تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به ابرقهرمان می کند

فناوری های بسیاری از ابرقهرمانان الهام گرفته شده اند. حال می خواهیم تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به ابرقهرمان می کند را معرفی کنیم.

برخی از هواداران دنیای ابرقهرمانی به دنبال بالا رفتن از آسمان‌خراش‌هایی مانند مرد عنکبوتی هستند یا آرزو می‌کنند که می‌توانستند قدرت شگفت‌انگیز ولورین در خود درمانی را داشته باشند، محققان در حال ابداع راه‌هایی برای به ارمغان آوردن توانایی‌های خارق‌العاده برای افراد عادی هستند و برخی از این فن‌آوری‌های شگفت‌انگیز ممکن است به شما احساس یک ابرقهرمان واقعی را بدهد. شما همراهان عزیز می‌توانید ضمن مطالعه‌ی این نوشتار به مقالاتی از قبیل بهترین فیلم های مارول و بهترین فیلم های دی سی مراجعه کنید و از خواندنشان لذت ببرید. در ادامه میخواهیم تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به ابرقهرمان می کند را بررسی کنیم.

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به ابرقهرمان می کند

  • فناوری هایی که شما را به ابرقهرمان تبدیل می کند

در ادامه قرار است تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به ابرقهرمان می کند را به شما معرفی کنیم:

مقالات مکمل:

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند

مخترعان آماتور و نظامی تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به ابرقهرمان می کند را خلق کرده‌اند که برخی از آن‌ها در حال کارکردن بر روی این فناوری ها هستند تا بتوانند این تکنولوژی های الهام گرفته از ابرقهرمانان را با سطوح مختلف، به دنیای واقعی معرفی کنند. این چند نمونه عالی از فناوری ابرقهرمانی بوده که در واقعیت اختراع شده اند.

بیشتر بخوانید:

Flying exosuit

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
تکنولوژی هایی که به شما کمک میکند ابر قهرمان شوید

یک تاجر نفت بریتانیایی با ساخت لباس اسکلت بیرونی مجهز به موتور جت که به او اجازه پرواز می‌دهد، خود را به شکل یک تونی استارک واقعی درآورده است و یکی از تکنولوژی هایی که به شما کمک میکند ابر قهرمان شوید را اختراع کرده است. ریچارد براونینگ با ترکیب سه مجموعه موتور جت مینیاتوری و اتصال آن‌ها به بازوها و پشت خود، لباس بیرونی مرد آهنی را خلق کرده است. او سرعت و جهت خود را با تغییر جهت رانش موتورها فقط با استفاده از قسمت بالایی بدن خود کنترل می‌کند. در این فناوری مکانیزم فرمان دهی به دستگاه وجود ندارد.

لباس بیرونی برخی از ویژگی‌های جذاب‌تر مرد آهنی، مانند قدرت مافوق بشر و اشعه‌های دافع را ندارد؛ اما به براونینگ اجازه می‌دهد تا ۱۰ دقیقه پرواز کند. در آزمایش‌های اولیه، براونینگ می‌توانست با سرعت 8 کیلومتر در ساعت از سطح زمین 3 تا 6 فوت (1 تا 2 متر) اوج بگیرد؛ اما او گفت که فکر می‌کند نمونه‌های اولیه می‌توانند با سرعت 100 کیلومتر در ساعت در ارتفاع 330 فوتی (100 متر) پرواز کنند. ولی مرد آهنی بودن ارزان نیست. براونینگ گفت که نمونه اولیه او حدود 250000 دلار قیمت دارد!

بیشتر بخوانید:

بهترین تکنولوژی های مرد آهنی در کمیک

بررسی تکنولوژی های بروس وین و تونی استارک

Self-healing

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
برترین تکنولوژی ها برای تبدیل شدن به ابرقهرمان

قدرت‌های شگفت‌انگیز و جهش‌یافته ولورین در خود درمانی ممکن است برای یک انسان معمولی غیرممکن به نظر برسد؛ اما نیروهای تحقیقاتی و آزمایشی ارتش ایالات متحده در حال توسعه ایمپلنت‌های کوچکی هستند که در واقع می‌تواند به انسان کمک کند تا خود را درمان کند. این نمونه جزء برترین تکنولوژی ها برای تبدیل شدن به ابرقهرمان قرار گرفته است که برنامه Electrical Prescriptions یا ElecRX به دنبال توسعه ایمپلنت‌های مینیاتوری است و به طور مستمر وضعیت جسمی فرد را کنترل می‌کند که محرک الکتریکی را برای هر سیستمی که نیاز دارد فراهم کند.

این دستگاه‌ها به قدری کوچک هستند که می‌توان آن‌ها را دقیقاً در انتهای عصب با یک سوزن کاشت، برخلاف فناوری‌های تهاجمی‌تر امروزی که درمان‌ها را هدفمندتر می‌کند. این ایمپلنت‌ها را می‌توان برای درمان شرایط التهابی مزمن دردناک مانند آرتریت روماتوئید، سندرم پاسخ التهابی سیستمیک یا بیماری التهابی روده استفاده کرد. افسوس، آن‌ها طول عمر قابل توجهی مانند ولورین را به شما نمی‌دهند.

بهترین کمیک های ولورین

Run fast

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند

اگر ایده داشتن یک جت پک به اندازه کافی جالب نیست، یک فناوری را تصور کنید که می‌تواند به شما کمک کند تا مانند یک فلش واقعی به سرعت رعد و برق سریع حرکت کنید. این جت کوله پشتی با باتری که مانند کوله پشتی پوشیده می‌شود. این فناوری در ابتدا به عنوان بخشی از برنامه دارپا به دنبال یافتن راه‌هایی برای حرکت سریع‌تر سربازان در میدان جنگ توسعه داده شد و اکنون محققان در تلاش هستند تا به ورزشکاران در بهبود عملکرد کمک کنند.

جیسون کرستس، دانشجوی فارغ التحصیل مهندسی و رباتیک که این پروژه را در دانشگاه ایالتی آریزونا رهبری می‌کند، به لایو ساینس گفت: «این آینده جایی است که جت پک می‌رود». ما احساس می‌کنیم که اگر بتوانیم این فناوری را ارتقا دهیم، می‌توانیم کسی را به دست آوریم که بتواند یک مایل که در حالت عادی پنج و نیم دقیقه طول میکشد پیاده راه رود را در عرض چهار دقیقه بدود.» برای اینکه از سرعت فوق العاده خود برای خیر یا شر استفاده کنید، باز هم به شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید:

بهترین کمیک های فلش

برترین قدرت های فلش

Invisibility

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
بهترین فناوری برای تبدیل شدن به قهرمانان کمیک

شنل‌های نامرئی ممکن است به شما اجازه ندهند که چیزی را با ذهن خود پنهان کنید، مانند زن نامرئی؛ اما اگر توانایی‌های فوق‌العاده‌ای از طوفان کیهانی را به دست نیاورده‌اید، این امکان وجود دارد که به نامرئی شدن اشیاء نزدیک شد. تلاش‌های قدیمی‌تر برای ایجاد شنل‌های نامرئی سعی در ناپدید شدن اجسام با شکستن نور در اطراف آن‌ها داشتند؛ اما فناوری‌های جدیدتر رویکردهای متفاوتی را در پیش گرفته‌اند که جزء بهترین فناوری برای تبدیل شدن به قهرمانان کمیک قرار گرفته‌اند.

یکی از آن‌ها، نوع جدیدی از فناوری را به نام متااسکرین استفاده می‌کند که امواج نوری را که از روی یک جسم پوشیده تابیده می‌شوند، خنثی می‌کند. (تاکنون فقط در نور مایکروویو کار می‌کند، نه نور مرئی.) دیگری نور را از یک شی منعکس می‌کند که گویی یک آینه تخت است و شیء پوشیده را نامرئی می‌کند. تا کنون، تنها اشیاء بسیار کوچک با موفقیت پوشش داده شده‌اند و نه در موقعیت‌های دنیای واقعی؛ اما دانشمندان به کار بر روی هر دو پروژه ادامه می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

قوی ترین اعضای چهار شگفت انگیز

بهترین کمیک های چهار شگفت انگیز

X-ray vision

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
فناوری هایی که شما را به ابرقهرمان تبدیل می کند

دید پرتو ایکس سوپرمن به مرد فولادی اجازه می‌دهد تا آن سوی دیوارها را ببیند (البته مگر اینکه از سرب ساخته شده باشند)، اکنون به لطف کار دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست، انسان‌ها نیز می‌توانند از این تکنولوژی استفاده کنند. این اختراع جزء فناوری هایی که شما را به ابرقهرمان تبدیل می کند قرار گرفته است که تقریبا سیستم ضبط RF MIT از سیگنال‌های رادیویی موج کوتاه برای ردیابی حرکت از طریق دیوارها استفاده می‌کند و در آزمایشات، دانشمندان توانستند 15 نفر را از طریق دیوارها با دقت 90 درصد شناسایی کنند و حرکات آن‌ها را در کمتر از یک اینچ ردیابی کنند.

این سیستم ابتدا وضعیت زمین را دریافت می‌کند و سپس تغییرات را دنبال می‌کند، مانند تغییرات ایجاد شده توسط انسان‌ها را بررسی خواهد کرد. کاربردهای اولیه این فناوری احتمالاً در مراقبت‌های بهداشتی خواهد بود؛ زیرا محققان امیدوارند سیستمی ایجاد کنند که بتواند سالمندانی را که در معرض خطر سقوط قرار دارند نظارت کنند.

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره سوپرمن

عجیب ترین قدرت های سوپرمن

Super strength

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
تکنولوژی هایی که به شما کمک میکند ابر قهرمان شوید

اگر تا به حال رویای داشتن “Hulk Smash” خود را داشته‌اید. لحظه‌ای از قدرت فوق العاده، یک زره جدید با فناوری پیشرفته می‌تواند این رویا را به واقعیت تبدیل کند. به گفته ارتش ایالات متحده، این لباس که لباس اپراتور سبک حمله تاکتیکی یا TALOS نامیده می‌شود، “نوید ارائه قدرت فوق بشری با حفاظت بالستیک بیشتر را می‌دهد.” لباس رباتیک همچنین می‌تواند به انسان کمک کند تا بارهای سنگین بیشتری را حمل کند. علاوه بر بهبود استحکام، این لباس می‌تواند از طریق اسکلت بیرونی ساخته شده از مایعات مغناطیسی که می‌تواند در عرض چند ثانیه از مایع به جامد تبدیل شود، لباس خود را ضد گلوله کند.

بیشتر بخوانید:

قوی ترین نسخه های هالک

بهترین کمیک های هالک

Teleportation

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
برترین تکنولوژی ها برای تبدیل شدن به ابرقهرمان

دانشمندان توانسته‌اند ذرات را درست مانند Nightcrawler از راه دور انتقال دهند. در حالی که محققان نمی‌توانند ماده را از طریق جادوی درهم‌تنیدگی کوانتومی، فرآیندی که توسط آن ذرات زیراتمی به هم متصل می‌شوند و می‌توانند فوراً ارتباط برقرار کنند، در فضا منتقل کنند، می‌توانند اطلاعات را از مکانی به مکان دیگر ارسال کنند. تاکنون دانشمندان توانسته‌اند ذرات را بین مسافت‌های تقریباً 90 مایلی (145 کیلومتری) انتقال دهند که این دستگاه را میتوان جزء تکنولوژی هایی که به شما کمک می‌کند ابر قهرمان شوید ، قرار داد.

آن‌ها امیدوارند روزی بتوانند امنیت سایبری کوانتومی یا سیستم‌های اینترنت کوانتومی ضد هک ایجاد کنند. مارتین استیونز، محقق اپتیک کوانتومی در موسسه ملی استانداردها و فناوری در بولدر، کلرادو، گفت : “یک اینترنت کوانتومی می‌تواند به شما امکان ایجاد کانال‌های ارتباطی را بدهد که بسیار امن‌تر از آنچه با پروتکل‌های رمزگذاری استانداردی که امروزه استفاده می‌کنیم، هستند. می‌توان درر مورد این تکنولوژی گفت : “به دنیای عجیب تله پورت کوانتومی خوش آمدید.”

Walk on walls

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
بهترین فناوری برای تبدیل شدن به قهرمانان کمیک

مرد عنکبوتی ممکن است در بالا رفتن از آسمان خراش‌ها مشکلی نداشته باشد؛ اما برای یک انسان معمولی، چنین شاهکار تا به حال در داستان‌های علمی تخیلی باقی مانده‌اند. پنتاگون با الهام از پاهای چسبناک ژکوها، پاروهای دستی ساخته است که به انسان اجازه می‌دهد تا مانند مرد عنکبوتی از دیوارها بالا برود. این پاروها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که به سربازان اجازه می‌دهند در محیط‌های شهری به زمین‌های بالاتر دسترسی داشته باشند.

در همان زمان، محققان دانشگاه استنفورد پاروهای کوهنوردی مشابهی را نیز با استفاده از فناوری الهام گرفته از مارمولک ایجاد کردند. دستگاه استنفورد شامل دو صفحه است که با کاشی‌هایی به اندازه تمبر پستی پوشیده شده از کرک‌های لاستیکی ریز است که این دستگاه جزء برترین تکنولوژی ها برای تبدیل شدن به ابرقهرمان قرار گرفته است. الیوت هاکس، محقق، مهندس مکانیک در استنفورد، گفت: “من در این آزمایش‌ها کوهنورد بودم.” که این بسیار هیجان‌انگیز بود.

بهترین کمیک های مرد عنکبوتی

 

Telekinesis

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند

محققان دانشگاه مینه‌سوتا یک رابط مغز و کامپیوتر ایجاد کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد جهش‌یافته ژان گری و توانایی او برای جابه‌جایی اشیا با ذهن خود را هدایت کنند. این سیستم به کاربران این امکان را می‌دهد که با افکار خود یک کوادکوپتر کنترل از راه دور را به پرواز درآورند. کاربران کلاهی با الکترودهای متصل می‌بندند که سیگنال‌های الکتریکی را از مغز دریافت می‌کند و به رایانه منتقل خواهد کرد و سپس آن‌ها را به حرکت در می‌آورد. داوطلبان دانشجو ابتدا زمانی را صرف یادگیری نحوه حرکت یک هواپیمای مجازی در یک مدل شبیه سازی شده از پردیس دانشگاه مینه سوتا با استفاده از افکار خود کردند و سپس سعی کردند کوادکوپتر را از طریق یک مسیر مانع عبور دهند.

Underwater breathing

تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به یک ابرقهرمان می کند
فناوری هایی که شما را به ابرقهرمان تبدیل می کند

سازندگان Triton ادعا کردند که آبشش‌های مصنوعی آن‌ها می‌تواند بدون تجهیزات حجیم مورد نیاز برای غواصی (مانند مخزن هوا) به انسان اجازه دهد تا حداکثر 45 دقیقه در عمق 15 فوتی (4.5 متری) در زیر آب نفس بکشد که  این دستگاه جزء بهترین فناوری برای تبدیل شدن به قهرمانان کمیک قرار گرفته است؛ اما دانشمندان به این فناوری شک داشتند.

این دستگاه نمی‌تواند کار کند مگر اینکه شناگران با سرعت فوق‌انسانی حرکت کنند و همچنان به یک تانک بزرگ نیاز دارد. یک کمپین Indiegogo بیش از 800000 دلار برای عرضه محصول به بازار جمع آوری کرد؛ اما این شرکت در سال 2016 به کاربران خود پول بازپرداخت کرد. این کمپین را دوباره راه اندازی کرد و ادعا کرد که در دسامبر 2016 محصولی را در بازار خواهد داشت که به قیمت 399 دلار به فروش می‌رسد؛ اما این اتفاق نیفتاد.

بهترین کمیک های آکوامن

چند فناوری نام ببر که بتواند ما را شبیه ابرقهرمان کند از نگاه ChatGPT

البته که برخی فناوری‌ها و ابزارها وجود دارند که ممکن است به شما احساسی از بودن در نقش یک ابرقهرمان بدهند. البته باید توجه داشت که این فناوری‌ها عموماً در حوزه سرگرمی و تجربه واقعیت مجازی استفاده می‌شوند و نمی‌توانند قدرت‌های واقعی یا قابل اجرا در دنیای واقعی را به شما منتقل کنند. در ادامه چند مثال از این فناوری‌ها را می‌توان ذکر کرد:

  • واقعیت مجازی (Virtual Reality – VR): با استفاده از دستگاه‌های واقعیت مجازی مانند کیت‌های VR، می‌توانید به دنیایی دیجیتال واقع‌گرایانه وارد شوید و در آن به عنوان یک ابرقهرمان عمل کنید. این فناوری شامل کیت‌هایی است که شما را در محیط‌های سه‌بعدی غوطه ور می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند با استفاده از کنترلرها و حسگرهای مختلف، اعمال و حرکات خاصی را به طور واقعیت‌پنداشته تجربه کنید.
  • بازی‌های ویدیویی و ابرقهرمانی: برخی بازی‌های ویدیویی، شما را در نقش ابرقهرمان‌های محبوب قرار می‌دهند و به شما اجازه می‌دهند قدرت‌ها و توانایی‌های خاص این شخصیت‌ها را تجربه کنید. بازی‌هایی مانند سری Batman: Arkham، Spider-Man و Injustice مثال‌هایی از این نوع بازی‌ها هستند.
  • ابزارهای سنسوری و کنترلی: برخی از ابزارها و دستگاه‌های سنسوری می‌توانند به شما احساس قدرت و توانایی‌های ابرقهرمانی را القا کنند. به عنوان مثال، دستکش‌های سنسوری با قابلیت تشخیص حرکات و جریانات دست شما، می‌توانند به شما اجازه دهند حرکات خاصی را انجام داده و در بازی‌ها یا برنامه‌های واقعیت مجازی به عنوان یک ابرقهرمان عمل کنید.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار تکنولوژی هایی که شما را تبدیل به ابرقهرمان می کند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *