بهترین انیمه های شونن تاریخ سینمای ژاپن + 2023

در مطلب بهترین انیمه های شونن تاریخ سینمای ژاپن می‌خواهیم جذاب‌ترین انیمه‌های شونن را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه این نوشتار با فیگار همراه باشید.

اول از هر چیزی ببینیم این نوع انیمه‌ها چه مدلی هستند و مخاطبان انیمه‌های اکشن معمولا چه کسانی می‌باشند. انیمه های شونن به انیمه‌هایی گفته می‌‌شوند که برای پسران بین ۸ تا ۱۸ سال ساخته می‌شوند. البته که این انیمه‌های ژانر شونن بخاطر گستردگی‌ای که دارند معمولا دخترها هم از این انیمه‌های محبوب اکشن لذت می‌برند و اینگونه انیمه‌ها را تماشا می‌کنند.

بهترین انیمه های شونن

مهم ترین ها‌‌‌ و جدی ترین ها را بشناسید

در فهرست زیر لیستی از بهترین انیمه های شونن که قرار است در ادامه به معرفی آن‌ها بپردازیم آورده شده است:

مقالات مکمل:

بهترین انیمه های شونن تاریخ سینمای ژاپن + 2023

انیمه‌های شونن معمولا طولانی هستند مانند انیمه One Piece که تا کنون ۸۰۰ قسمت آن پخش شده و هنوز درحال پخش است. در این سبک اغلب در ژانرهای ماجراجویی و اکشن اتفاق می‌افتند و از مانگا ها اقتباس می‌شوند.

انیمه Attack On Titan

معرفی انیمه های شونن ای, بهترین انیمه های شونن ای , انیمه های شونن چیست , شونن آی
انیمه های شونن چیست
 • ژانر: خیال‌پردازی تیره‌و‌تار
 • کارگردان: تتسورو آراکی (فصل ۱و۲و۳)، ماساشی کوئیزوکا (فصل ۲و۳)، جان سیشیدو (فصل ۴) و یویچیرو هایاشی (فصل ۴)

انیمه بعدی مجموعه حمله به تایتان (10 مرگ دلخراش در انیمه حمله به تایتان) (Attack On Titan) است که یکی از معروف‌ترین انیمه‌های دنیا می‌باشد. این انیمه یک مجموعه مانگای ژاپنی است که توسط هاجیمه ایسایاما نوشته و طراحی شده‌ است. همچنین حمله به تایتان از سال ۲۰۰۹ تا آوریل ۲۰۲۱ بالاخره پس از ۱۱ سال به اتمام رسید.

داستان، حول ارن یاگر، خواهرخوانده‌اش میکاسا اَکرمن و دوست این دو با نام آرمین آرلرت می‌گذرد. پس از سقوط دیوار ماریا و شهر شیگانشینا توسط تایتان‌ها، مادر ارن بدست یک تایتان کشته می‌شود و او قسم می‌خورد که انتقام مادرش را از تایتان‌ها بگیرد و تک تک تایتان هارا نابود کند. او به همراه دوستانش به دسته دیده‌بانی ملحق می‌شوند تا تایتان‌ها را از بین ببرند.

انیمه Nanatsu No Taizai

بهترین انیمه های شونن , انیمه های شونن , بهترین انیمه شونن , شونن
انیمه های شونن
 • ژانر: Adventure, فانتزی
 • کارگردان: Tensai Okamura

انیمه ناناتسو تانزای (Nanatsu No Taizai) انمیه بعدی لیست ما است. این انیمه بشدت ارزش دیدن دارد و واقعا پیشنهاد میشود، انیمه در 3 فصل منتشر شده است که فصل سوم این انیمه در استودیو دیگری ساخته شد که کمی از لحاظ بصری افت کرد. اما همچنان از لحاظ داستانی بسیار خوب و راضی کننده بود که حتی از لحاظ فروش مانگا در سال ۲۰۱۴ جای انیمه وان پیس را نیز گرفت.

این انیمه در ژانر اکشن، خیال پردازی، ماجراجویانه، ماوراءالطبیعی، پسرانه، کمدی و درام است. داستان درباره ۷ شوالیه به نام های هفت گناه کبیره می‌باشد که وظیفه حفاظت از پادشاه را به عهده دارند. شوالیه‌های مقدس به آن‌ها تهمت خیانت (شوکه وار ترین خیانت ها در انیمه) می‌زنند و آن ها از دربار اخراج میشوند. پرنسس الیزابت متوجه میشود که این تهمت یک دروغ بوده و شوالیه‌های مقدس این نقشه را کشیدند تا بتوانند پدرش را به قتل برسانند و تاج و تخت را بدست بیاورند.

انیمه Hunter x Hunter

معرفی انیمه های شونن ای, بهترین انیمه های شونن ای , انیمه های شونن چیست , شونن آی
انیمه های شونن
 • ژانر: اکشن، فانتزی، ماجراجویی
 • کارگردان: هیروشی کوجینا
 • استودیو: مدهاوس

نام انیمه بعدی لیست شکارچی در شکارچی (Hunter x Hunter) است. در حقیقت این انیمه در سال ۲۰۱۱ یک بازسازی از یک انیمه قدیمی‌تر است که همان داستان را روایت میکند ولی در قالب امروزی‌تر. این انیمه در ژانر اکشن، ماجراجویی، فانتزی و ماورائی است که با امتیاز خوبی که از سایت مای انیمه لیست گرفته است ارزش دیدن بالایی دارد و حتما پیشنهاد می‌شود. هانتر کسی است که برای انجام عملیات خطرناک به تمام نقاط دنیا سفر می‌کند و در اعماق سرزمین‌هاى ناشناخته و برای به دست آوردن گنجینه‌هاى مخفى به دنبال آنها می‌گردد. گون پسر یک هانتر است که مدتهاى زیادی می‌باشد که پدرش ناپدید شده است. او معتقد است که اگر راه پدرش را ادامه دهد، می‌تواند بالاخره او را پیدا کرده و به خانه برگرداند.

انیمه Naruto: Shippuden

بهترین انیمه های شونن , انیمه های شونن , بهترین انیمه شونن , شونن
بهترین انیمه های شونن

انیمه بعدی لیست انیمه معروف و جذاب ناروتو (بهترین آرک های انیمه ناروتو) (Naruto: Shippude) است. این انیمه ۷۰۰ قسمتی در ژانر اکشن، درام، خیال پردازی و کمدی است که ارزش دیدن بسیار بسیار بالایی دارد؛ زیرا از نطر داستانی و جلوه‌های بصری بشدت فوق العاده است. داستان این انیمه بیشتر دربارهٔ نینجاهایی دارای قدرت‌های مافوق طبیعی و استفادهٔ آن‌ها از چاکراه برای جنگیدن است.

شخصیت اصلی این ماجرا نینجایی نوجوان و پرشور و شوق به نام ناروتو اوزوماکی است که تلاش میکند توجه و احترام اطرافیانش را نسبت به خودش جلب کند. بزرگ ‌ترین آرزوی او این است که روزی هوکاگه بالاترین مقامی که یک نینجا می‌تواند در کونوها، وطن ناروتو به‌دست‌آورد شود.

انیمه Black Clover

معرفی انیمه های شونن ای, بهترین انیمه های شونن ای , انیمه های شونن چیست , شونن آی
انیمه های شونن
 • ژانر: خیال‌پردازی، ماجراجویی،کمدی
 • کارگردان: تاتسویا یوشیهارا

انیمه شبدر سیاه (بهترین انیمه های شبیه شبدر سیاه) (Black Clover) انیمه بعدی لیست است. انیمه‌ای تقریبا جدید در سبک شونن است. این انیمه در ژانر خیال پردازی، ماجراجویی، کمدی محصول سال ۲۰۱۷ است. داستان درباره دنیایی است که جادو حرف اول را می‌زند و همه مردم توانایی استفاده از جادو را دارند، اما در این بین یک پسر بدون جادو رویای پادشاه جادو بودن را دارد و برای هدف خود بسیار تلاش می‌کند.

حالا اگر به دنبال انیمه‌ای با محوریت جادو (بهترین انیمه های جادویی) هستید انیمه شبدر سیاه می‌تواند انتخاب فوق العاده‌ای برای شما باشد. داستان این انیمه در مورد جوانی یتیم به نام آستا است که از بدو تولد بعد از رها شدن در روبه روی کلیسایی همراه با دوست صمیمی‌اش به اسم یونو در دهکده هاگ بزرگ شد. آن دو با هم بر سر امپراتور و جادوگر شدن پیمان می‌بندند. در حالی که همه با توانایی استفاده از مانا در قالب قدرت جادویی به دنیا می‌آیند، آستا تنها استثنا است.

انیمه Bleach

بهترین انیمه های شونن , انیمه های شونن , بهترین انیمه شونن , شونن
بهترین انیمه های شونن

انیمه بعدی این لیست به انیمه بلیچ (بهترین انیمه های مانند Bleach) (Bleach) تعلق دارد. این انیمه جزو انیمه‌هایی است که خیلی ها از آن لذت نمیبرند اما بازهم با این حال کنار انیمه‌های بزرگی مثل ناروتو و وان پیس طرفداران زیادی دارد. این انیمه حتی پس از چندین سال پس از تمام شدن سری خود هنوز محبوبیت خود را حفظ کرده است و حتی از این انیمه جزو بهترین انیمه های شونن یاد می‌شود.

اما بازهم انیمه بلیچ (معرفی شرور های جدید انیمه بلیچ) بخاطره فیلر‌های زیاد، شخصیت پردازی ضعیف و تکراری شدن روند داستانی باعث شد که آنقدری که باید از این انیمه لذت نبرید. داستان انیمه ماجراهای پسری دبیرستانی به نام ایچیگو کوروساکی است که توانایی دیدن ارواح را دارد. زندگی او با برخورد با یک شینیگامی یا خدای مرگ که بر جریان گذر ارواح از دنیای انسان‌ها به دنیای بعد از مرگ نظارت می‌کنند به کلی دگرگون می‌شود. ایچیگو با روکیا کوچیکی که یک شینیگامی و بدنبال یک هولو (یک روح گمگشته شرور) است، برخورد می‌کند.

انیمه My Hero Academia

معرفی انیمه های شونن ای , بهترین انیمه های شونن ای , انیمه های شونن چیست , شونن آی
انیمه های شونن

انیمه آکادمی قهرمان من (My Hero Academia) انیمه بعدی است که قرار است آن را به شما معرفی کنیم، این انیمه را ما بارها و بارها در مطالب مختلف و لیست های انیمه ای دیگر معرفی کردیم و درمورد آن توضیحاتی را دادیم. این انیمه قطعا در ده سال گذشته یکی از بهترین انیمه های جهان است، این انیمه در ژانر ماجراجویی، ابرقهرمانی و خیال پردازی محصول سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۱ است. انیمه آکادمی قهرمان من به دلیل داستانی گیرا و شخصیت های متفاوت و جذابش باعث میشود که این انیمه به هیچ عنوان خسته کننده نباشد و نبود یک شخصیت از ارزش دیدن بالایی برخورد دار باشد و شاید تنها جایی که می‌توان به این انیمه خرده گرفت نبود یک شخصیت منفی درست و مناسب با هدفی موجه که همین امر باعث شده است که این اثر به یک شاهکار انیمه تبدیل نشود.

داستان انیمه درباره پسر نوجوانی به نام ایزوکو میدوریا است که با نام مستعار دکو شناخته می‌شود، این اسم مستعار در ژاپنی دارای دو معنی بی‌عرضه و با پشتکار است که بعدها در طی انیمه ایزوکو همین نام را برای اسم قهرمانی خود انتخاب می‌کند، و همیشه رویای تبدیل شدن به یک قهرمان را داشته است. از بخت بد او، در دنیایی که همه مردم دارای قدرت‌های شگفت‌انگیز هستند و فقط بیست درصد مردم عادی به دنیا می‌آیند او نیز یکی از آدم‌های عادی است. بعد از ملاقات با قهرمان محبوبش آل مایت او راهی را پیدا می‌کند تا از وضعیت عادی بودنش خلاص شود و بتواند تا در مدرسه معروف U.A که برای دوره قهرمانی خود معروف است شرکت کند، با این امید که بتواند به آرزوهای همیشگی‌اش حقیقت دهد.

انیمه Dragon Ball z

بهترین انیمه های شونن , انیمه های شونن , بهترین انیمه شونن , شونن
بهترین انیمه های شونن
 • ژانر: اکشن، رزمی، علمی–تخیلی، کمدی-درام
 • استودیو: توئی انیمیشن
 • کارگردان: یاسوهیرو نوواتاری

انیمه بعدی توپ اژدها زد (بهترین انیمه های شبیه دراگون بال) (Dragon Ball z) است. با اینکه این انیمه اولین انیمه شونن نیست اما قطعا تآثیر گذارترین انیمه در این ژانر محسوب می‌شود و همه انیمه های این لیست از این انیمه الهامات زیادی گرفتند. تغییر سن و ظاهر شخصیت اصلی، سکانس‌های تمرین و حتی پرش های زمانی با این سری رواج زیادی پیدا کردند و از سری توپ اژدها به عنوان پدر انیمه‌های شونن امروزی شناخته میشود. این انیمه در ژانر اکشن، کمدی، فانتزی، محصول سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ است. این مجموعه با پسری جوان دم میمون نما به نام سان گوکو آغاز می‌شود که با یک دختر نوجوان به نام بولما آشنا می‌شود.

آنها با هم به یک ماجراجویی می‌روند تا هفت گوی سری اژدها دراگون بال (رازهای مخفی انیمه دراگون بال Dragon Ball) را پیدا کنند، که توانایی احضار اژدها قدرتمندی به نام شنرون را دارند، که می‌تواند بزرگترین آرزوی هر کسی را بر آورده کند. این سفر منجر به رویارویی با خوکی در حال تغییر شکل به نام اوولونگ، و همچنین یک راهزن صحرایی به نام یامچا و همراهش پوار می‌شود که بعدا متحد می‌شوند.

انیمه Fullmetal Alchemist

معرفی انیمه های شونن ای , بهترین انیمه های شونن ای , انیمه های شونن چیست , شونن آی
انیمه های شونن
 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، کمدی-درام، خیال‌پردازی
 • کارگردان: یاسوهیرو ایریه
 • استودیو: بونز

انیمه کمیاگر تمام فلزی (قوی ترین شخصیت های انیمه کیمیاگر تمام فلزی) (Fullmetal Alchemist) نام انیمه بعدی این لیست است. این انیمه سال هاست که جایگاه اول سایت مای انیمه لیست را از آن خود کرده است و مشخصا هیچ ایرادی نمی‌توان از این مجموعه گرفت. داستانی جذاب با پیچش هایی جذاب تر و مبارزه های فوق‌العاده و پایانی شگفت انگیز و رضایت‌ بخش این مجموعه را همه چی تمام می‌کند و باعث می‌شود این انیمه یکی از بهترین انیمه های شونن نام گیرد.

این انیمه در ژانر اکشن، ماجراجویی، کمدی و درام در سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ منتشر شد. داستان این انیمه دو برادر به نام‌های اادوارد و آلفونسو الریک را به تصویر می‌کشاند که پس از مرگ مادرشان تصمیم می‌گیرند که او را با کیمیاگری دوباره زنده کنند. به علت قانون تبادل برابر در کیمیاگری، آلفونسو کل بدنش و ادوارد یک پای خود را از دست می‌دهد، و خود فرایند زنده‌ سازی نیز با شکست کامل مواجه می‌شود.

The Seven Deadly Sins

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

در دنیایی شبیه به قرون وسطایی اروپا، شوالیه‌های مقدس بریتانیایی که ترسناک و در عین حال مورد احترام هستند، از جادوی بسیار قدرتمندی برای محافظت از منطقه بریتانیا و پادشاهی‌های آن استفاده می‌کنند. با این حال، یک زیرمجموعه کوچک از شوالیه‌ها ظاهراً به میهن خود خیانت کردند و شمشیرهای (بهترین شمشیرباز های انیمه) خود را علیه رفقای خود در تلاش برای سرنگونی حاکم Liones قرار دادند.

آنها توسط شوالیه های مقدس شکست خوردند، اما شایعات همچنان ادامه داشت که این شوالیه‌های افسانه‌ای، به نام “هفت گناه مرگبار” هنوز زنده هستند. ده سال بعد، خود شوالیه‌های مقدس دست به کودتا زدند و بدین ترتیب فرمانروایان جدید و مستبد پادشاهی شیرها شدند.

Seven deadly Sins بر اساس مجموعه پرفروش مانگا به همین نام، ماجراهای الیزابت، سومین پرنسس پادشاهی شیرها و جستجوی او برای هفت گناه مرگبار را دنبال می‌کند. با کمک آنها، او نه تنها تلاش می‌کند تا پادشاهی خود را از شوالیه‌های مقدس پس بگیرد، بلکه در دنیایی ناعادلانه نیز به دنبال عدالت باشد.

همه اعضای گروه شوالیه سابق بسیار قدرتمند هستند، اما هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، Meliodas رک است، Ban بی خیال می‌باشد اما واکنش‌های جالبی ارائه می‌دهد، دلبستگی یک طرفه دایان به Meliodas صحنه‌های سرگرم کننده‌ای را ایجاد می‌کند. علاوه بر این، خوک سخنگو، هاوک، به عنوان یک منبع دائمی سرگرمی عمل می‌کند و در بسیاری از موارد نقش شخصیت کمیک را ایفا می‌کند.

Fairy Tail

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

Fairy Tail یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های شونن است و نسبت به بسیاری از عناوین این ژانر داستان سبک‌تری دارد. در پادشاهی مسحور شده فیوره، لوسی هارتفیلیا پر جنب و جوش یک آرزو دارد: پیوستن به Fairy Tail معروف، یکی از اصناف جادوگران جادویی که در سراسر قاره پراکنده شده‌اند. خوشبختانه، یک برخورد تصادفی با ناتسو دراگنیل، “سالامندر” دم پری، او را وارد انجمن افسانه‌ای می‌کند.

از بازی‌های رقیب ناتسو با جادوگر یخ خاکستری فول‌باستر گرفته تا حضور ترسناک الهه رزمی بی‌نظیر Erza Scarlet، جادوگران قدرتمند Fairy Tail تمایل زیادی  به دردسر دارند. در میان تمام مشاغل و ماجراجویی‌های پرسود و عجیب و غریب برای نجات جهان از نابودی، اعتمادی مطلق و تسلیم ناپذیر قوی‌تر از خانواده‌ای است که بین هر یک از اعضای انجمن شکل گرفته است.

لوسی با ناتسو، گری و ارزا متحد می‌شود و خود را در میان نامناسب‌ترین جادوگران انجمن می‌یابد. اما از آنجایی که آنها دائماً در چشم هر خطری می‌ایستند، یک نام وجود دارد که همیشه دوباره ظاهر می‌شود: زرف، استاد ترسناک جادوی تاریک.

بسیاری از شخصیت‌های انجمن دارای ویژگی‌های عجیب و غریب هستند که به عنوان کاتالیزور مهم برای لحظات کمدی و تعاملات جالب عمل می‌کنند. برای مثال، ناتسو و گری فولباستر دائماً به دلیل ماهیت متضاد قدرت‌هایشان در گلوی یکدیگر هستند، لوسی را می‌توان به راحتی مرعوب کرد و رفتار بی‌پرده و در عین حال جدی Erza باعث می‌شود تماشایش لذت بخش باشد. افراد زیادی در انیمه  وجود دارند که در این دسته قرار می‌گیرند و لحن انیمه اغلب جنبه‌های خنده دار شخصیت آنها را تحسین می‌کند.

Soul Eater

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

انیمه‌ای پر از سلاح‌های سخنگو و صاحبان خاص آن‌ها، Soul Eater انیمه‌ای با پویایی بسیار جذاب و داستانی منحصر به فرد است که تماشای آن برای طرفداران انیمه یک کار ضروری می‌باشد. شهر مرگ آکادمی معروف Death Weapon Meister، یک آکادمی فنی است که توسط Shinigami، خود پادشاه مرگ اداره می‌شود.

ماموریت آن: برافراشتن “داس‌های مرگ” برای شینیگامی‌ها تا در برابر بسیاری از شرارت‌های دنیای خارق العاده خود دست به کار شوند. اما این داس‌های مرگ از سلاح‌های فیزیکی ساخته نشده‌اند. بلکه آنها از دورگه های انسانی متولد می‌شوند که توانایی تبدیل بدن خود را به سلاح شیطانی دارند و تنها پس از اینکه روح 99 موجود شیطانی و روح یک جادوگر را گرفته‌اند می‌توانند به یک داس مرگ تبدیل شوند.

ایوانز روح خوار، یک داس اهریمنی که به نظر می‌رسد فقط به چیزهای جالب توجه می‌کند، قصد دارد با کمک ماکا آلبارن، به یک داس مرگ تبدیل شود. این دو متضاد در کنار بلک ☆استار و سلاح دلسوزش تسباکی، و همچنین پسر خود شینیگامی، دث کید، یک تپانچه‌های دوقلو پتی و لیز، کار و مطالعه می‌کنند.

Soul Eater این دانش‌آموزان شیبوسن را دنبال می‌کند که ماموریت‌هایی را برای جمع‌آوری روح‌ها و محافظت از شهر در برابر تهدیدات جهان انجام می‌دهند، در حالی که با هم در زیر آفتاب خنده‌دار کار می‌کنند. این انیمه یکی از بامزه ترین انیمه های شونن می‌باشد.

Demon slayer: Kimetsu no yaiba

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

انیمه شیطان کش (بهترین انیمه های مشابه شیطان کش)، داستان تانجیرو کامادو را روایت می‌کند. پسری مهربان که پس از سلاخی شدن تمام خانواده‌اش به دست یک شیطان آدم خوار، و تبدیل شدن خواهر کوچکش به یک شیطان، تصمیم می‌گیرد به ارتش شیطان کش‌ها ملحق شود تا انتقام خانواده‌اش را بگیرد…

انیمه شیطان کش (نقد انیمه شیطان کش)، داستانی ساده و راحت الحلقوم دارد. همین باعث می‌شود تا انواع مخاطبان از آن لذت ببرند. مهم تر از همه، این انیمه “روح” (محبوب ترین انیمه های درباره ارواح) دارد. جالب است بدانید که هایائو میازاکی، اسطوره انیمه سازی، از این انیمه به عنوان یک “رقیب” یاد کرده است!

Jojo’s Bizarre Adventure

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

فرنچایز ماجراجویی عجیب جوجو چندین پخش است که شخصیت‌ها و جذابیت‌های منحصر به فرد خود را دارند. علیرغم اینکه قسمت اول آن لحن جدی تری دارد، قسمت‌های دیگر شامل لحظات خنده دار بسیار بیشتری می‌شود. در بسیاری از مواقع، مشخص نیست که آیا این انیمه به صراحت می‌خواهد خنده‌دار باشد یا خیر، اما صحنه‌های مهم متعدد بدون توجه به میم‌های زیادی تبدیل شده‌اند.

این انیمه به خاطر لحن اغراق‌آمیزش شناخته می‌شود، زیرا برخی از شخصیت‌ها مرتباً واکنش‌های بیش از حدی از خود نشان می‌دهند. نمونه بارز آن جوزف جوستار، نوه جاناتان جوستار است که به طور مکرر عبارات خاصی را به زبان انگلیسی بیان می‌کند و خود را در موقعیت‌های نامنظم زیادی می‌بیند. اگرچه شخصیت‌های دیگری از همین قالب وجود دارند که مکمل طنز سریال هستند، خیلی‌ها مثل او این کار را انجام نمی‌دهند. حضور انیمه Jojo’s Bizarre Adventure در فهرست بهترین انیمه های بامزه شونن یک اولویت برای ما بود.

Fire Force

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

نیروی آتش در دنیایی اتفاق می‌افتد که حدود 250 سال پیش خود را از یک فاجعه بزرگ، که آتشی آخرالزمانی بود، بازسازی کرد. اما هنوز صلح وجود ندارد. برخی از مردم به Infernals یا شیاطین آتشین تبدیل می‌شوند و سربازان آتش باید با آنها بجنگند و روح آنها را به بهشت بفرستند.

بدتر از آن، فرقه‌ای از تبهکاران لباس سفید وجود دارد که به دنبال شعله ور کردن مجدد فاجعه بزرگ هستند، و قهرمان نیروی آتش، Shinra Kusakabe و متحدانش باید به هر قیمتی به این تهدید پایان دهند – وگرنه همه در شعله‌های آتش گم خواهند شد.

بسیاری از شخصیت‌های درون نیرو منحصربه‌فرد هستند زیرا ظاهراً طوری طراحی شده‌اند که هر کدام حقه‌های خاص خود را داشته باشند. به عنوان مثال، شینرا دائماً خود را به شیطان تشبیه می‌کند، آرتور خود را به شخصیت تاریخی محبوبی به همین نام تشبیه می‌کند، و سپس ماکی هر زمان که به ماهیچه‌های او اشاره می‌شود، به شدت عصبانی می‌شود. این انیمه به طور مرتب راهی برای گنجاندن کمدی پیدا می‌کند. حتی در طول صحنه‌های شدید، لحظاتی وجود دارد که نیروهای مخالف اظهارات طنز آمیز را به اشتراک می‌گذارند.

Assassination Classroom

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

با وجود اینکه این انیمه حول محور هنرهای کشتار است، Assassination Classroom دارای جوک‌های بسیار بیشتری نسبت به خونریزی واقعی می‌باشد. در میان کوه‌ها در نزدیکی مدرسه راهنمایی نخبگان کونوگیگائوکا، ساختمان کوچک متروکه‌ای قرار دارد که محل نگهداری بزهکاران و بازمانده‌های کلاس 3-E است. با نگاه تحقیر آمیز همسالان خود، به نظر می‌رسد که دانش‌آموزان این کلاس امید چندانی به پیشرفت شغلی دانشگاهی خود را ندارند. یعنی تا زمانی که دولت ملی آنها را موظف به از بین بردن بزرگترین تهدید برای سیاره خود کند: معلم جدیدشان.

پروفسور اختاپوس‌ مانند که «Koro-sensei» نامیده می‌شود، که قبلاً ماه را نابود کرده بود، اکنون زمین را تا مارس سال بعد تهدید کرده است. در پرتو ماموریت خود، دانش آموزان دریافته‌اند که کشتن معلمشان کار آسانی نیست. Koro-sensei نه تنها می‌تواند با سرعت 20 Mach حرکت کند، بلکه می‌تواند تقریباً در برابر هر سلاح زمینی مقاومت کند.

از قضا، او همچنین ثابت می‌کند که یکی از بهترین معلمانی است که کلاس 3-E تا به حال داشته است. کوروسنسی با آموزش دادن به کلاس برای برتری در تحصیلات خود به عنوان دانشجو و مهارت‌های یک قاتل، مطمئن است که نبوغ و اراده تسلیم ناپذیر دانشجویانش می‌تواند آنها را به کلاس‌های اصلی بازگرداند. از طریق آزمون و خطا، ناگیسا شیوتا، و همچنین سایر دانش‌آموزان کلاس 3-E، باید نقاط ضعف کوروسنسی را دریابند و سریع باشند، زیرا سرنوشت جهان به آن بستگی دارد.

اگرچه او بارها و بارها در معرض خونخواهی دانش آموزان با ارزش خود قرار می‌گیرد و در عین حال مجبور است از چندین سوء قصد جلوگیری کند، کوروزنسی کمدی نیروی محرکه سریال می‌باشد. او حتی در مواجهه با مرگ نیز قادر به بیان سخنان شوخ‌آمیز است و مستعد انجام اقدامات غیرطبیعی می‌باشد که گویی امری عادی است. علاوه بر این، تلاش‌های دانش آموز برای کشتن او اغلب به موقعیت‌های خنده دار تبدیل می‌شود، به ویژه زمانی که او بتواند به راحتی از آنها فرار کند.

One Piece

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

One Piece (بهترین کاراکترهای انیمه One Piece) بدون شک محبوب ترین انیمه شونن در جهان است و با بیش از هزار قسمت منتشر شده، به طور مداوم شامل لحظات غیرجدی می‌باشد که بسیاری از طرفداران عاشق آن شده اند. علاوه بر این، جنبه‌های کمدی را می‌توان تقریباً در هر جای سریال یافت زیرا در طراحی شخصیت‌ها، مناظر، ساختارهای تصادفی و حتی خنده نقش می‌بندند.

گل دی. راجر به عنوان “پادشاه دزدان دریایی” شناخته می‌شد، قوی‌ترین (قوی ترین یونکو های وان پیس) و مشهورترین موجودی که در گرند لاین قایقرانی کرده است. دستگیری و اعدام راجر توسط دولت جهانی تحولی را در سراسر جهان به ارمغان آورد. آخرین سخنان او قبل از مرگش وجود بزرگترین گنج دنیا یعنی One Piece را آشکار کرد. این مکاشفه بود که عصر بزرگ دزدان دریایی را به ارمغان آورد، مردانی که رویای یافتن وان پیس را در سر می‌پرورانند، که وعده ثروت و شهرت نامحدودی را می‌دهد.

اینجاست که Monkey D. Luffy، پسر 17 ساله‌ای که با تعریف استاندارد شما از دزد دریایی مخالفت می‌کند، وارد می‌شود. به جای شخصیت محبوب یک دزد دریایی شرور، سرسخت و بی‌دندان که روستاها را برای تفریح غارت می‌کند، دلیل دزدی دریایی بودن لوفی یک شگفتی محض است: فکر یک ماجراجویی هیجان انگیز که او را به سمت افراد جذاب و در نهایت به گنج موعود هدایت می‌کند. لوفی و خدمه‌اش به دنبال قهرمان دوران کودکی‌اش، در سراسر گرند لاین سفر می‌کنند، ماجراهای دیوانه‌کننده‌ای را تجربه می‌کنند، اسرار تاریک را آشکار می‌کنند و با دشمنان قوی می‌جنگند؛ همه اینها برای رسیدن به ارزنده‌ترین ثروت‌ها، One Piece.

نویسنده سریال، Eiichiro Oda (ایچیرو اودا در رابطه با پایان One Piece)، علناً تنفر خود را نسبت به مسیر “جدی”تری که سایر نبردها مجبور به انجام آن هستند ابراز کرده است و همیشه آرزو کرده است که کارش متفاوت باشد. در نتیجه، ترجیحات او به وضوح در نحوه رویکرد One Piece به کمدی خود منعکس می‌شود و این انیمه به دلیل آن درجه خاصی از منحصر به فرد بودن را حفظ کرده است.

One Punch Man

خنده دار ترین انیمه های شونن
بامزه ترین انیمه های شونن

در حالی که سریال‌های انیمه اغلب شخصیت‌های مافوق بشری را تجلیل می‌کنند، One-Punch Man (حقایق پنهان انیمه مرد تک مشتی One Punch Man) به زیرژانری تعلق دارد که به دنبال تقلید از چنین ابرقهرمان‌هایی است. شخصیت اصلی این انیمه سایتما (چرا سایتاما قوی ترین شخصیت انیمه است ؟) می‌باشد، فردی بسیار قدرتمند که می‌تواند تنها با یک مشت بر دشمنان خود پیروز شود. این قدرت شدید زندگی او را بی‌روح می‌کند و برخلاف دیگر همتایان قهرمان خود به ندرت علاقه‌ای به افزایش محبوبیت خود نشان می‌دهد.

این ناراحتی‌های کوچک بخش بزرگی از چیزی است که این انیمه را بسیار سرگرم کننده برای تماشا می‌کند. به عنوان مثال، سایتاما ممکن است آنقدر قوی باشد که بتواند یک غول را از پا در بیاورد، اما او هنوز در کشتن یک پشه معمولی مشکل دارد. او در چنین لحظاتی به راحتی آزرده می‌شود و واکنش‌های اغراق‌آمیز او به مشکلات معمولی، رویکرد بی حوصله او را به نبرد جبران می‌کند. علاوه بر این، او هر زمان که در لحظات جدی ظاهر می‌شود، تضاد شدیدی را در خلق و خوی ارائه می‌دهد، که دیگران را شگفت زده می‌کند و بینندگان را سرگرم نگه می‌دارد.

Mob Psycho 100

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

Kageyama Shigeo از Mob Psycho 100 یک دانش آموز قدرتمند کلاس هشتم است که نمی‌خواهد از قدرت خود برای توجه ناخواسته‌ای که می‌تواند برای او به ارمغان بیاورد استفاده کند. در عوض، تنها اولویت او دوستی با دختری است که او آن را دوست دارد. اما مشکلات دردسر‌ساز او را از زندگی یک نوجوان معمولی کاملا دور می‌کند.

شیگو که با نام موب نیز شناخته می‌شود، شخصیتی غیرمتعارف را به وجود می‌آورد، زیرا برخلاف سایر قهرمان‌های شونن، قدرت‌هایش او را سرگرم نمی‌کنند. به این ترتیب، رفتار مرده او شبیه سایتاما از انیمه One Punch Man (بهترین انیمه های مشابه مرد تک مشتی) است. در واقع، Mob Psycho 100 و One Punch Man هر دو اثر نویسنده وب کامیک، ONE می‌باشد.

در ظاهر، Mob Psycho 100 ممکن است انیمه دیگری با یک قهرمان قدرتمند و مبارزات شدید به نظر برسد، اما عناصر لذت‌بخش بسیاری را در خود دارد. Mob Psycho 100 دارای برند نمادین کمدی عجیب و غریب ONE است. شخصیت‌های غیر از Mob همگی پر سر و صدا هستند و شکست قریب‌الوقوع Mob از آنها را بسیار رضایت‌بخش‌تر می‌کنند. با توجه به اینکه فصل سوم به زودی منتشر می‌شود، طرفداران برای بازگشت این انیمه اکشن-کمدی هیجان زده هستند.

یک نمونه عالی از یک شخصیت جالب، رئیس او در محل کار و “استاد” ریگن آراتاکا است، یک کلاهبردار کاریزماتیک که هر زمان که به صفحه نمایش می‌آید بی‌نهایت سرگرم کننده است. او به‌خاطر حرکات ویژه‌اش، که معمولاً شامل نمک می‌باشد، شهرت دارد و علاقه‌مند است دیگران را با سرگرم‌کننده‌ترین راه‌ها گمراه کند. شخصیت گوشه گیر موب و استفاده درست انیمه از طنز گَگ نیز بسیار لذت بخش است.

Gintama

خنده دار ترین انیمه های شونن
خنده دار ترین انیمه های شونن

ادو شهری است که در سراسر کشور نشاط و جاه طلبی سامورایی‌ها را در خود جای داده است. با این حال، پس از تسلیم شدن ژاپن فئودالی به بیگانگان قدرتمند معروف به “آمانتو”، این آرزوها اکنون دست نیافتنی به نظر می‌رسد. با بازسازی حکومت شوگانی که زمانی پرنفوذ بود، به عنوان یک دولت دست نشانده، قانون جدیدی تصویب شد که فوراً همه شمشیرها را در ملاء عام ممنوع می‌کند.

اینجاست که گینتوکی ساکاتا وارد می‌شود، مردی با موهای نقره‌ای عجیب و غریب که همیشه یک شمشیر چوبی را با خود حمل می‌کند و با وجود ممنوعیت، لقب خود را به عنوان یک سامورایی حفظ می‌کند. به عنوان بنیانگذار Yorozuya، یک تجارت کوچک برای مشاغل عجیب و غریب، گینتوکی اغلب برای کمک به افراد دیگر تلاش می‌کند؛ البته معمولاً به روش‌های نسبتاً عجیب و غیرقابل پیش بینی.

گینتما که به عنوان یکی از بهترین کمدی‌های تمام دوران شهرت دارد، سریالی است که عمدتاً در رویکرد طنز غیر متعارف می‌باشد. این انیمه از تکنیک‌های بسیار متنوعی استفاده می‌کند، که بیشتر آن‌ها تأثیرات بسیار خوبی دارند، و این کار را به طور مداوم در یک دوره زمانی طولانی انجام می‌دهد.

گینتاما به خاطر تقلید و ارجاع به انیمه‌های دیگر، شکستن دیوار چهارم، طنز و شخصیت‌های سرگرم کننده‌ای که قطعا شما را وابسته می‌کند، مشهور است. اگرچه همه طرفداران انیمه جذابیت کمدی منحصر به فرد آن را نمی‌بینند، اما قلب بسیاری را تسخیر کرده است و برای کسانی که می‌توانند از آن استقبال کنند کاملاً سرگرم کننده است.

Jujutsu Kaisen Season 2

بهترین انیمه های 2023 که قبل از مرگ باید دید
بهترین انیمه های خنده دار شونن 2023

جوجوتسو کایسن (قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن) دنیای انیمه را در برگرفته است. اقتباس از مانگای تحسین شده گگه آکمی برای استودیو ماپا کار بزرگی بود، زیرا این مجموعه طرفداران وفاداری دارد که هرگز چیزی کمتر از کامل را نمی‌پذیرند. خوشبختانه، استودیو ماپا با ایجاد موفقیت‌آمیز سیستم قدرت منحصربه‌فرد مانگا، متعادل‌سازی ظرافت انیمه با نقل قول‌های خنده‌دار و روشن‌فکر، و داشتن گروهی متنوع از شخصیت‌های دوست‌داشتنی، اثری فراتر از انتظارات اکثر طرفداران را تولید کرد. بدون شک، طرفداران انیمه برای فصل دوم این سریال که قرار است در سال 2023 به نمایش درآید بسیار هیجان زده هستند.

محیط عرفانی جوجوتسو کایسن داستان یوجی ایتادوری، دانش آموز دبیرستانی را روایت می‌کند که با انگشت شیطان سوکونا نفرین شده است. گوجو ساتورو، معلم او نیز در این انیمه نقش بسزایی دارد. این انیمه یکی از بهترین انیمه های جدید در سال 2023 می‌باشد.

Ranking of Kings: Treasure Chest of Courage

بهترین انیمه های 2023
بهترین انیمه های خنده دار شونن 2023

یکی از محبوب ترین انیمه های فانتزی حال حاضر که قرار است در سال 2023 با نام Ranking of Kings: Treasure Chest of Courage به عنوان فصل دوم منتشر شود. انیمه رتبه بندی پادشاهان، سیستم رتبه بندی سلسله مراتبی را معرفی می‌کند که در آن پادشاهان جهان به ترتیب قدرت و رفاه رتبه بندی می‌شوند.

بوجی، قهرمان داستان و اولین شاهزاده پادشاهی قلمرو Bosse، رویای تبدیل شدن به پادشاه شماره یک در جهان را دارد، اگرچه چالش‌های زیادی در مسیرش قرار دارد. او ناشنوا و کوچکتر از حد معمول به دنیا آمد در حالی که والدینش غول پیکر هستند.

Dr. Stone: New World

بهترین انیمه های 2023 که قبل از مرگ باید دید
بهترین انیمه های شونن

یک نور سبز مرموز که به طور ناگهانی کره زمین را در بر می‌گیرد، تمام انسان‌ها و حیوانات زمین را به سنگ تبدیل می‌کند. با این حال، انسان‌هایی که به سنگ تبدیل شده‌اند هنوز زنده هستند. داستان این انیمه پس از 3700 سال از این آخرالزمان شروع می‌شود. سنکو، تایجو و گروهی دیگر از افراد که از حالت متحجرانه خود بیدار شده‌اند، با یکدیگر همکاری می‌کنند تا راهی برای احیای انسان‌های متحجر بیابند.

Dr. Stone بر اساس یک مفهوم علمی ساخته شده است: علم و به ویژه فیزیک که به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته و به عنوان ستون فقرات داستان عمل می‌کند. با اینکه در بعضی از مواقع علم در این انیمه کاملاً واقع گرایانه نیست، هنوز توانسته است بسیاری از مخاطبان خود را عاشق علم کند.

Jujutsu Kaisen Season 2

بهترین انیمه های 2023 که قبل از مرگ باید دید
بهترین انیمه های شونن

جوجوتسو کایسن (قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن) دنیای انیمه را در برگرفته است. اقتباس از مانگای تحسین شده گگه آکمی برای استودیو ماپا کار بزرگی بود، زیرا این مجموعه طرفداران وفاداری دارد که هرگز چیزی کمتر از کامل را نمی‌پذیرند.

خوشبختانه، استودیو ماپا (بهترین انیمه های استودیو mappa سال 2023 و تمام دوران) با ایجاد موفقیت‌آمیز سیستم قدرت منحصربه‌فرد مانگا، متعادل‌سازی ظرافت انیمه با نقل قول‌های خنده‌دار و روشن‌فکر، و داشتن گروهی متنوع از شخصیت‌های دوست‌داشتنی، اثری فراتر از انتظارات اکثر طرفداران را تولید کرد. بدون شک، طرفداران انیمه برای فصل دوم این سریال که قرار است در سال 2023 به نمایش درآید بسیار هیجان زده هستند.

محیط عرفانی جوجوتسو کایسن داستان یوجی ایتادوری، دانش آموز دبیرستانی (بهترین انیمه‌های دبیرستانی نتفلیکس) را روایت می‌کند که با انگشت شیطان سوکونا نفرین شده است. گوجو ساتورو، معلم او نیز در این انیمه نقش بسزایی دارد. این انیمه یکی از بهترین انیمه های جدید در سال 2023 می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمه های شونن سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


One thought on “بهترین انیمه های شونن تاریخ سینمای ژاپن + 2023

 1. درمورد انیمه مای هیرو آکادمیا
  نبود یک شخصیت شرور درست و حسابی؟
  آیا آل فور وان برای شما یک جوک می‌باشد؟
  اصلا قدرت ایزوکو یعنی وان فور ال برای نابودی پادشاه اشرار یعنی ال فور وان هستش
  کسایی که مانگا میخونن در مورد اهمیت وجود شیگاراکی به عنوان یکی از ویلن ها رو هم میدونن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *