بهترین بازی های علمی تخیلی 2022 ؛ موبایل، کامپیوتر، PS4 و PS5

با وجود پیشرفت روز افزون تکنولوژی، ژانر علمی تخیلی نیز پرطرفدار شده‌ است. پس با فیگار باشید تا بهترین بازی های علمی تخیلی 2022 را بشناسید.

اخیراً بازی‌های علمی تخیلی در میان بازیکنان، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند. دلیل این محبوبیت، پیشرفت تکنولوژی و به واقعیت پیوستن بخشی از مواردی است که در داستان‌های علمی تخیلی شاهد آن‌ها هستیم.

بسیاری از بازی‌های علمی تخیلی با ژانر اکشن (بهترین بازی های اکشن کامپیوتر 2022) ترکیب می‌شوند تا نتیجه نهایی حاصل شود؛ البته که تمامی بازی‌های علمی تخیلی اکشن نیستند و تنوع بسیار زیادی در آن‌ها وجود دارد.

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022

موبایل، کامپیوتر، PS4 و PS5

شما می‌توانید فهرست بهترین بازی های علمی تخیلی 2022 را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022

تفاوتی ندارد که در موبایل، کامپیوتر و یا کنسول به بازی‌های ویدیویی بپردازید؛ ما قصد داریم تا در نوشتار بهترین بازی های علمی تخیلی 2022 بازی‌هایی را برای تمامی پلتفرم‌های شناخته شده معرفی کنیم. پس همراه فیگار باشید تا بهترین بازی های علمی تخیلی 2022 را بشناسید.

بهترین بازی های علمی تخیلی موبایل

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی علمی تخیلی 2022

در ابتدا قصد داریم تا بهترین بازی های علمی تخیلی موبایل 2022 را بررسی کرده و  بهترین بازی علمی تخیلی موبایل 2022 را از میان آن‌ها بیابیم. همواره موبایل پلتفرم خوبی برای توسعه دهندگان بوده است تا بتوانند بازی‌های علمی تخیلی خود را در آن عرضه کنند. همچنین شما می‌توانید نوشتار بهترین بازی های اکشن اندروید و آیفون 2022 را نیز در فیگار مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

Project Arrival

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی علمی تخیلی 2022

اسرار مهم را در خرابه های جهش یافته سفینه فضایی بیگانه کشف کنید، با تانک‌ها در شهرهای سایبرپانکی و زیر نورهای نئپنی به مسابقه و رقابت بپردازید و یا حتی با غول های جهش یافته که از ترسناک‌ترین رویاهای شما نیز ترسناک‌تر هستند، بجنگید. محیطی که برای شما توصیف کردیم، تنها بخشی از بازی دیگری است که می‌توانیم لقب بهترین بازی علمی تخیلی موبایل 2022 را به آن اختصاص دهیم.

بیش از ده نوع محیط مختلف از جمله تالاب‌ها، جنگل‌ها، بیابان‌ها و دره‌ها در این بازی وجود دارد. آب و هوا در طول روز و شب به صورت پویا تغییر می کند؛ شما می توانید از صدها سلاح پیشرفته با قابلیت های منحصر به فرد استفاده کنید. همچنین در سیستم ساخت و ساز، شما می توانید از نقشه‌های مختلف برای ساختن محیط استفاده کنید. شما حتی می‌توانید از مبل‌ها در خانه استفاده کنید تا به طور کامل، احساس آشنایی با خانه را داشته باشید.

بازی Project Arrival یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی موبایل 2022 است؛ همچنین صفحه گوگل پلی این بازی نیز ایجاد شده است اما همچنان حتی نسخه بتای این بازی نیز عرضه نشده است.

بیشتر بخوانید:

Death City: Zombie Invasion

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی علمی تخیلی 2022

بازی Death City: Zombie Invasion در سبک زامبی عرضه شده است. استراتژی های ذهنی و مهارت های خود را در بهترین بازی علمی تخیلی 2022 شکوفا کنید. داستان بازی در شهر P شروع می‌شود؛ مکانی که ویروسی شیوع پیدا کرده و کل شهر جهش یافته و به این ویروس آلوده شده است. برای نجات شهر خود و به خاطر مردم، اسلحه خود را بردارید و راهی جنگ با زامبی ها شوید. جایی که با وجود چالش های خطرناک و وحشتناک، قسم می‌خورید که تک تک آنها را بکشید تا زمانی که شهر را به طور کامل پاک کرده باشید.

این مورد نیز می‌تواند بهترین بازی علمی تخیلی موبایل 2022 باشد زیرا که برخلاف اکثر بازی‌های تیراندازی، بدون هیچ نیازی به اینترنت، ویژگی‌های یک بازی علمی تخیلی تمام عیار را برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین با توجه به نحوه گیم پلی این بازی، می‌توان آن را در دسته بهترین بازی های علمی تخیلی موبایل 2022 نیز به حساب آورد.

بیشتر بخوانید:

Frostpunk Mobile

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی علمی تخیلی 2022

مورد دیگری که می‌توانیم از آن به عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی های علمی تخیلی موبایل 2022 نام ببریم، Frostpunk Mobile است. این بازی درواقع نسخه موبایلی یک بازی مشهور و پرطرفدار استراتژیک (بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022) به همین نام است که برای کامپیوتر عرضه شده است. اکنون، کمپانی چینی NetEase که مهارت بالایی در ساخت بازی‌های موبایل دارد، وظیفه ساخت Frostpunk Mobile را برعهده گرفته است تا تبدیل شدن آن به یکی از بهترین و مورد انتظارترین بازی های علمی تخیلی موبایل 2022 گوگل پلی تضمین شود.

وقایع بازی Frostpunk Mobile در همان دنیای بازی اصلی اتفاق می افتد. در نتیجه یک بلای طبیعی، زمین در زمستانی غیرطبیعی و وحشتناک قرار داده است. کاهش شدید دما تمدن جهانی را نابود کرده و سپس اکثر مردم جهان را خواهد کشت؛ پس پیش از این فاجعه، دولت های آمریکا و انگلیس دستور ساخت ژنراتورها و یا سازه‌های ویژه مولد گرما را در زمین های غنی از زغال سنگ دادند. این ژنراتورها قادرند زمین های بزرگ را گرم کنند و به امکان ساخت شهرک های جدید را فراهم می کنند. وظیفه بازیکن در این بازی، مدیریت یکی از این زنراتورها و ساخت یک شهر در اطراف آن است.

بیشتر بخوانید:

بهترین بازی های علمی تخیلی کامپیوتر

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, مورد انتظارترین بازی های علمی تخیلی کامپیوتر 2022

کامپیوتر نیز جزو محبوب‌ترین پلتفرم‌ها در میان بازیکنان است. پس اکنون زمان‌ آن رسیده است تا بهترین بازی های علمی تخیلی کامپیوتر 2022 را به شما معرفی نماییم. همچنین باید بدانید که اکثر موارد حاضر در لیست بهترین بازی های علمی تخیلی کامپیوتر 2022 در کنسول ایکس باکس (بهترین بازی های ایکس باکس 2022) نیز موجود هستند.

بیشتر بخوانید:

Starfield

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, مورد انتظارترین بازی های علمی تخیلی کامپیوتر 2022

طرفداران بتسا، درحال آماده کردن خود برای انتشار بازی جدید این کمپانی هستند. استارفیلد در آینده اتفاق می‌افتد؛ برخلاف برخلاف محیط فانتزی The Elder Scrolls و فضای پسا آخرالزمانی Fallout، این بازی حول جناح‌ها، اکتشاف و داستان‌های علمی تخیلی واقع‌گرایانه خواهد بود. بازی Starfield یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی کامپیوتر 2022 و حتی بهترین بازی علمی تخیلی کامپیوتر 2022 برای طرفداران بتسا است.

عده زیادی از طرفداران بتسا،‌ بازی Starfield را اسکایریم فضایی خطاب می‌کنند و آن را جزو مورد انتظارترین بازی های علمی تخیلی کامپیوتر 2022 می‌دانند. بازی Elder Scrolls V: Skyrim در تاریخ 11/11/11 منتشر شده بود و اکنون نیز قرار است تا Starfield نیز در تاریخ 11/22/22 منتشر شود!

بیشتر بخوانید:

Dying Light 2: Stay Human

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی علمی تخیلی کامپیوتر 2022

اکنون بازی جهان باز محبوب Dying Light، تبدیل به یک فرنچایز شده است که یکی از دنباله‌های آن، برای انتشار در سال 2022 برنامه ریزی شده است تا بهترین بازی علمی تخیلی کامپیوتر 2022 باشد که در لیست مورد انتظارترین بازی های علمی تخیلی موبایل 2022 جای می‌گیرد شود . اولین بازی این مجموعه در سال 2015 منتشر شد؛ خیلی زود پس از انتشار این نسخه، این بازی به دلیل ترکیب شاهکار ژانر جهان باز و زامبی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد. تحسین بسیاری از منتقدان برای مکانیک‌های گیم پلی خلاقانه آن که آن را از بازی های اول شخص آن زمان متمایز می کرد، یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این بازی است.

دنباله این بازی، Dying Light 2 نام دارد که داستان آن در شهری جدید با شخصیت‌های جدید اتفاق می‌افتد. یکی مشهورترین صداپیشگانی که در این بازی به ایفای نقش خواهند پرداخت، روزاریو داوسون است. او به دلیل حضور در سریال Daredevil و Mandalorian شهرت دارد. Dying Light 2 نویدبخش بهبود بسیاری از بخش‌های بازی قبلی از جمله گیم پلی است. به همین دلیل است که آن را به عنوان بهترین بازی علمی تخیلی کامپیوتر 2022 می‌نامیم.

بیشتر بخوانید:

The Outlast Trials

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی های علمی تخیلی کامپیوتر 2022

بازی The Outlast Trials به شما امکان می دهد تا ترس شکار شدن توسط افراد بی‌رحمی که در دستانشان سلاحی همانند پتک دارند را تجربه کرده، و یا حتی در این تجربه با دوستانتان سهیم شوید. این بار شما در حال بررسی یک بیمارستان روانی و یا مکان ترسناک دیگری نیستید، در عوض شما و دوستانتان همانند موش‌های آزمایشگاهی‌ای هستید که در آزمایشاتی که توسط شرکت Murkoff اداره می‌شود، حضور دارید.

یکی از نکات جالب و عجیب این بازی این است که نیازی به استاده از دوربین‌های درد در شب ندارید؛ بلکه دوربین‌ دید در شب در جمجمه‌ شما فرو رفته و برای همیشه در سر شما قرار گرفته است. این احتمال وجود دارد تا بازی The Outlast Trials بهترین بازی علمی تخیلی کامپیوتر 2022 باشد. شما می‌توانید این بازی را هنگام انتشار، از اپیک گیمز (بهترین بازی های اپیک گیمز 2022) دریافت نمایید.

بیشتر بخوانید:

بهترین بازی های علمی تخیلی PS4

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی علمی تخیلی PS4 2022

همواره PS4 یکی از محبوب‌ترین کنسول‌ها در میان بازیکنان است. پس به همین دلیل قصد داریم تا پیش از بررسی بازی‌های PS5، بهترین بازی های علمی تخیلی PS4 2022 را بررسی نماییم.

بیشتر بخوانید:

Rainbow Six Extraction

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی های علمی تخیلی PS4 2022

بازی جدید یوبیسافت (بهترین بازی های یوبیسافت 2022) به نام Rainbow Six Extraction، بر اساس Rainbow Six Seige ساخته شده است. اما در این بازی، بازیکنان نه در مقابل یکدیگر، بلکه در مقابل بیگانگانی انگل مانند به نام Archaeans قرار خواهند گرفت.

کارگردان این بازی اعلام کرده است که تعدادی از کاراکترهای منتخب بازی Rainbow Six Seige نیز در این بازی به همراه گجت‌های مخصوصشان حضور خواهند داشت. در هر صورت مبارزه با موجودات فضایی همراه با دوستان در یکی از مشهور‌ترین بازی‌های اکشن، می‌تواند این بازی را به سادگی تبدیل به بهترین بازی علمی تخیلی PS4 2022 کند.

بیشتر بخوانید:

Avatar: Frontiers of Pandora

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی علمی تخیلی PS4 2022

بازی مورد انتظار آواتار اکنون رسماً آواتار: مرزهای پاندورا نام گرفته است. این بازی در E3 2021 معرفی شده بود و توسط Massive Entertainment (با همکاری Lightstorm Entertainment و Disney) در حال توسعه است. این بازی یک داستان مستقل جدید خواهد داشت که در آن شما به عنوان یک ناوی قرار خواهید گرفت که به سفرهایی مختلف در سراسر نقاط مرزی پاندورا می‌رود.

بازی Avatar: Frontiers of Pandora یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی PS4 2022 است. همچنین می‌توان این بازی را بهترین بازی علمی تخیلی PS4 2022 دانست.

بیشتر بخوانید:

بهترین بازی های علمی تخیلی PS5

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی های علمی تخیلی PS5 2022

درنهایت PS5 جدیدترین و بهترین کنسول از کنسول‌های سونی است. اگر شما نیز از کنسول PS5 استفاده می‌کنید، در ادامه با ما همراه باشد تا بهترین بازی های علمی تخیلی PS5 2022 را بشناسید.

بیشتر بخوانید:

Spider-Man 2

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی های علمی تخیلی PS5 2022

قسمت دوم بازی مرد عنکبوتی، بهترین بازی علمی تخیلی PS5 2022 است که Insomniac وظیفه ساخت آن را دارد. این بار پیتر پارکر با مایلز مورالز متحد می‌شود تا بتوانند با فردی مبارزه کنند که به ظاهر، کریون شکارچی است.

تاکنون یک تریلر از این بازی منتشر شده است که نمایی از یک فرد مرموز را به ما نشان می‌دهد؛ همانطور که بالاتر ذکر کردیم، به احتمال خیلی زیاد، این شخص کریون شکارچی خواهد بود. این تریلر هرآنچه یک طرفدار از بازی مرد عنکبوتی نیاز دارد را به نمایش گذاشته است؛ از حرکات آکروباتیک، تا تارهای باشکوه مرد عنکبوتی. این بازی به طور انحصاری برای PS5 منتشر خواهد شد و بی‌شک جزو بهترین بازی های علمی تخیلی PS5 2022 خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

Dead Space Remake

بهترین بازی های علمی تخیلی 2022
بهترین بازی های علمی تخیلی 2022, بهترین بازی علمی تخیلی PS5 2022

Dead Space یک فرنچایز کلاسیک ترسناک بقا در اوایل دهه 2010 بود. با این حال، پس از سه قسمت اصلی، کمپانی EA از ساخت ادامه این فرنچایز منصرف شد. سالهاست که طرفداران منتظر بودند تا EA فرصتی دوباره به این فرنچایز بدهد. خوشبختانه، بالاخره آن زمان رسید که استودیوی EA روی یک بازسازی مناسب از Dead Space کار کرده و آن را به بهترین بازی علمی تخیلی PS5 2022 تبدیل کند.

توسعه دهندگان به دنبال این هستند تا همانند بازی اصلی عمل کنند. البته که این بار، آن‌ها سه بازی کامل دارند که بتواند منبع الهامشان باشد. تاکنون، جزئیات کمی در مورد بازسازی Dead Space منتشر شده است. با این حال واضح است که بازیکنان باری دیگر با موجودات بیگانه وحشتناکی به نام Necromorphs مواجه خواهند شد که سفینه و خدمه آن را آلوده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین بازی های علمی تخیلی 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین بازی های علمی تخیلی 2022

مورد انتظارترین بازی علمی تخیلی در سال 2022 کدام بازی است؟

بازی Spider-Man 2 مورد انتظارترین بازی علمی تخیلی در سال 2022 است که سونی وظیفه تولید و نشر این بازی را برعهده دارد.

تاریخ انتشار بازی Starfield چه زمانی است؟

بازی Elder Scrolls V: Skyrim از کمپانی بتسا در تاریخ 11/11/11 منتشر شده بود و اکنون نیز قرار است تا Starfield نیز در تاریخ 11/22/22 منتشر شود!


One thought on “بهترین بازی های علمی تخیلی 2022 ؛ موبایل، کامپیوتر، PS4 و PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *