برآورده می‌کند، علاوه بر معرفی عناصر جدید این دنیا، همه چیز در فضا و در سبک  انیمیشن به تصویر کشیده می‌شود (بهترین انیمیشن های 2022). این سریال یکی از جدیدترین سریال های اکشن 2022 است که باید ببینید و لذت دو عالم را ببرید.

بیشتر بخوانید:

Kung fu

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022

مجموعه اصلی کونگ فو از دهه 1970 همچنان به عنوان یکی از بهترین نمایش‌های دهه 1970 دیده می‌شود، اما در فصل جدید خودش، که در CW پخش می‌شود، ساختار روایی خودش را به شکل قابل توجهی ارتقا داده است..

در این سریال، ساختار روایی بر روی زن جوانی تمرکز می‌کند که از آموزش هنرهای رزمی خود برای مقابله با جنایات سازمان‌یافته‌ای که شهر او سانفرانسیسکو را فراگرفته و حتی خانواده‌اش را نیز تهدید می‌کند، استفاده می‌کند. این سریال یکی از جدیدترین سریال های اکشن 2022 است که باید در سال جدید آن را دید و از دیدنش لذت برد.

بیشتر بخوانید:

Halo

بهترین سریال های اکشن 2022, بهترین سریال اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, بهترین سریال اکشن 2022

فکر کردن به بازی تاثیرگذارتر و ماندگارتر از Halo سخت است. مانند بازی، این سری نیز بر روی گروهی از جنگجویان نظامی تمرکز خواهد کرد که با گروهی از بیگانگان مبارزه می کنند که یک حکومت دینی را تشکیل دهند. این سریال بهترین سریال اکشن 2022 به شمار میرود.

بیشتر بخوانید:

Moon Knight

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, بهترین سریال اکشن 2022

اسکار آیزاک (بهترین فیلم‌های اسکار آیزاک) به طور خاص به عنوان یکی از با استعدادترین بازیگران هالیوود شناخته می‌شود و او نقش‌های بزرگ بسیاری را ایفا کرده است. او همچنین با فضای ابرقهرمانان غریبه نیست و در سریال Moon Knight وارد دنیای سینمایی مارول شده است تا به همه ثابت کند که یک ابرقهرمان واقعی یعنی چه!

او شخصیت مارک اسپکتور را به تصویر می‌کشد، مردی با شخصیت‌های چندگانه که نه تنها باید رمز و راز واقعی بودنش، بلکه نقشه‌ای که خدایان مصری را در بر می‌گیرد را نیز کشف کند. این سریال یکی از بهترین سریال های اکشن 2022 به شمار می‌رود که قطعا سایت فیگار به عنوان یکی از جدی‌ترین مراجع مقاله‌های دنیای سینمایی مارول به خوبی به این سریال پرداخته است. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این سریال به لینک زیر مراجعه کنید:

تمامی مقاله‌های مربوط به سریال Moon Knight

The Boys

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, مورد انتظارترین سریال اکشن 2022

 

سریال ابرقهرمانی یکی از ماندگارترین ژانرهای محبوب به خصوص در دهه اخیر است. با این حال، برخی از سریال‌ها وجود دارند که واقعاً تلاش می‌کنند معنی قهرمان بودن را بررسی کنند و اینکه آیا واقعاً باید به کسانی که قدرت‌های خارق‌العاده دارند اعتماد کرد یا خیر.

این مسئله، طرح اصلی The Boys است که همچنان برای آمازون موفقیت آمیز واقع شده است. ماجراهای شخصیت‌ها قرار است در فصل جدید که امسال نمایش داده می‌شود ادامه یابد. این سریال یکی از مورد انتظارترین سریال های اکشن 2022 به شمار می‌رود.

اکثر داستان‌های انتقام‌محور فقط شجاعت و قدرت کاراکتر را در مرگ به خاطر انتقام نشان می‌دهند. ولی The Boys با نمایش اشتباهات بیلی بوچر، با نمایش قرار گرفتن او بین بهشت و جهنم (فقط به رنگ‌پردازی آبی و قرمز قاب هنگام تصمیم‌گیری او برای خیانت یا عدم خیانت به بکا و تحویل دادن یا ندادن رایان نگاه کنید)، با تاکید روی آرزوی مادر وی که می‌خواهد پسری به دیوانگی همسر خود نداشته باشد، ما را به خود می‌آورد.

سریال The Boys نشان می‌دهد که گاهی بخشیدن، تغییر کردن و بزرگ شدن، چه‌قدر سخت‌تر از مردن برای گرفتن انتقام است. حتی وقتی واقعا انتقام، منطقی و قابل توضیح به نظر می‌رسد و طرف مقابل هم شیطان مجسم است.

بیشتر بخوانید:

The lord of the rings: The rings of power

بهترین سریال های اکشن 2022
بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال اکشن 2022

در تاریخ‌های فانتزی، سریال‌های کمی وجود دارند که کاملاً تأثیر و قدرت ارباب حلقه‌ها تالکین را داشته باشند. اسطوره‌شناسی گسترده این مجموعه قرار است با سری جدید آمازون که در دوران مرموز عصر دوم اتفاق می‌افتد و همانطور که از عنوان نشان می‌دهد، جعل حلقه‌های قدرت را بررسی می‌کند. علاوه بر این، به بینندگان درک بیشتری از برخی از قدرتمندترین موجودات ساکن در سرزمین میانه، از جمله الف ها و خود سائورون، به بینندگان می دهد.این سریال جدیدترین سریال اکشن 2022 به شمار میرود. همچنین لازم به ذکر است که شما می‌توانید تحلیل تریلر سریال ارباب حلقه ها قدرت حلقه ها را در فیگار مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های اکشن 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین سریال های اکشن 2022

معیار انتخاب بهترین سریال های اکشن 2022 چیست؟

ما در فیگار تلاش کرده‌ایم تا لیستی از بهترین فیلم‌های اکشن را با توجه به سلیقه‌های مختلف، از انیمیشن تا ژانر علمی تخیلی تهیه کرده تا شما بتوانید بهترین سریال اکشن 2022 را از میان آن‌ها انتخاب نمایید.

مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 انیمیشنی کدام سریال است؟

سریال The boys presents: Diabolical مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 محسوب می‌شود که به صورت انیمیشنی طراحی شده است.


4 thoughts on “معرفی و تحلیل بهترین سریال های اکشن 2022 از نگاه سایت فیگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *