بهترین گروه های ابرشرور ؛ از هایدرا و انتقام جویان تاریک تا اینجاستیس و شش خبیث

با وجود بهترین گروه های ابرقهرمانی نظیر انتقام جویان و لیگ عدالت، به تیم‌هایی علیه آن‌ها نیز نیاز داریم. در ادامه به بهترین گروه های ابرشرور خواهیم پرداخت.

اگر شروری نباشد، بدون شک جایی برای ابرقهرمانان نیز باقی نمی‌ماند. به هرحال ابرقهرمانان نمی‌توانند به زندگی روزمره خود بپردازند و داستان‌ها باید مبارزه آن‌ها علیه نیروهای شرارت را روایت کنند. اما گاهی اوقات ابرشرورها نیز تصمیم می‌گیرند تا همانند ابرقهرمانان،‌ برای اهداف مشترک خود تیم‌هایی را تشکیل دهند.

بهترین گروه های ابرشرور

هایدرا و انتقام جویان تاریک تا اینجاستیس و شش خبیث

بهترین گروه های ابرشرورتیم‌های ابرشرورها گاهی به قدری جذاب هستند که مخاطبان برای دیدن آن‌ها، بیشتر از تیم ابرقهرمانان هیجان دارند. پس تا پایان این نوشتار با فیگار همراه باشید تا به معرفی بهترین گروه های ابرشرورها بپردازیم.

لیگ بی‌عدالتی (Injustice League)

بهترین گروه های ابرشرور
بهترین گروه های ابرشرور

اکثر تیم‌های ابرقهرمانی در دهه 1960 میلادی شکل گرفتند. در همین حین، نویسندگان تصمیم گرفتند تا تیم‌هایی مشابه را برای ابرشروران تشکیل داده و آن‌ها را در مقابل یکدیگر قرار دهند. به همین دلیل، اکثر گروه‌های ابرشروری اولیه کاملاً نقطه مقابل گروه ابرقهرمانان بودند. بزرگترین مثال آن نیز تیم لیگ بی‌عدالتی است که مستقیماً نام خود را از لیگ عدالت الهام گرفته است.

دلیل اینکه لیگ بی‌عدالتی در انتهای لیست بهترین تیم های ابرشرورها قرار دارد، این است که اکثر اعضای این تیم به تنهایی تهدید بزرگتری به حساب می‌آیند تا زمانی که کنار هم قرار گرفته‌اند. لکس لوتر، جوکر، دث استروک و چندین و چند ابرشرور بزرگ دیگر در این تیم حضور دارند که عملاً نتوانسته‌اند تهدید بزرگی را در کنار یکدیگر ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید:

تاندربولتز (Thunderbolts)

بهترین گروه های ابرشرور
بارون زیمو، رهبر گروه تاندربولتز

گروه‌های زیادی در این لیست وجود دارند که می‌توانند ادعا کنند هم برای خیر جنگیدند و هم برای شر. اما تاریخچه گروه تاندربولتز از تمام آن‌ها جذاب‌تر است. این تیم متشکل از افرادی است که در ابتدا به قصد شرارت دوهم جمع شدند اما در این راه شکست خوردند و داستان تا جایی پیش رفت که قهرمانان به کمک آن‌ها اعتماد کردند.

اعضای اصلی تاندربولتز را افرادی همانند نورمن آزبورن و بارون زیمو تشکیل می‌دهند. هرچند که آن‌ها از تیم جدا شدند و افرادی که بیشتر به قهرمانان نزدیک بودند جای آن‌ها را پر کردند. برای مثال، افرادی نظیر لوک کیج، ددپول و حتی پانیشر نیز به این تیم پیوستند. شاید آن‌ها با خون ریزی مشکلی نداشته باشند،‌ اما قطعاً تفاوت‌های زیادی با نورمن آزبورن و بارون زیمو دارند.

بیشتر بخوانید:

سپاه سینسترو (The Sinestro Corps)

بهترین گروه های ابرشرور
بهترین گروه های ابرشرور

سپاه سینسترو همانند لیگ بی‌عدالتی، جهت مقابل یک گروه ابرقهرمانی است. اگر با فانوس سبز آشنا باشید، احتمالاً سپاه سینسترو را نیز می‌شناسید. سینسترو دشمن فانوس سبز، تصمیم می‌گیرد تا گروه ابرقهرمانی خود را تشکیل دهد که ما آن‌ را با عنوان سپاه سینسترو می‌شناسیم.

سپاه سینسترو بسیار قدرتمند و البته گستره است. این تیم در سراسر کهکشان وجود دارد و افراد زیادی هستند که فانوس سبز باید با آن‌ها مبارزه کند.

بیشتر بخوانید:

هایدرا (Hydra

بهترین گروه های ابرشرور
لوگو سازمان هایدرا

)

نمی‌توانیم با اطمینان هایدرا را در لیست بهترین تیم های ابرشرور قرار دهیم. چرا که هایدرا بیشتر یک سازمان تروریستی عظیم است تا گروهی از ابرشرورهای معدود که در مقابل ابرقهرمانان قرار می‌گیرند. با این حال،‌ بارها تکرار شده است که هایدرا تنها نازی‌های تغییر نام یافته نیستند. بلکه آن‌ها تیمی کاملاً جدید با اهدافی متفاوت برای تغییر جهان هستند.

جمجمه سرخ یا رد اسکال، اغلب به عنوان رهبر هایدرا و البته بزرگترین دشمن کاپیتان آمریکا شناخته می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که شخصیت بسیار مشهور و محبوب ددپول، در ابتدا تنها بخشی از داستان‌های هایدرا بود.

بیشتر بخوانید:

اربابان شرارت (The Masters of Evil)

بهترین گروه های ابرشرور
تصویری از گروه اربابان شرارت

ما از تشکیل گروه تاندربولتز توسط بارون زیمو گفتیم. اما به این اشاره نکردیم که ایجاد گروه تاندربولتز، درواقع نتیجه تلاش‌های زیمو برای تشکیل مجدد تیم قدیمی‌اش با نام اربابان شرارت بود. این تیم برای اولین بار در دهه 60 تشکیل، و به عنوان آنتاگونیست انتقام جویان معرفی شد.

پس از گذر زمان، گروه ارابابان شرارت تغییرات زیاد کرد و از یکنواختی همیشگی خود خارج شد. حتی در یک بازه زمانی، دکتر اختاپوس تبدیل به رهبر این تیم شد. به نظر می‌رسد که این تیم هیچ‌گاه وارد دنیای سینمایی مارول نشود چرا که همین حالا خبر از ساخت یکی از فیلم های جدید مارول با عنوان تاندربولتز اعلام شده است. پس احتمالاً این بار بارون زیمو مستقیماً تاندربولتز را تشکیل خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

چهار سوار آخرالزمان (Four Horsemen of the Apocalypse)

بهترین گروه های ابرشرور
بهترین گروه های ابرشرور

تیم چهار سوار آخرالزمان،‌ از دشمنان مردان ایکس محسوب می‌شوند چرا که یاران آخرالزمان و تحت فرمان آن هستند. آخرالزمان که به عنوان اولین جهش یافته تاریخ مارول شناخته می‌شود، باعث شد تا حتی مگنیتو نیز از او پیروی کند.

تیم چهار شوار آخرالزمان بسیار خطرناک است. چرا که اکثر اعضای آن، به تنهایی شرور خطرناکی محسوب می‌شوند. این چهار نفر در بازه‌های زمانی مختلف بارها تغییر کرده‌اند اما حتی افرادی نظیر ولورین، گامبیت، استورم، کولوسوس، ددپول و حتی ونوم را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید:

انتقام جویان تاریک (The Dark Avengers)

بهترین گروه های ابرشرور
بهترین گروه های ابرشرور

انتقام جویان تاریک شباهت زیادی به تاندربولتز دارند. آن‌ها در ابتدا کار خود را به عنوان یک گروه ابرشروری آغاز کردند اما در همین راه کارهای خوب زیادی انجام دادند. اعضای اصلی این گروه، نورمن آزبورن،‌ ونوم و داکن، پسر ولورین را شامل می‌شد. نورمن رهبر آن‌ها بود اما این گروه در نهایت با قطع سر فرانک کسل، باری دیگر به عنوان ابرشرو معرفی شدند.

نورمن و دیگر اعضای گروه می‌دانستند که نمی‌توانند اعتماد عمومی را به دست آورند. پس آن‌ها خود را به عنوان ابرقهرمانان معرفی کردند. نورمن لباسی از مرد آهنی را به تن کرد و خود لقب وطن پرست آهنی را برای خود برگزید؛ ونوم به عنوان مرد عنکبوتی ظاهر شد،‌ داکن لباس پدرش را به تن کرد و دیگران نیز به همین ترتیب. درحالی که تصور می‌شد این گروه بتواند یکی از بهترین تیم های ابرشرور باشد، آن‌ها خیلی زود دستگیر و مجدداً به زندان راه یافتند.

بیشتر بخوانید:

شش مخفی (The Secret Six)

بهترین گروه های ابرشرور
بهترین گروه های ابرشرور

نکته قابل توجه درباره گروه شش مخفی، این است که آن‌ها در دهه 60 به عنوان یک گروه ابرقهرمانی حضور داشتند. با این حال آن‌ها در مرور زمان تغییر کرده و تبدیل به یکی از بهترین تیم های ابرشرورها شدند. این تغییر در تیم شش مخفی، بسیار مورد پسند مخاطبان قرار گرفت. البته این بدان معنا نبود که تمام اعضای این گروه خبیث شوند. بلکه برخی از آن‌ها کلا با اشخاص جدید عوض شدند.

هارلی کوئین، بین و ددشات از اعضای مهم این تیم محسوب می‌شوند. همچنین حتی می‌توانیم از جوکر به عنوان یکی از اعضای شش مخفی نام ببریم. همچنین حتی افرادی مانند ریدلر و لکس لوتر نیز در بازه‌های زمانی مختلف عضو این تیم بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

لیگ قاتلان (League of Assassins)

بهترین گروه های ابرشرور
راس الغول، رئیس لیگ قاتلان

لیگ قاتلان شامل بزرگترین دشمنان بتمن است که هیچکدام از آن‌ها نمی‌خواهند او بمیرد. راس القول به عنوان رهبر این گروه،‌ همچنان در تلاش است تا بتمن را راضی کند به آن‌ها بپیوندد. تالیا، دختر راس الغول نیز که در یک بازه زمانی معشوق بتمن بود،‌ سعی دارد تا باری دیگر بروس را برای خودش کند.

چیزی که لیگ قاتلان را از گروهی نظیر هایدرا متمایز می‌کند، این است که اعضای آن افرادی بی نام و نشان نیستند. بلکه شخصیت‌هایی که به تنهایی نیز داستان‌های زیادی داشتند بخشی از این گروه شدند. در این میان می‌توانیم از بین و البته دث استروک نیز نام ببریم.

بیشتر بخوانید:

انجمن برادری جهش یافتگان (Brotherhood of Mutants)

بهترین گروه های ابرشرور
انجمن برادری جهش یافتگان درحال مبارزه با مردان ایکس

چیزی که انجمن برادری جهش یافتگان مگنیتو را خاص می‌کند،‌ این است که آن‌ها صرفاً شرور نیستند. بلکه در بازه‌های زمانی مختلف، به دلایل گوناگونی علیه بشریت و یا مردان ایکس مبارزه کرده‌اند.

درحالی که پروفسور اگزاویر و دیگر اعضای مردان ایکس به دنبال برابری انسان‌ها و جهش یافته‌ها هستند، مگنیتو و انجمن برادری‌اش اعتقاد دارند که جهش یافته‌ها از انسان‌ها برترند. به همین دلیل، بارها پیش آمده است که این گروه اقدامات وحشتناکی انجام داده‌اند.

در بهترین کمیک های مردان ایکس، مباحث نژاد پرستی بخش پررنگی از داستان را پر می‌کند. جهش یافته‌ها همواره مورد تبعیض قرار می‌گیرند و مگنیتو نیز به عنوان کسی که مورد تبعیض قرار گرفته است، بارها اقدامات وحشتناک علیه دیگران انجام داده است.

بیشتر بخوانید:

بهترین گروه های ابرشرور
تصویری از فیلم جوخه انتحاری 2016

جوخه انتحاری (Suicide Squad)

جوخه انتحاری یکی از متفاوت‌ترین گروه‌های این لیست است. اعضای این گروه ابرشرورهایی هستند که اغلب اختیاری برای کارهایشان ندارند و معمولاً اعمال قهرمانانه انجام می‌دهند.

داستان از این قرار است که آماندا والر پروژه Task Force X را تحت نظر دولت راه اندازی کرد. طی این پروژه، برخی از ابرشروران دستگیر شده انتخاب می‌شوند و یک بمب با کنترل از راه دور در بدن آن‌ها کاشته می‌شود. سپس آن‌ها باید هرآنچه که دستور داده می‌شود را انجام دهند که اگر سرپیچی از فرمان به سرشان خطور کند، خیلی راحت منفجر می‌شوند. از هارلی کوئین، دث استروک، بلک آدام و حتی بین می‌توانیم به عنوان اعضای این تیم نام ببریم.

بیشتر بخوانید:

سندیکای جنایی آمریکا (Crime Syndicate of America)

بهترین گروه های ابرشرور
بهترین گروه های ابرشرور

ما در لیست بهترین گروه های ابرشرورها از گروه‌هایی صحبت کردیم که نسخه شیطانی تیم‌های ابرقهرمانی هستند. اما سندیکای جنایی آمریکا نه تنها نسخه شیطانی لیگ عدالت است، بلکه تمام اعضای آن شامل نسخه شرور اعضای لیگ عدالت اصلی می‌شود.

اولترا من، سوپر وومن، مرد جغدی، جانی کوئیک و حلقه قدرت، به هیچ عنوان شخصیت‌های با اصالتی نیستند. تمام آن‌ها صرفاً از شخصیت‌های لیگ عدالت الهام گرفته‌اند. برخی از آن‌ها از اعضای لیگ عدالت قوی‌تر هستند . برخی دیگر ضعیف‌تر. این دلیل اصلی محبوبیت سندیکای جنایی آمریکا است.

بیشتر بخوانید:

شش خبیث (Sinister Six)

بهترین گروه های ابرشرور
تعدادی از اعضای شش خبیث

هنگامی که بهترین دشمنان مرد عنکبوتی گردهم آمدند، یکی از بهترین گروه های ابرشرور تحت عنوان شش خبیث پدید آمد. شاید تعداد اعضای گروه شش خبیث بسیار کم باشند، اما تک تک آن‌ها شرورهایی هستند که به تنهایی می‌توانند دشمن بزرگی برای مرد عنکبوتی به شمار آیند.

اعضای این گروه همواره تغییر کرده است. با این حال، اغلب دکتر اختاپوس رهبری شش خبیث را برعهده داشته و افرادی نظیر میستریو و کرکس نیز او را همراهی می‌کردند. به سادگی می‌توانیم شش خبیث را در رتبه اول لیست بهترین گروه های ابرشرور قرار دهیم چرا که آن‌ها مجموعه‌ای از بهترین دشمنان مرد عنکبوتی محسوب می‌شوند.

تاکنون بارها کمپانی سونی تلاش کرده است تا گروه شش خبیث را در سینما نیز تشکیل دهد اما در این امر موفق نبود. اگرچه که در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست شاهد تیم شدن دشمنان مرد عنکبوتی بودیم، اما آن‌ها پنج نفر بودند و به همین دلیل نمی‌توانیم آن‌ها را گروه شش خبیث محسوب کنیم.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین گروه های ابرشرور سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین گروه های ابرشرور

اولین گروه ابرشروری کدام است؟

دی‌سی متعلق به اولین گروه ابرشروری در کمیک‌ها، با عنوان The Hand’s gang است.

اعضای گروه شش خبیث چه کسانی هستند؟

اعضای این گروه همواره تغییر کرده است. با این حال، اغلب دکتر اختاپوس رهبری شش خبیث را برعهده داشته و افرادی نظیر میستریو و کرکس نیز او را همراهی می‌کردند.


One thought on “بهترین گروه های ابرشرور ؛ از هایدرا و انتقام جویان تاریک تا اینجاستیس و شش خبیث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *