چگونه وارد متاورس شویم ؛ نحوه ثبت نام و ساخت آواتار

آیا تاکنون سعی کرده‌اید وارد متاورس شوید؟ اگر پاسخ شما منفی است، با فیگار همراه باشید تا به سوال چگونه وارد متاورس شویم پاسخ دهیم.

آموزش ورود و ثبت نام در متاورس بسیار ساده‌تر از چیزی است که در ذهن دارید. تنها کافی است پاسخی برای سوال متاورس چیست؟ داشته باشید تا بتوانید به سادگی وارد متاورس شوید. به طور خلاصه، به فضایی شبیه سازی شده در دنیای مجازی که افراد مختلف می‌توانند وارد آن شده و با دیگران تعامل کنند،‌ متاورس گفته می‌شود.

اگر اخبار فناوری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که ذهن شما را روزانه درگیر خود می‌کند حتماً در ماه‌های اخیر با واژه متاورس (Metaverse) مواجه شده‌اید. متاورس یک فناوری انقلابی محسوب می‌شود که ایده جدیدی نیست؛ اما از سال میلادی گذشته تاکنون سروصدای زیادی به پا کرده و نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

چگونه وارد متاورس شویم

نحوه ثبت نام و ساخت آواتار

شما می‌توانید فهرست چگونه وارد متاورس شویم را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

چگونه وارد متاورس شویم
چگونه وارد متاورس شویم, نحوه ورود به متاورس

امروزه مبحث متاورس ارتباط مستقیمی با NFT دارد. پاسخ سوال ان اف تی (NFT) چیست؟ به طور خلاصه، به معنی توکن غیر قابل معاوضه است. این توکن‌ها می‌توانند به فایل‌های مجازی اعتبار دهند و صاحب واقعی آن‌ها را مشخص کنند. برای مثال، اگر شما آهنگساز هستید و یک موسیقی را به شکل NFT عرضه کنید، هیچکس نمی‌تواند نسخه اصلی آن را کپی کند و نسخه‌های کپی شده، از نسخه اصلی قابل تفکیک شدن هستند.

پس اگر برای شما نیز سوال است تا چطور وارد متاورس شویم در ادامه با ما باشید تا نحوه آموزش ثبت نام و ورود به متاورس را بیاموزید.

انتخاب متاورس

چگونه وارد متاورس شویم
چگونه وارد متاورس شویم,چگونه در متاورس ثبت نام کنیم

اولین قدم شما در نحوه ورود به متاورس انتخاب متاورس خواهد بود. شاید برای شما عجیب باشد اما اولین متاورس تاریخ در سال 2003 به وجود آمد. این بدین معنا است که تاکنون تعداد متاورس‌های ساخته شده بسیار زیاد هستند. شما می‌توانید در فیگار با بهترین پروژه های متاورس آشنا شوید.

با انتخاب پلتفرم مناسب به‌راحتی می‌توانید از کارهایی مثل کسب درآمد از طریق Metaverse با روش‌های مختلف، خریدوفروش آیتم‌ها و دارایی‌های دیجیتالی ازجمله NFT، ساخت آواتار، خرید زمین و برقراری تعامل با دیگران لذت ببرید. از میان محبوب‌ترین پلتفرم‌های متاورس می‌توان به سند باکس (Sand Box) و دیسنترالایزد (Decentralized) اشاره کرد.

شما باید معیارهای مختلفی را برای ورود به متاورس انتخاب نمایید. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، میزان شهرت متاورس است. اگر شما به متاورسی وارد شوید که به میزان کافی مشهور نیست و در آن‌جا فعالیت کنید، پس از مدتی مجبور به ترک آن‌جا خواهید شد. زیرا که اکثر افراد دیگر،‌ در متاورس‌های متفاوتی از شما حضور دارند.

همچنین بهتر است تا متاورسی را انتخاب کنید که هزینه کمتری برای زمین و دیگر آیتم‌ها داشته باشد؛ زیرا که ممکن است که در آینده قصد داشته باشید تا زمینی در این متاورس خریداری نمایید. البته که آینده این متاورس نیز بسیار مهم است و نباید تنها به دلیل ارزانی به سراغ متاورسی بروید که احتمالاً آینده‌ای نخواهد داشت.

دیسنترالند

برای وارد شدن به دیسنترالند مراحلی را که باید طی کنید را در یک نگاه می‌توانید در فهرست زیر مشاهده کنید:

 1. وارد سایت دیسنترالند شوید.
 2. روی گزینه START EXPLORING صفحه کلیک کنید.
 3. پس از ورود دو گزینه می‌بینید که شامل Play as a guest و Play using your wallet می‌شود.
 4. در صورت انتخاب گزینه Play using your wallet از شما خواسته می‌شود یکی از ۳ کیف پول متامسک (MetaMask) یا والت کانکت (WalletConnect) یا فرمتیک والت (Fortmatic wallet) را انتخاب کنید.
 5. پس از انجام این کار بازی متاورس (بهترین بازی های متاورسی 2022) شروع به بارگذاری می‌کند.
 6. در صورت انتخاب گزینه Play as a guest، مستقیما وارد دنیای متاورس می‌شوید.

بیشتر بخوانید:

سند باکس

برای وارد شدن به سند باکس مراحلی را که باید طی کنید را در یک نگاه می‌توانید در فهرست زیر مشاهده کنید:

 1. وارد سایت سندباکس شوید.
 2. روی گزینه‌‌ی Sign In کلیک کنید.
 3. در ادامه از شما خواسته می‌شود وارد کیف پول Meta Mask شوید. (شما هرمراهان عزیز می‌توانید از طریق مقاله بهترین کیف پول های متاورس و NFT آگاهی لازم را کسب کنید.)
 4. رمز عبور و آدرس ایمیل‌ را وارد کنید.
 5. روی گزینه Create کلیک کنید تا حساب کاربری شما ایجاد شود.
 6. اپلیکیشن Game Maker را دانلود و آن را نصب کنید.
 7. پس از اجرای اپلیکیشن نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.

بیشتر بخوانید:

مطالعه و ثبت قوانین

چگونه وارد متاورس شویم
چگونه وارد متاورس شویم, آموزش ورود به متاورس, چگونه وارد دنیای متاورس شویم, چگونه به متاورس وارد شویم, چگونه به دنیای متاورس وارد شویم

مطالعه و ثبت قوانین در هر سایت و یا نرم‌افزاری، تقریباً کاری است که هیچ‌کس انجام نمی‌دهد. اکثراً هنگامی که فرم قوانین در سایتی ظاهر می‌شود، تنها بر گزینه تایید کلیک کرده و از آن می‌گذرند. اما مطالعه قوانین می‌تواند از مهم‌ترین بخش‌های چگونه در متاورس ثبت نام کنیم باشد.

متاورس چیزی بیشتر از یک نرم افزار و یا بازی معمولی است. شما باید طوری تصور کنید که هنگام ورود به متاورس، درحال ورود به کشوری جدید هستید؛ بی‌شک دلتان نمی‌خواهد تا در کشوری غریبه مجرم شناخته شوید‍! هر متاورس، قانون مختص به خودش را دارد و توصیه می‌شود تا پیش از ورود به آن،‌ تمامی قوانین را با دقت مطالعه نمایید. این امر باعث می‌شود تا شما بتوانید بدون هیچ مشکلی در آن متاورس، حضور داشته باشید. در غیر این صورت، مشکلات متنوعی گریبان شما را خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

اتصال کیف پول دیجیتال

چگونه وارد متاورس شویم
چگونه وارد متاورس شویم, آموزش ثبت نام و ورود به متاورس, چگونه وارد متاورس شوم, چگونه وارد متاورس بشم

سومین مرحله در آموزش ورود به متاورس نیاز به یک کیف پول دیجیتال دارد. در ابتدا، اگر شما یک کیف پول دیجیتال که از NFT و متاورس موردنظر پشتیبانی می‌کند ندارید، باید یکی از آن‌ها را نصب کرده و حسابی در آن ایجاد کنید. MetaMask یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید به عنوان کیف پول برای متاورس انتخاب کنید. اما در هر صورت، شما می‌توانید با بهترین کیف پول های ارز دیجیتال در فیگار آشنا شوید.

پس از انتخاب و نصب یک کیف پول دیجیتال، باید به متاورس بازگردیم. با توجه به دستور العمل‌های متاورسی که انتخاب کرده‌اید، کیف پول دیجیتال خود را به متاورس مورد نظر متصل کنید. این کار سبب می‌شود تا بتوانید از تمامی دارایی‌هایتان در متاورس استفاده کنید.

برای مثال اگر زمینی داشته باشید،‌ در کیف پول شما ثبت شده است پس برای دسترسی به آن، به کیف پولتان نیاز دارید. همچنین در مواقعی می‌توانید از دارایی درون کیف پول دیجیتالتان برای خرید آیتم‌های مختلف درون متاورس استفاده نمایید. البته که برخی متاورس‌ها این امکان را به شما می‌دهند تا بدون استفاده از کیف پول دیجیتال و به صورت ناشناس، از خدمات اولیه آن‌ها بهرمند شوید.

نوع دیگری از کیف پول دیجیتال وجود دارد که به آن کیف پول دیجیتال کاغذی گفته می‌شود. در حقیقت شما یک تکه کاغذ را در اختیار دارید که دربردارنده آدرس ارز دیجیتال هستند که به شکل کد QR ایجاد شده‌اند.

کیف پول سخت‌افزاری

برای استفاده از کیف پول سخت‌افزاری هم باید کارهایی که در زیر به آن اشاره شده است را انجام دهید:

 1. دستگاه را به پورت USB متصل و دو کلید دستگاه را هم‌زمان با هم بزنید تا دستگاه روشن شود.
 2. عبارت New Device در کامپیوتر کلید سمت راست دستگاه را بزنید.
 3. با اعداد روی دستگاه پین (رمز عبور) خود را وارد کنید.
 4. کلماتی که به نمایش گذاشته می‌شود را یادداشت کنید.
 5. پس از وارد کردن این کلمات در کیف پول، دستگاه فعال می‌شود.
 6. پس از فعال‌سازی دستگاه و نصب نرم‌افزار، از قسمت Manager برنامه آن دسته از ارزهای دیجیتالی را که قصد خرید آن‌ها را دارید، انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

خرید ارز دیجیتال

پس از اتصال کیف پول به پلتفرم، نوبت خرید ارز دیجیتالی است. برای انجام این کار ابتدا باید به آدرس صرافی‌های آنلاین (مقاله‌ای با این عنوان در حال نگارش است) معتبر ارزهای دیجیتالی مراجعه کنید. پس از ورود به سایت صرافی مراحل زیر را دنبال کنید

 1. حساب کاربری ایجاد کنید.
 2. اعتبار خود را به‌صورت ریالی شارژ کنید.
 3. ارز دیجیتالی موردنظرتان را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:

انتقال ارز به کیف پول

 1. پس از باز کردن کیف پولتان به دنبال گزینه receive یا deposit باشید.
 2. آدرس عمومی خود را کپی کنید.
 3. در سایت صرافی وارد قسمت Wallet شوید.
 4. پس از یافتن گزینه Withdraw آن را انتخاب کنید.
 5. در صورت درخواست نوع دارایی، گزینه Crypto را انتخاب و پس از آن نام ارز دیجیتالی موردنظر خود را انتخاب کنید.
 6. نوع شبکه انتقال را انتخاب کنید. ارزهای دیجیتالی در بستر شبکه‌های مختلف انتقال داده می‌شوند و هر شبکه کارمزد مختص خود را دارد.
 7. ارز دیجیتال موردنظرتان برای ارسال به کیف پول را انتخاب کنید.
 8. در مرحله آخر جهت تأیید نهایی با بخشی تحت عنوان Security Verification مواجه می‌شوید.

بیشتر بخوانید:

ساخت آواتار

چگونه وارد متاورس شویم
چگونه وارد متاورس شویم,چگونه در متاورس ثبت نام کنیم, چگونه وارد دنیای متاورس شویم, چگونه به متاورس وارد شویم, چگونه به دنیای متاورس وارد شویم

ساخت آواتار یکی از جذاب‌ترین مراحل در آموزش ثبت نام و ورود به متاورس است. اکنون زمان آن رسیده است تا یک آواتار برای خودتان بسازید. این آواتار می‌تواند نسخه‌ای برگرفته از چهره و بدن شما باشد، و یا در برخی موارد یک موجود فانتزی و کمدی باشد! انتخاب با شما است تا آواتار خود را به وجود بیاورید. تنها محدودیت در ساخت آواتار،‌ محدودیت‌هایی است که در متاورس انتخاب شده وجود دارد؛ برای مثال،‌ شما یک مدل موی بخصوص را در ذهن دارید اما ساخت همچین مدل مویی در متاورس مورد نظر شما غیرممکن است.

صنعت مد نیز بخشی آموزش کسب درآمد در متاورس از است. طراحان مد بسیار زیادی در متاورس وجود دارند که می‌توانند ویژگی‌های خاصی را برای آواتار شما تعیین کنند. شما می‌توانید طراحی مورد نظرتان را از یک طراح و به واسطه بهترین توکن های NFT خریداری کنید. البته که این امکان وجود دارد تا شما شخصاً به یک طراح تبدیل شوید و حتی از این راه درآمد داشته باشید!

بیشتر بخوانید:

ورود

چگونه وارد متاورس شویم
چگونه وارد متاورس شویم, آموزش ورود به متاورس, چگونه وارد متاورس شوم, چگونه وارد متاورس بشم

اکنون مراحل اصلی آموزش ورود و ثبت نام در متاورس به اتمام رسیده است و شما می‌توانید به سادگی وارد متاورس شوید. اکنون می‌دانید تا چطور وارد متاورس شویم و زمان ورود فرا رسیده است. احتمالاً اولین منظره‌ای که در متاورس شاهد آن خواهید بود، لابی آن متاورس است که توسط سازندگان ایجاد شده است. لابی مکانی است که آموزش‌های اولیه را به شما می‌آموزد و شما را به درون متاورس راهنمایی می‌کند.

در این مرحله، شما می‌توانید وارد تمامی مکان‌های عمومی و یا مکان‌هایی که به آن‌ها دسترسی دارید شوید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید ساختار متاورسی که در آن قرار دارید را بیشتر بشناسید و با نحوه کارکرد آن آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

تعامل

چگونه وارد متاورس شویم
چگونه وارد متاورس شویم, موزش ورود و ثبت نام در متاورس, چگونه وارد دنیای متاورس شویم, چگونه به متاورس وارد شویم, چگونه به دنیای متاورس وارد شویم

شاید تعامل با افراد مختلف، از نکات تاثیرگذار در نحوه ورود به متاورس نباشد. اما بی‌شک برای درک بهتر متاورس، نیاز به آشنایی با افراد مختلف دارید. تلاش خود را بکنید تا با افراد بیشتری آشنا شوید و یا حتی دوستی در متاورس پیدا کنید. آشنایی با افراد قدیمی در متاورس، می‌تواند به شما کمک بزرگی کند. بدین شکل شما می‌توانید بسیار ساده‌تر با نحوه کار متاورس آشنا شوید و تمام نکاتی که باید بدانید را یاد بگیرید.

همچنین شما می‌توانید با افراد حاضر در متاورس، به بازی بپردازید. مینی گیم‌های بسیار زیادی در متاورس‌ها وجود دارد که توسط کاربران ساخته شده‌اند و جزو بهترین بازی هایی که ارز دیجیتال می دهند محسوب می‌شوند. پس شاید حتی شما بتوانید از این روش نیز کسب درآمد کنید!

بیشتر بخوانید:

خرید زمین

چگونه وارد متاورس شویم
چگونه وارد متاورس شویم, چگونه در متاورس ثبت نام کنیم, چگونه وارد متاورس شوم, چگونه وارد متاورس بشم

هیچ اجباری برای خرید زمین در متاورس وجود ندارد. شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، به تجربه متاورس‌های گوناگون بپردازید. به مکان‌های عمومی بروید و یا حتی دوستانی پیدا کنید که شما در زمین خودشان راه می‌دهند. اما اگر قصد دارید تا متاورس را خانه دوم خود بدانید، نیاز به خرید زمین در متاورس بسیار مهم است.

زمین‌ها در متاورس هزینه‌های متفاوتی دارند؛ بسته به حجم و مکان آن‌ها، این هزینه می‌تواند از تنها چند دلار تا هزاران دلار متغیر باشد. پس باید زمینی مناسب برای خودتان بیابید که بتوانید از پس هزینه‌های آن بربیایید.

بیشتر بخوانید:

با خرید یک زمین، امکانات بسیار زیادی به دست خواهید آورد. شما می‌توانید شروع به ساخت و ساز کرده همانند بهترین بازی های جهان باز اندروید و آیفون 2022 هرکاری که قصد دارید انجام دهید. می‌توانید آغاز به ساخت و ساز کرده و یک قصر اختصاصی برای خودتان بسازید، و یا یک نمایشگاه راه بیاندازید و دیگران را به زمینتان دعوت کنید. شما حتی می‌توانید یک دفتر کار در متاورس راه بیاندازید و کسب و کار خود را در جهانی مجازی آغاز کنید. همانطور که مشاهده کردید، پاسخ به سوال چطور وارد متاورس شویم بسیار ساده است. زیبایی متاورس، به همین اختیاراتی است که به شما می‌دهد. پس خلاق باشید و کاری کنید که هیچکس تا به حال در یک متاورس انجام نداده است!

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار چگونه وارد متاورس شویم سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با چگونه وارد متاورس شویم

آیا برای ورود به متاورس به پول نیاز است؟

خیر. شما ملزم به پرداخت هیچ هزینه‌ای برای ورود و استفاده از متاورس‌های شناخته شده ندارید. درعوض، شما می‌توانید برای خرید زمین و آیتم‌های متفاوت، از پول استفاده نمایید.

کدام کیف پول دیجیتال مناسب متاورس است؟

هر کیف پول دیجیتالی که توکن‌های مورد نیاز متاورس شما را پشتیبانی کند می‌تواند مناسب شما باشد. اما MetaMask محبوب‌ترین کیف پول دیجیتال برای استفاده در متاورس است.


3 thoughts on “چگونه وارد متاورس شویم ؛ نحوه ثبت نام و ساخت آواتار

 1. سلام دوست من
  امیدوارم حالتون خوب و تنتون سالم باشه.
  اگه قصد دارید که درآمد دلاری داشته باشید قطعا فارکس یک راه بسیار جذاب میتونه باشه براتون…
  من قصد دارم بهتون یک بروکر معتبر که روش های واریز و برداشت زیادی از جمله ریالی داره معرفی کنم
  ♦️یونیکورن بروکر
  دیدن کنید و جزئیات بیشتر را مشاهده کنید.
  ممنون که وقتتون رو بهم دادید و امیدوارم براتون مفید باشه …🙏🏻💕

 2. سلام دوست من
  امیدوارم حالتون خوب و تنتون سالم باشه.
  اگه قصد دارید که درآمد دلاری داشته باشید قطعا فارکس یک راه بسیار جذاب میتونه باشه براتون…
  من قصد دارم بهتون یک بروکر معتبر که روش های واریز و برداشت زیادی از جمله ریالی داره معرفی کنم
  ♦️یونیکورن بروکر
  دیدن کنید و جزئیات بیشتر را مشاهده کنید.
  ممنون که وقتتون رو بهم دادید و امیدوارم براتون مفید باشه …🙏🏻💕

 3. اموزش کاملی در مورد متاورس بود بسیار ممنونم، واقعا دنیای وسیعی هست، عینک VR هم که در دنیای متاورس خیلی تکنولوژی هیجان انگیزیه و مورد استفاده قرار میگیره، تا الان شرکت های بزرگی عینک واقعیت مجازی تولید کردند و دارند گسترش میدن، واقعا جهان داره به سمت جالبی میره!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *