بهترین انیمیشن های کمیک بوکی ؛ از مرد عنکبوتی و مردان ایکس تا لگو بتمن

تاکنون افتباس‌های زیادی براساس کمیک بوک‌ها ساخته شده‌اند. در ادامه قصد داریم تا برخی از بهترین انیمیشن های کمیک بوکی را به شما معرفی نماییم.

امروزه کمیک بوک تبدیل به منبع بسیار با اهمیتی برای اقتباس فیلم‌ها، سریال‌ها و انیمیشن‌ها شده است. تقریباً دشوار است تا نگاهی به اینترنت بیاندازید و خبری از ساخت یک فیلم جدید مارول و یا یک بازسازی دوباره از فیلم‌های بتمن را مشاهده نکنید.

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی

از مرد عنکبوتی و مردان ایکس تا لگو بتمن

شما می‌توانید فهرست بهترین انیمیشن های کمیک بوکی را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی

با وجود شهرت نسبتاً تازه فیلم‌ها و سریال‌های ابرقهرمانی، اما انیمیشن های ابرقهرمانان سال‌ها است که شهرت زیادی دارند. امروزه نیز شاهد انتشار انیمیشن های ابرقهرمانان هستیم که گاهی اوقات برای طرفداران کمیک بوک، از فیلم‌های سینمایی کمیک بوکی نیز جذاب‌تر هستند. در ادامه با فیگار همراه باشید تا به معرفی کارتون های ابرقهرمانی بپردازیم.

X-Men

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی,انیمیشن های ابرقهرمانان

انیمیشن مردان ایکس در مقایسه با دیگر بهترین انیمیشن های مارول و دی سی همراه با خبر خوبی در لیست بهترین انیمیشن های مارول و دی سی قرار گرفته است. تقریباً هر آمریکایی که در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 متولد شده باشد با این انیمیشن آشنا است.

انیمیشن مردان ایکس با اقتباس از برخی از بهترین کمیک های مارول تاریخ به نام حماسه ققنوس سیاه و همچنین روزهای گذشته در آینده ساخته شد. اگر شما یکی از طرفداران این انیمیشن محبوب باشید، سوپرایز بزرگ آن است که پس از سال‌ها یکی از مهم‌ترین اخبار و حواشی فیلم ها و سریال های مارول 2022 مربوط به ساخت ادامه این انیمیشن توسط دیزنی است.

بیشتر بخوانید:

Todd McFarlane’s Spawn

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی, کارتون های سینمایی لیگ عدالت

انیمیشن Spawn ساخته تاد مک فارلین یکی دیگر از بهترین انیمیشن های کمیکی است. این انیمیشن از ابتدا برای کودکان ساخته نشده بود و به همین دلیل افراد زیادی آن را عجیب نامیدند.

این انیمیشن یک بار برای همیشه به مردم ثابت کرد که بهترین انیمیشن های مارول و دی سی تنها مناسب کودکان نیستند و هرکسی می‌توانند از آن‌ها لذت ببرد. البته که این انیمیشن به صورت پیشفرض با درجه سنی بزرگسال ساخته شده و به مواردی می‌پردازد که تنها افراد بالغ‌ می‌توانند آن‌ها را درک کنند. به همین دلیل است که عده زیادی این انیمیشن را بهترین انیمیشن کمیکی می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

Batman: Mask Of The Phantasm

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی, بهترین کارتون های کمیک بوکی

انیمیشن Batman: Mask Of The Phantasm یکی دیگر از بهترین انیمیشن های کمیکی است که براساس بهترین کمیک های بتمن ساخته شده است. باری دیگر شاهد بتمن خشمگین هستیم که پس از مرگ والدینش تصمیم گرفته است تا با جرم و جنایات در شهر گاتهام مقابله کند. البته که برخی از بهترین شرور های دی سی نیز نقش پررنگی در این انیمیشن دارند.

بیشتر بخوانید:

Justice League: The Flashpoint Paradox

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی, بهترین کارتون های کمیکی

فلش یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های دای‌سی است. Justice League: The Flashpoint Paradox نیز یکی از کارتون های سینمایی لیگ عدالت است که تمرکز ویژه‌ای بر فلش دارد. در این انیمیشن فلش تصمیم می‌گیرد تا به گذشته برگرشته و جان مادرش را نجات دهد. اما این کار باعث ایجاد خط زمانی جدید، و همچنین خلق یک بتمن کاملاً جدید می‌شود. بدون شک این انیمیشن یکی از بهترین کارتون های سینمایی لیگ عدالت محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

Big Hero 6

بهترین-انیمیشن-های-کمیک-بوکی-1-scaled
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی, معرفی کارتون های ابرقهرمانی

انیمیشن Big Hero 6 یکی از معدود انیمیشن‌های لیست بهترین انیمیشن های کمیکی است که ممتعلق به دی‌سی نیست. این انیمیشن داستان پسر جوانی به نام هیرو را روایت می‌کند که پس از مرگ برادرش در یک حادثه، تصمیم می‌گیرد تا ربات پرستاری که برادرش ساخته بود را تبدیل به یک ماشین جنگ کند.

در ادامه او به همراه 6 دانشمند دیگر جمع شده و گروه 6 ابرقهرمان را تشکیل می‌دهد که قصد دارند تا انتقام برادر هیرو را از شرور جدیدی که در شهر دیده می‌شود بگیرند. لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ترین و بهترین ایستراگ های مارول نیز مربوط به انیمیشن Big Hero 6 می‌شود.

بیشتر بخوانید:

 

Teen Titans

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی, بهترین کارتون های کمیکی

Teen Titans یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌هایی است که به عنوان بهترین انیمیشن کمیکی معرفی می‌شود. این انیمیشن در رابطه با گروه تایتان‌ها است که از مهم‌ترین گروه‌های دی‌سی محسوب می‌شوند. با این حال، این سریال وفاداری نسبتاً کمی به دنیای کمیک داشته است.

Teen Titans یک سریال کمدی است که می‌تواند شما را برای دقایقی بخنداند. با این حال، این سریال به پایان رسیده و ساخت ادامه آن کنسل شده است. لازم به ذکر است که یکی از ۵ حضور افتخاری استنلی خارج از مارول نیز در این انیمیشن رخ داده است.

بیشتر بخوانید:

The Lego Batman Movie

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی, بهترین کارتون کمیک بوکی

اکثر انیمیشین‌های بتمن در لیست بهترین کارتون های کمیک بوکی کمی جدی‌تر و تاریک‌تر از دیگر آثار هستند. با این حال، The Lego Batman Movie یک کمدی واقعی است.

این انیمیشن با ارجاعات بسیار زیاد به کمیک بوک، باری دیگر بتمن را در مقابل جوکر قرار داد. البته که برخلاف بهترین کمیک های جوکر، این بار جوکر نیز بسیار کمدی‌تر از چیزی بود که پیش‌تر دیده می‌شد. با این حال، این انیمیشن موفقیت بسیار زیادی را تجربه کرد. همچنین بازگشت مارک همیل در نقش جوکر، یکی دیگر از دلایل موفقیت این انیمیشن است.

بیشتر بخوانید:

The Dark Knight Returns

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی, معرفی کارتون های ابرقهرمانی

این بار بتمن بازگشته است تا براساس داستان فرانک میلر که یکی از بهترین نویسنده های کمیک بود، باری دیگر از گاتهام محافظت کند. این انیمیشن تمرکز ویژه‌ای بر بروس وین دارد و به همین دلیل است که به عنوان بهترین کارتون کمیکی معرفی می‌شود.

داستان این انیمیشن در رابطه با ضعف‌های بتمن است. این بار شاهد بتمنی خواهیم بود که توان مبارزه دوباره را ندارد. در این انیمیشن مشاهده خواهید کرد که بتمنی که بارها جان خود را برای گاتهام فدا کرده است، بالاخره از جنگ خسته شده است. بدون شک این انیمیشن می‌تواند لقب بهترین کارتون کمیکی را بر دوش بکشد.

بیشتر بخوانید:

Batman Beyond: Return Of The Joker

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
بهترین انیمیشن های کمیک بوکی, بهترین انیمیشن کمیک بوکی

اکثر بهترین شرور های دی سی را کمیک‌های بتمن تشکیل می‌دهند. پس کاملاً منطقی است که با وجود شهرت بسیار زیاد بتمن، بخش زیادی از بهترین کارتون های کمیکی نیز براساس این شخصیت باشند. اما Batman Beyond: Return Of The Joker را می‌توان به جرئت بهترین کارتون کمیک بوکی مربوط به بتمن دانست.

این انیمیشن بتمنی را به نمایش می‌دهد که کمی پیرتر و مسن‌تر شده است. این اولین باری بود که می‌توانستیم تاثیر گذشته بروس وین را بر وضعیت فعلی‌اش مشاهده کنیم و شکستگی‌های روحی و جسمی او را درک کنیم. اگر شما خود را طرفدار بتمن می‌دانید، احتمالاً‌ این انیمیشن، بهترین کارتون کمیک بوکی برای شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

Spider-Man: Into The Spider-verse

بهترین انیمیشن های کمیک بوکی
ببهترین انیمیشن های کمیک بوکی, بهترین انیمیشن کمیکی

مرد عنکبوتی یکی از محبوب ترین شخصیت های کمیک است و داستان سفر به دنیای عنکبوتی نیز یکی از بهترین کمیک های مرد عنکبوتی محسوب می‌شود. پس تنها بر روی کاغذ و بدون مشاهده این انیمیشن، می‌توانیم حدس بزنیم که چگونه Spider-Man: Into The Spider-verse به بهترین کارتون کمیکی تبدیل شد.

انیمیشن Spider-Man: Into The Spider-verse یکی از بهترین کارتون های کمیک بوکی تاکنون محسوب می‌شود. این انیمیشن همانند یک کمیک زنده است و از طراحی هنری بسیار خلاقانه‌ای بهرمند است. همچنین داستان این انیمیشن به خوبی روایت شده و طرفداران را برای تماشای قسمت بعدی به عنوان یکی از بهترین فیلم های مربوط به مرد عنکبوتی در 2022 آماده کرده است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمیشن های کمیک بوکی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین انیمیشن های کمیک بوکی

بهترین انیمیشن کمیک بوکی کدام انیمیشن است؟

انیمیشن Spider-Man: Into The Spider-verse از نظر عده زیادی از طرفداران کمیک بوک به عنوان بهترین انیمیشن کمیک بوکی شناخته می‌شود.

آیا انیمیشن Big Hero 6 در دنیای سینمایی مارول است؟

خیر. انیمیشن Big Hero 6 در دنیایی خارج از دنیای سینمایی مارول در جریان است. با این حال، این انیمیشن نیز براساس کمیک بوک‌های مارول ساخته شده است و در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول نیز به یکی از شخصیت‌های این انیمیشن اشاره شده است.


One thought on “بهترین انیمیشن های کمیک بوکی ؛ از مرد عنکبوتی و مردان ایکس تا لگو بتمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *