بهترین کمیک های پانیشر ؛ تاریک‌ترین و خشن‌ترین ابرقهرمان مارول را بشناسید

بهترین کمیک های پانیشر داستان مردی را روایت می‌کنند که تمام عمر خود را وقف کشتن آدم‌های بدی کرده است که سیستم نمی‌توانست آن‌ها را متوقف کند.

پانیشر برای اولین بار در شماره 129 کمیک Amazing Spider-Man به عنوان یک شخصیت منفی ظاهر شد. با این حال، خیلی زود مرد عنکبوتی متوجه شد که پانیشر آدم بدی نیست. هرچند که او آدم خوبی نیز نبود. او در طول سال‌ها آدم‌های بد بسیار زیادی را کشت و بارها سر راه ابرقهمانان مارول که محدودیت‌های اخلاقی بیشتری دارند قرار گرفت.

بهترین کمیک های پانیشر

تاریک‌ترین و خشن‌ترین ابرقهرمان مارول را بشناسید

شما می‌توانید فهرست بهترین کمیک های پانیشر را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین کمیک های پانیشر
تصویری از اولین سریال اقتباس شده براساس بهترین کمیک های پانیشر

پانیشر به قدری محبوب شد که کمیک‌های اختصاصی برای او نوشته شد و بارها در طول تاریخ پیشینه‌اش تغییر کرد. فرانک کسل از زمان حضور در جنگ تا شکار جنایتکاران، داستان‌های بسیار جالبی را به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت های کمیک در تاریخ مارول ثبت کرده است. پس در ادامه با فیگار همراه باشید تا به بهترین کمیک بوک های پانیشر بپردازیم.

The Exchange

بهترین کمیک های پانیشر
بهترین کمیک های پانیشر

جلد پنجم کمیک‌های فرانک کسل، از نظر خط داستانی دوره تاریکی از پانیشر را در دنیای مارول روایت می‌کند. پیش از این شماره، پانیشر در رویداد کراس اور Dark Reign در کنار دیگر ابرقهرمانان مارول حضور داشت. در این رویداد، داکن پانیشر را کشت و او را تکه تکه کرد. این اتفاق منجر به ایجاد شخصیت فرانکنکسل شد.

سری جدید پانیشر ساخته گرگ روکا بیش از انتظار مخاطبان خوب بود. این کمیک پانیشر را بازگرداند و گروهی از ابرشرورها را با عنوان The Exchange در مقابل او قرار داد. یکی دیگر از مواردی که این کمیک را بسیار منحصر به فرد و جزو بهترین کمیک های Punisher می‌کند، این است که اصل داستان در رابطه با پانیشر نیست. بلکه داستان به تاثیر اعمال او بر دیگران تمرکز دارد.

بیشتر بخوانید:

Valley Forge, Valley Forge

بهترین کمیک های پانیشر
Valley Forge, Valley Forge

قوانینی وجود دارند که حتی فرانک کسل بی‌رحم نیز از آن‌ها پیروی می‌کند. برای مثال او هیچوقت با یک قهرمان واقعی نظیر کاپیتان آمریکا مبارزه نمی‌کند و یا یک سرباز آمریکایی را نمی‌کشد. حتی اگر او مستحق زندگی نباشد. در خط داستانی Valley Forge, Valley Forge به این موارد کاملاً پرداخته شد.

فرانک یک کهنه سرباز ایالات متحده در جنگ ویتنام است و برای افرادی که در ارتش خدمت می‌کنند احترام زیادی قائل است. با این حال، زمانی که ارتش نیروی دریایی افراد خود را برای از بین بردن پانیشر می‌فرستد، او در دوراهی اخلاقی جالبی قرار می‌گیرد. دیدن پانیشر که یک گروه کامل از سربازان نظامی را بدون کشتن آن‌ها متوقف می‌کند‌،‌ یکی دیگر از بهترین کمیک بوک های پانیشر را به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید:

Up Is Down, Black Is White

بهترین کمیک های پانیشر
بهترین کمیک های پانیشر

“بالا پایین است، سیاه سفید است” کتابی در مجموعه کمیک بوک Punisher MAX اثر گارث انیس است که فرانک کسل را در میان مشکلات مرگبار و بسیار واقعی نشان می‌دهد. این یکی از بهترین آثار گارث انیس است و داستان گروهی از خلافکاران را روایت می‌کند که پس از نابودی سازمانشان توسط پانیشر، تلاش می‌کنند تا از او انتقام بگیرند.

بدون شک این یکی از برترین کمیک های پانیشر در تاریخ مارول است. همچنین همانطور که از گارث انیس انتظار داریم، این کمیک بوک بسیار تاریک و خشن است.

بیشتر بخوانید:

Punisher: Barracuda

بهترین کمیک های پانیشر
باراکودا در کمیکPunisher: Barracuda تفنگ را بر سر پانیشر نشانه می‌گیرد

باراکودا یک مجموعه شش قسمتی دیگر در Punisher MAX است که توسط گارث انیس و گوران پارالوف نوشته شده است. این یک داستان بزرک برای پانیشر بود چرا که او در مقابل یک شرور قرار داد که شباهت بسیار زیادی با خود او داشت.

پانیشر معمولا با اوباش‌ها و فروشندگان مواد مخدر مبارزه می‌کند اما در این سریال، او با مجرمانی سازمان یافته مبارزه می‌کند که کاملاً برای او متفاوت هستند. این باعث شد که فرانک کسل از زاویه بسیار متفاوتی برای شرورانی که گلوله‌ها هرگز نتوانستند آن ها را متوقف کنند استفاده کند.

بیشتر بخوانید:

Circle Of Blood

بهترین کمیک های پانیشر
پانیشر در کمیک Circle Of Blood با دو تفنگ شلیک می‌کند

دایره خون یکی از قدیمی‌ترین داستان‌های پانیشر است که در سال 1986 وسط استیون گرانت و مایک زک منتشر شد. این شماره نه تنها ثابت کرد که پانیشر لیاقت یک داستان انفرادی را دارد، بلکه نشان داد مارول می‌تواند در برخی زمان‌های معدود، داستان‌های تاریک‌تر را نیز تولید کند.

این کتاب به خشونت زندان می‌پردازد و نشان می‌دهد که چطور افراد پس از ترک زندان حتی خشن‌تر از پیش هستند. اینجا جایی بود که فجرانک کسل متوجه شد که جنگ او علیه جرم و جنایت هرگز پایان نخواهد یافت چرا که جرم و جنایت همیشه بیشتر و بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

The Cell

بهترین کمیک های پانیشر
تصاویری از پنل‌های کمیک The Cell

فرانک کسل در کمیک Punisher: The Cell دست به کار جالبی برای رسیدن به اهداف خود زد. گارث انیس و لوئیس لاروسا این کمیک تک شات را ساخته‌اند. در این کمیک، پانیشر به پلیس اجازه می‌دهد تا او را دستگیر کنند و او این بار پشت میله‌های زندان دست به کار می‌شود.

در این داستان بزرگ، فرانک کسل تمام تلاش خود را می‌کند تا زندانیان را به جان یکدیگر انداخته و در نهایت یک شورش بزرگ را ایجاد کند. البته که تنها هدف واقعی او، به دام انداختن یک رئیس خلافکار در زندان است.

بیشتر بخوانید:

In The Beginning

بهترین کمیک های پانیشر
پانیشر به همراه تفنگی بزرگ در کمیک In The Beginning

گارث انیس یک بار در کمیک In The Beginning داستان سرگذشت پانیشر را بازسازی و روایت کرد. همچنین او در این کمیک، تلاش زیادی کرد تا پانیشر را بیش از پیش از دنیای ابرقهرمانان جدا کند.

او در این کمیک، تراژدی مرگ خانواده فرانک کسل را تکرار کرد. اما این بار جوری آن را روایت کرد که مخاطبان خود را جای فرانک گذاشته و حتی آن‌ها نیز به دنبال انتقام پانیشر باشند.

بیشتر بخوانید:

The Slavers

بهترین کمیک های پانیشر
پانیشر درحال کمک به یک زن در کمیک The Slavers

برده‌ها یکی دیگر از بهترین کتاب های کمیک پانیشر بود که توسط گارث انیس نوشته شده و شبیه هیچ داستان دیگری نبود. درحالی که فرانک کسل بیشتر اوقات به دنبال خلافکاران می‌رفت و آن‌ها را می‌کشت، او این بار در داستانی عمیق‌تر قرار گرفته و باید زنان را در یک سیستم تجارت برده نجات می‌داد.

همچنین این بار پانیشر برای نجات دختران، از یک مدد کار اجتماعی کمک گرفت. این یکی از معدود دفعاتی بود که پانشیر با مشکلاتی رو به رو می‌شد که گلوله‌ها به تنهایی قادر به حل آن‌ها نبودند.

بیشتر بخوانید:

Welcome Back, Frank

بهترین کمیک های پانیشر
تصویر پانیشر بر کاور کمیک Welcome Back, Frank

پس از مرگ پانیشر، یک فرشته ماورا طبیعی انتقام او را به زندگی باز گرداند. این یکی از عجیب‌ترین خطوط داستانی ساخته گارث انیس برای پانیشر بود. با این حال، در نهایت این عنوان نیز به یکی دیگر از برترین کمیک های پانیشر تبدیل شد. همچنین این کمیک تفاوت زیادی با دیگر آثار گارث انیس دارد چرا که او در این داستان شوخی‌های کمدی را نیز اضافه کرد.

این داستان گروه ضربت پانیشر را معرفی کرد. آن‌ها دو افسر پلیس بودند که فرانک را ردیابی می‌کردند که با وجود شغلشان، همچنان برای مخاطبان جذاب بودند. همچنین یک شخصیت شرور جذاب در این داستان وجود داشت که بسیار برای مخاطبان جذاب بود.

بیشتر بخوانید:

Born

بهترین کمیک های پانیشر
تصویر جمجمه پانیشر بر جلد کمیک Born

پربازیدیدترین کمیک پانیشر تاکنون که با اطمینان آن را در رتبه اول لیست بهترین کتاب های کمیک پانیشر قرار می‌دهیم، Punisher: Born بود. این داستانی بود که واقعاً نشان داد پانیشر چگونه به قاتلی سنگدل تبدیل شد. داستان این کمیک به فعالیت‌های فرانک کسل در دوران جنگ می‌پردازد.

چند داستان دیگر از پانیشر وجود داشت که او را در ارتش نشان می‌داد. با این حال، Punisher: Born دلخراش‌ترین آن‌ها بود. به دلیل وجود افسرانی بی‌کفایت و پیشروی دشمنان، فرانک کسل رشد کرده و شخصاً باعث پیروزی در بسیاری از نبردها می‌شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین کمیک های پانیشر سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین کمیک های پانیشر

پانیشر کیست؟

فرانک کسل که اغلب با عنوان پانیشر شناخته می‌شود، یک ارتشی سابق است که پس از قتل خانواده‌اش توسط خلافکاران، شخصاً به قتل عام خلافکاران اقدام کرد.

بهترین کمیک پانیشر کدام است؟

اغلب کمیک Punisher: Born به عنوان جذاب‌ترین و بهترین کمیک پانیشر در تاریخ مارول شناخته می‌شود.


3 thoughts on “بهترین کمیک های پانیشر ؛ تاریک‌ترین و خشن‌ترین ابرقهرمان مارول را بشناسید

  1. سلام.
    جذابیت صورت مردانه ، خشم و درهم شکستگی احساسی به همراه غم انبوده در کالبد یک مرد، در قالب کاراکتر Punisher فقط آقای Ray Stevenson در فیلم Punisher: War Zone 2008 که واقعا چهره و گریم شون به نقش پانیشر میومد. بقیه بازیگران و چهره ها واقعا در حد ایشون نبودن و به دلم ننشستن مخصوصا در سریال پانیشر که آقای Jon Bernthal نقش پانیشر رو بازی کرده و در چهره شون اصلا خشونت ، در هم شکستگی و غم زیاد دیده نمیشه. کلا به خاطر همین بازیگره که سریال پانیشر رو نه دان کردم و نه دیدم. نمیخواستم اون بت پانیشری که با فیم Punisher: War Zone 2008 در ذهنم ساختم رو خراب کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *