نقد سریال Moon Knight ؛ بررسی فصل 1 سریال شوالیه ماه

سریال مون نایت متفاوت‌ترین اثر مارول تاکنون است. در ادامه با فیگار همراه باشید تا نقد سریال Moon Knight را با تمام جزئیات شما ارائه دهیم.

شوالیه ماه یکی از محبوب ترین شخصیت های کمیک های مارول است که پس از سال‌ها، یک اقتباس تلوزیونی از این شخصیت ساخته شده است. سریال شوالیه ماه متشکل از 6 قسمت خواهد بود از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که اسکار آیزاک بازیگری نقش اصلی این سریال را برعهده دارد.

نقد سریال Moon Knight

بررسی فصل 1 سریال شوالیه ماه (قسمت 1 و 2)

شما می‌توانید فهرست نقد سریال Moon Knight را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight

لازم به ذکر است که این سریال بخشی از دنیای سینمایی مارول بوده و شما پیشنهاد می‌شود تا با دنیای سینمایی مارول آشنایی ندارید، پیش از بررسی سریال مون نایت نوشتار ترتیب دیدن فیلم های مارول را مطالعه نمایید.

از این بخش به بعد نوشتار ایستراگ های سریال شوالیه ماه ممکن است بخشی از داستان سریال را لو دهد!

قسمت اول

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد فصل 1 سریال Moon Knight

برای بررسی سریال مون نایت باید از ابتدا شروع کرد. ما به سراغ قسمت اول خواهیم رفت و این قسمت را از تمامی جوانب بررسی خواهیم کرد. در ادامه با فیگار همراه باشید تا نقد سریال شوالیه ماه را برای قسمت اول و سپس دیگر قسمت‌ها، آغاز کنیم. همچنین شما می‌توانید نوشتار ایستراگ ها و اشارات سریال شوالیه ماه را در فیگار مطالعه نمایید.

پای خونین

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, بررسی سریال مون نایت

اول سکانس از قسمت اول سریال شوالیه ماه که در نقد سریال شوالیه ماه به آن می‌پردازیم، آرتور هارو با بازی ایتان هاوک را به ما نمایش می‌دهد. این سکانس کمی عجیب به نظر می‌رسد و ما آرتور را می‌بینیم که یک لیوانه شیشه‌ای را شکسته و خرده شیشه‌های آن‌ را در کفش خودش می‌ریزد. سپس، کفش‌ها را همراه با صدای شیشه پوشیده و از کادر خارج می‌شود.

نیازی به نقد سریال مون نایت به صورت کامل نیست تا بتوانیم به تفاوت ابن سریال با دیگر آثار مارول اشاره کنیم. تنها همین یک سکانس کافی است تا بینندگان متوجه تفاوت فاحش این اثر با فیلم‌ها و سریال‌های دیگر دنیای سینمایی مارول شوند.

اکثر فیلم‌ها و سریال‌های مارول لحنی شاد و کودک پسند دارند. همچنین آن‌ها تا حد ممکن از نمایش دادن خشونت جلوگیری می‌کنند. با این حال، به نظر می‌رسد که این سریال وحشتی از خشونت نداشته و حتی در کشورهای زیادی از جمله بریتانیا درجه سنی بزرگسال را دریافت کرده است.

بیشتر بخوانید:

روز و شب

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد فصل 1 سریال Moon Knight

در ادامه بررسی فصل 1 سریال شوالیه ماه به اسکار آیزاک در نقش استیون گرنت، مارک اسپکتور، جیک لاکلی، و شوالیه ماه می‌رسیم. علت وجود تعداد زیادی از نام‌ها متفاوت، اختلال چند شخصیتی شوالیه ماه است که اسکار آیزاک نقش او را ایفا می‌کند.

در اولین سکانس می‌توانیم استیون گرنت را مشاهده کنیم که از خواب بیدار می‌شود. او پای خود را به تخت بسته و به نظر می‌رسد که در هنگام خواب، از یک رخداد بخصوص رنج می‌برد. هنگامی که استیون می‌خوابد، مارک اسپکتور بیدار شده و کنترل بدن را به دست می‌گیرد اما استیون حتی نمی‌داند که این اتفاق می‌افتد و تنها از هر رخدادی متعجب می‌شود.

استیون گرنت در یک موزه مصر شناسی در لندن کار می‌کند و  در نقد فصل 1 سریال Moon Knight می‌دانیم که شغل او می‌تواند اطلاعات زیادی از اسطوره شناسی مربوط به این سریال به ما دهد.

بیشتر بخوانید:

جنون استیون

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, بررسی سریال Moon Knight

همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم، استیون گرنت از تمام اتفاقاتی که اطرافش رخ می‌دهد مطلع نیست. در اوایل سریال، ما بارها استیون را مشاهده می‌کنیم که ناگهان از مکانی به مکانی دیگر منتقل شده و خود در میان حوادث گوناگون می‌یابد. این مورد نیز اهمیت بسیار زیادی در نقد فصل اول سریال Moon Knight دارد.

تقریباً تا قسمت دوم، استیون از دلیل جهش‌های ناگهانی‌اش بی‌خبر است. استیون که از گیج شده است، به جنون بسیار بزرگی رسیده و اسکار آیزاک به شکلی باورنکردی این جنون را به نمایش می‌گذارد.

بیشتر بخوانید:

سوسک اسرار آمیز

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد فصل اول سریال مون نایت

یکی از دفعاتی که استیون خود را در مکانی دیگر می‌یابد، آرتور هارو را مشاهده می‌کند. این بار بیشتر با آرتور آشنا شده و متوجه می‌شویم که او رهبر یک فرقه مذهبی است. او با رویی خوش و مهربان با افراد دیدار می‌کند اما تقریباً تمام کسانی که نقد سریال شوالیه ماه را می‌خوانند می‌دانند که این روی خوش، تنها یک پوشش برای اعمال کثیف آرتور است.

در ادامه آرتور از استیون می‌خواهد تا سوسکی که در جیب دارد را به او دهد. استیون نیز با دست کردن در جیب خود، متوجه وجود یک سوسک طلایی می‌شود. در ادامه استیون تلاش می‌کند نا سوسک را به آرتور دهد اما بدن او به طور ناخودآگاه حرکت کرده و از این کار جلوگیری می‌کند. یکی دیگر از نکات مهم در بررسی سریال شوالیه ماه وجود این سوسک، و اطلاع استیون از وضعیت فعلی است. این اولین باری است که استیون متوجه شخصی دیگر در وجود خود می‌شود.

بیشتر بخوانید:

ظهور شوالیه ماه

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد سریال مون نایت

در ادامه و هنگامی که استیون به موزه رفته است، آرتور را در این مکان ملاقات می‌کند. تا پیش از آن، استیون تصور می‌کرد که آرتور تنها شخصیتی خیالی در یک رویا بوده است اما این بار او را از نزدیک و در هوشیاری کامل ملاقات می‌کند.

پس از کمی گفتگو، بخش اکشن سریال آغاز شده و یک شغال جادویی، از طرف آرتور به استیون حمله می‌کند. استیون خود را در سرویس بهداشتی حبس می‌کند اما می‌داند که این کار نمی‌تواند برای همیشه جانش را نجات دهد. در همین لحظه است که استیون در آینه سرویس بهداشتی، با استیون در خارج از آینه تفاوت دارد.

ظهور شوالیه ماه در بررسی سریال شوالیه ماه اهمیت بسیار بالایی دارد و اولین رویارویی استیون و مارک اسپکور را رقم می‌زند. مارک از درون آینه با استیون صحبت کرده و به او می‌گوید تا بگذارد کنترل بدن را به دست گرفته و جان هر دوی آن‌ها را نجات دهد. در ادامه مارک اسپکتور وارد بدن استیون شده و لباس نمادین و زیبای شوالیه ماه بر تن او ظاهر می‌شود. سپس شوالیه ماه شغال ذکر شده را کشته و اولین قسمت سریال شوالیه ماه در بررسی سریال شوالیه ماه به پایان می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

قسمت دوم

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد فصل اول سریال شوالیه ماه

اکنون که نقد فصل اول سریال Moon Knight را برای قسمت اول مشاهده کردید، می‌توانید با ما همراه باشید تا به نقد فصل اول سریال Moon Knight در رابطه با قسمت دوم بپردازیم. با فیگار همراه باشید.

مارک اسپکتور

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد فصل اول سریال مون نایت

اولین مورد در بررسی سریال Moon Knight قسمت دوم، مارک اسپکتور است. این بار بالاخره استیون از وجود مردی به نام مارک در درون خود مطلع است و قصد دارد تا به دنبال هویت او بگردد. او می‌تواند به انباری برسد که تجهیزات مارک به عنوان یک موزدور در آن نفهته است. همچنین سوسک طلایی مشهور که مکان مقبره آمیت را نشان می‌دهد نیز در آن انبار حضور دارد.

اولین گفتگوی کامل مارک و استیون نیز در بررسی سریال Moon Knight قسمت دوم رخ می‌دهد. ما شاهد بحث و جدل مارک و استیون هستیم. استیون قصد دارد تا زندگی عادی خودش را داشته باشد اما مارک وظیفه دارد تا به عنوان آواتار کانشو، به او خدمت کند.

بیشتر بخوانید:

لیلا

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد فصل اول سریال شوالیه ماه

در ادامه مواجه شدن لیلا و استیون گرنت را مشاهده می‌کنیم. لیلا نسخه‌‌ جایگزین مارلین، همسر مارک اسپکتور در دنیای سینمایی مارول است. در ابتدا لیلا از وجود اختلال دو شخصیتی مارک باخبر نیست و نمی‌داند که او درجال صحبت با استیون است.

ما کم‌کم با شخصیت جالب لیلا آشنا می‌شویم و متوجه می‌شویم که مارک و لیلا در شرف طلاق بودند. البته که استیون سعی در نقض طلاق می‌کند. اما مکالمه آن‌ها کامل نشده و افرادی به ظاهر پلیس، استیون را به پیش آرتور می‌برند.

بیشتر بخوانید:

مستر نایت

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد فصل اول سریال شوالیه ماه

مواجه مجدد شوالیه ماه و ٰآرتور در قسمت دوم، یکی دیگر از بخش‌های مهم در نقد فصل 1 سریال مون نایت است. در نقد فصل 1 سریال مون نایت به نحوه جدل استیون و مارک می‌پردازیم. مارک می‌تواند با در کنترل گرفتن جسم، به سادگی با آرتور و موجودات جادویی‌اش مبارزه کند اما استیون که از کنترل کامل بدنش برای همیشه توسط مارک حراص دارد، این اجازه را به او نمی‌دهد.

در ادامه استیون تلاش می‌کند تا خودش تبدیل به شوالیه ماه شده و لباس مشهورش را احضار کند. اما هنگامی که او موفق به احضار لباس می‌شود، لباس مستر نایت بر تن او می‌شود. مستر نایت یکی از بهترین لباس های شوالیه ماه است که به شکلی شیک و مجلسی تشکیل شده است.

این اولین باری است که استیون به قدرت‌های شوالیه ماه دست یافته است. همچنین سلاح‌های مخصوص شوالیه ماه نیز در دستان او دیده می‌شوند. لازم به ذکر است که این سکانس در نقد فصل 1 سریال مون نایت به ما نشان می‌دهد که مارک اسپکتور، شوالیه ماه و استیون گرنت، مستر نایت است.

بیشتر بخوانید:

استیون، مارک

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight, نقد سریال مون نایت

بدون شک یکی از مهم‌ترین سکانس‌ها در نقد فصل 1 سریال Moon Knight نحوه ارتباط استیون و مارک در لحظات پایانی قسمت دوم است. بالاخره استیون راضی می‌شود تا مارک کنترل بدن را بر دست گرفته تا بتواند با قدرت و مهارتش جلوی آرتور را بگیرد.

در ادامه که نبرد به اتمام می‌رسد، این بار مارک در جسم قرار گرفته و استیون در آینه دیده می‌شود. این سکانس چندین برابر بیشتر از دفعات قبلی، ثابت می‌کند که اسکار آیزاک یک بازیگر بینظیر است. او در قامت استیون با لحجه‌ای بریتانیایی و کمی آهسته صحبت می‌کند. اما در قامت مارک، او یک آمریکایی جدی و گاهاً عصبی است. هنگامی که استیون و مارک با یکدیگر صحبت می‌کنند، خیلی سخت است که باور کنیم بازیگر هردوی آن‌ها یک نفر است.

بیشتر بخوانید:

قسمت سوم

نقد سریال Moon Knight
مارک اسپکتور در قامت شوالیه ماه

در ادامه نقد فصل 1 سریال شوالیه ماه به قسمت سوم این سریال می‌رسیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مارک برای همیشه

نقد سریال Moon Knight
مارک و لیلا در مقابل یکدیگر

در قسمت سوم، ما شاهد مارک اسپکتور هستیم که این بار در تلاش است تا از ورود استیون به ذهنش جلوگیری کند. این باعث جدال بزرگی میان آن‌ها می‌شود. در دو قسمت ابتدایی سریال، تمرکز داستان بر استیون گرنت بود. اما می‌توانیم قسمت سوم را یک قسمت اختصاصی برای مارک، و آشنایی با او بدانیم.

در ادامه مارک به همراه کانشو، به پیش آواتار دیگر خدایان مصر رفته و از آن‌ها تقاضای کمک و عدالت برای هارو را می‌خواهند. سکانس رویارویی مارک با خدایان مصری، باری دیگر هنر اسکار آیزاک را به نمایش می‌گذارد. زیرا او این بار نه در نقش مارک و نه استیون، بلکه در نقش خدای ماه، کانشو ظاهر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آسمان شب

نقد سریال Moon Knight
کانشو و استیون، درحال تغییر آسمان شب به هزاران سال قبل

در اواخر این اپیزود، مارک و استیون به انتهای جدل خود می‌رسند. جدلی که مجبورند برای موفقیت در برابری هارو آن را فراموش کنند. مارک با ترس از این که دیگر نتواند بدنش را پس بگیرد، آن را به استیون می‌دهد. در ادامه کانشو تصمیم می‌گیرد تا آسمان شب را به هزاران سال پیش بازگرداند. لحظه‌ای که او دست به چنین کاری می‌زند، یکی از بهترین سکانس‌های این سریال را به وجود می‌آورد. اما پس از آن،‌ کانشو توسط خدایان مصر اسیر می‌شود.

سکانس ذکر شده، اهمیت بسیار بالایی از لحاظ احساسی و مهارت سازندگان دارد. این سکانس باعث می‌شود تا بینندگانی که تا پیش از آن از کانشو منتفر بودند،‌ این بار برای او دلسوزی کنند. کانشو خدایی است که مارک را به بردگی گرفته تا بتواند از او برای رسیدن به اهدافش استفاده کند. اما اکنون، او درحال جان فشانی برای نجات دنیا دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

قسمت چهارم

نقد سریال Moon Knight
تاوروت، خدای باروری مصر

قسمت چهارم سریال شوالیه ماه را می‌توانیم هیجان انگیزترین آن بدانیم. پایان این قسمت در نقد فصل 1 سریال شوالیه ماه اهمیتی بسیار بالا دارد که به آن خواهیم پرداخت.

عشقی تازه

نقد سریال Moon Knight
استیون گرنت در مقابل لیلا

بینندگان می‌دانند که لیلا همسر قانونی و رسمی مارک اسپکتور است. اما در اوایل سریال مشخص شد که مارک قصد دارد تا از لیلا جدا شده و از او محافظت کند. اما در پایان قسمت سوم،‌ ما شاهد یک نگاه بسیار عاشقانه و عمیق میان استیون و لیلا بودیم.

در اوایل قسمت چهارم، مارک مستقیماً به استیون می‌گوید که خود را از لیلا به دور نگه دارد. با این حال، استیون که برای اولین بار عشق را در زندگی تجربه کرده است، هیچ اهمیتی به مارک نمی‌دهد. او به لیلا می‌گوید که دلیل جدایی مارک حفاظت از او بود اما در هر صورت، عشق چشمانش را کور کرده و با وجود مخالفت مارک، حس واقعی‌اش را به لیلا ابراز می‌کند. عشقی پاک از سوی مردی ساده به زنی قدرتمند و با تجربه.

بیشتر بخوانید:

واقعیت یا تخیل؟

نقد سریال Moon Knight
مارک اسپکتور در مقابل دکتر هارو

مهم‌ترین بخشی که می‌توانیم در قسمت چهارم به آن اشاره کنیم،‌ یک سوم نهایی آن است. لحظه‌ای که مارک کشته شده اما سر از یک بیمارستان روانی در می‌آورد. در این بیمارستان، هر لحظه و هر چیز به بخشی از تمام سریال اشاره دارد که تاکنون مشاهده کرده بودیم. مهم‌ترین آن‌ها نیز آرتور هارو است که این بار در نقش یک روانشناس قرار دارد.

این لحظات یادآور پایان حیرت انگیز فیلم جزیره شاتر، ساخته مارتین اسکورسیزی بود. فیلمی که با روان بینندگان بازی کرد و در نهایت نیز پاسخی به آن‌ها نداد. در این لحظه، هرکدام بینندگان باید خودشان تصمیم بگیرند که چه چیزی را باور می‌کنند؛ ابتدا سریال و یا انتهای آن را؟

این احتمال وجود دارد که تمام داستان سریال در ذهن مارک باشد و تمام ماجراجویی‌های او، چیزی جز یک توهم هیجان انگیز نباشد. هرچند که در قسمت‌های بعدی، راز این مکان اعجاب آور نیز فاش می‌شود.

بیشتر بخوانید:

در آغوش

نقد سریال Moon Knight
استیون گرنت در آغوش مارک اسپکتور

در ادامه مارک و استیون، برای اولین بار خارج از ذهن و به صورت فیزیکی در رو به روی یکدیگر قرار می‌گیرند. این سکانس نشان دهنده پیوند قلبی مارک و استیون است. آن‌ها که در طول سریال تنها با یکدیگر در جدال بودند،‌ اکنون و برای اولین بار، از دیدن همدیگر خوشحال شده و یکدیگر را در آغوش می‌گیرند. آغوشی دل‌انگیز که ما را به یاد دوستی‌های انسانی می‌اندازد. دوستی‌هایی که گاه با وجود ظاهری جدال آمیز، در نهایت متشکل از احساساتی بی‌برگشت هستند.

بیشتر بخوانید:

قسمت پنجم

نقد سریال Moon Knight
شوالیه ماه در کنار خدای تاوروت

قسمت پنجم سریال شوالیه ماه، یک بار برای همیشه ثابت می‌کند که اتفاقات پایانی قسمت چهارم یک توهم بود و نه اتفاقات تمام سریال! البته که این توفهم با واقعیت مرگ مارک و انتقال او به جهان پس از مرگ در هم تنیده شده‌اند.

سیری به گذشته

نقد سریال Moon Knight
مارک و استیون درحال مشاهده کودکی مارک

سریال شوالیه ماه برخلاف استفاده از فلش بک، از روشی خلاقانه برای نمایش گذشته استفاده می‌کند. مارک و استیون درحال انتقال به جهان پس از مرگ هستند اما برای تراز کردن ترازو، باید در تمام زندگی به دنبال راهی برای به تعادل رسیدن بگردند.

بدین شکل،‌ با گذشته غم‌انگیز و نحوه به وجود آمدن استیون آشنا می‌شویم. شاید این روش خلاقانه جایگزین مناسبی برای فلش بک باشد، اما همچنان نواقص خود را دارد که در ادامه به آن می‌رسیم.

بیشتر بخوانید:

خط داستانی مبهم

نقد سریال Moon Knight
استیون گرنت درحال مرگ

خط داستان سریال شوالیه ماه، همواره رو به بهبود بوده است. اما در یک سریال 6 قسمتی،‌ 1 قسمت و نصف دور شدن از خط داستانی، لطمه زیادی به آن وارد می‌کند. پایان قسمت چهارم و تمام قسمت پنجم، در جایی خارج از داستان اصلی رخ می‌دهد و با وجود کیفیت بالای ساخت، باعث می‌شود تا مخاطب داستان را گم کرده و نتواند خود را برای قسمت پایانی آماده کند.

بیشتر بخوانید:

تعادل

نقد سریال Moon Knight
مارک اسپکتور در جهان پس از مرگ

مارک اسپکتور و استیون گرنت در طول قسمت پنجم به دنبال راهی برای به تعادل رساندن ترازو بودند. اما زمان زیادی طول می‌کشد تا آن‌ها متوجه شوند که وجود استیون تعادل را به هم زده است. اکنون و در لحظه‌ای بسیار غم‌انگیز،‌ استیون گرنت جان خود را برای مارک فدا کرده و مارک نیز وارد جایی می‌شود که می‌توانیم آن را به بهشت تشبیه کنیم.

بیشتر بخوانید:

قسمت ششم (پایانی)

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight

قسمت ششم، قسمت پایانی سریال شوالیه ماه می‌باشد. البته که با وجود تکذیب شایعات، همچنان احتمال ساخت فصل دوم این سریال وجود دارد.

بازگشت

نقد سریال Moon Knight
استیون گرنت منجمد

بازگشت یکی از مهم‌ترین مراحل تبدیل شدن یک فرد عادی به یک ابرقهرمان است. این بازگشت می‌تواند از یک سفر،‌ یک تجربه تلخ، لحظه‌ای نزدیک به مرگ و یا حتی یک مرگ واقعی باشد. با وجود قدرت‌های شوالیه ماه از ابتدای سریال، اما او همچنان یک ابرقهرمان نبود.

مارک به دنبال استیون بازگشته و او را نجات می‌دهد. سپس زمان بازگشت فرا رسیده و مارک به دنیای زندگان باز می‌گردد تا این بار به عنوان یک ابرقهرمان واقعی، جان خود را برای مردم فردا کرده و به آن‌ها خدمت کند.

بیشتر بخوانید:

ابرقهرمان مصری

نقد سریال Moon Knight
لیلا، آواتار جدید تاورت، ابرقهرمان مصری

در ادامه و برخلاف بهترین فن تئوری های سریال شوالیه ماه، لیلا تبدیل به آواتار جدید کانشو نشد. اما او تصمیم گرفت تا تبدیل به آواتار تاورت شده و این گونه به نابودی آمیت کمک کند. این رویداد می‌تواند آینده این شخصیت را به کلی تغییر داده و همانند حرف دختری که در خیابان قرار داشت، لیلا را تبدیل به اولین ابرقهرمان مصری کند.

بیشتر بخوانید:

آواتار موقت

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight

در نهایت مارک می‌پذیرد تا تبدیل به آواتار کانشو شده و به صورت موقت، به او در نابودی آمیت کمک کند. با این حال، مارک نمی‌پذیرد که برای همیشه آواتار کانشو باشد و تمام زندگی‌اش را وقف کارهای ابرقهرمانی کند.

این روحیه در ابرقهرمانان بسیار زیادی وجود دارد. افراد زیادی هستند که ترجیح می‌دهند به جای مبارزه با شیاطین، یک زندگی عادی و آرام را تجربه کنند. هرچند که در آخر مجبور می‌شوند تا زندگی جدیدشان را پذیرفته و از این پس، به عنوان یک ابرقهرمان زندگی کنند. این سیر داستانی، کاملاً برای شوالیه ماه نیز تطبیق دارد.

بیشتر بخوانید:

نه به قتل

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight

ابرقهرمانان زیادی وجود دارند که با قتل مخالفند و تصمیم دارند تا تنها دشمنانشان را از پای درآورند. شوالیه ماه از آن ابرقهرمانان نیست. او تحت کنترل کانشو است و به همین دلیل، مجبور است تا هرکسی را که کانشو می خواهد به قتل برساند. با این حال او در پایان سریال، تصمیم می‌گیرد تا از خیر زندگی ابرقهرمانی بگذرد اما دست به قتل نزند. کانشو نیز درخواست مارک را پذیرفته و بدن او را برای همیشه ترک می‌کند. البته فعلاً برای همیشه!

در سکانس پس از تیتراژ سریال، ما مشاهده کردیم که کانشو باری دیگر به بدن مارک بازگشته است. اما نه خود مارک، بلکه سومین شخصیت ذهنی او که حتی مارک نیز از وجودش بی‌خبر است؛ جیک لاکلی. جیک یکی از قوی ترین شخصیت های شوالیه ماه است که خشن‌ترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود. با این حال، نقش او در ابرقهرمان ماندن مارک،‌ اهمیت بسیار بالایی در این سریال دارد.

بیشتر بخوانید:

نتیجه گیری نهایی

نقد سریال Moon Knight
نقد سریال Moon Knight

در پایان نقد فصل 1 سریال شوالیه ماه می‌توانیم یک نتیجه گیری کلی از این سریال داشته باشیم. سریال شوالیه ماه متفاوت‌ترین سریال دنیای سینمایی مارول تاکنون است. این سریال در 6 قسمت ساخته شده و بدون هیچ مشکلی، سطح نسبتاً بالایی از خشونت را به نمایش می‌گذارد.

خط داستانی این سریال در هر قسمت اوج گرفته اما در قسمت پنجم، دچار افت می‌شود. پایان بندی سریال نیز شاید بهترین پایان بندی ممکن نباشد، اما همچنان قابل قبول و رضایت بخش است.

یکی از متفاوت‌ترین تفاوت‌های این سریال با دیگر آثار مارول، ارتباط بسیار کم آن با دیگر آثار است. ما عادت داریم تا در هر اثر از مارول، چندین و چند اشاره به دیگر فیلم و سریال‌ها و شخصیت‌های آن‌ها را مشاهده کنیم. این اشارات در سریال شوالیه ماه وجود نداشته و حتی سکانس پس از تیتراژ آن نیز همچنان به همین سریال مربوط می‌شود. این باعث می‌شود تا مخاطبانی که با مارول آشنایی ندارند نیز بتوانند از تماشای این فیلم لذت ببرند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار نقد سریال Moon Knight سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با نقد سریال Moon Knight

نام واقعی شوالیه ماه چیست؟

شوالیه ماه از اختلال چند شخصیتی رنج می‌برد. نام اصلی او مارک اسپکتور است اما استیون گرنت و جیک لاکلی دو شخصیت دیگر شوالیه ماه هستند.

سریال شوالیه ماه چند قسمت دارد؟

سریال شوالیه ماه جمعاً متشکل از 6 قسمت است. با این حال، این امکان وجود دارد که در آینده ساخت فصل دوم آن نیز تایید شود.


3 thoughts on “نقد سریال Moon Knight ؛ بررسی فصل 1 سریال شوالیه ماه

    1. درود بر دوست عزیزم…

      اکثر فیلم‌ها و سریال‌های مارول لحنی شاد و کودک پسند دارند. همچنین آن‌ها تا حد ممکن از نمایش دادن خشونت جلوگیری می‌کنند. با این حال، به نظر می‌رسد که این سریال وحشتی از خشونت نداشته و حتی در کشورهای زیادی از جمله بریتانیا درجه سنی بزرگسال را دریافت کرده است.

      همین پاراگراف برای جوابِ شما بسه… این به نظرتون نقد نیست؟ آیا این پاراگراف داره داستان رو روایت می‌کنه؟ پیشنهاد من اینه دوباره نقد رو با دقت و بدون جبه‌گیری بخونید… ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *