ان اف تی (NFT) چیست ؟ ؛ هر آنچه که باید از توکن غیر قابل معاوضه بدانید

آیا در رابطه با NFT سوال دارید و نمی‌دانید ان اف تی (NFT) چیست ؟ پس با فیگار همراه باشید تا به پاسخ سوال توکن غیر قابل معاوضه چیست برسیم.

امروزه شاهد اخباری عجیب از فروش آثاری با قیمت‌هایی میلیون دلاری به شکل NFT هستیم. هر روز این اخبار بیشتر و بیشتر می‌شوند و شاید تاکنون از خود پرسیده باشید،‌ ان اف تی چیست ؟ NFT مخفف Non-fungible token به معنی توکن غیر قابل معاوضه و یا توکن غیرمثلی است؛ اما سوال اصلی، این است که توکن غیر مثلی و یا توکن غیر قابل معاوضه چیست ؟

ان اف تی (NFT) چیست ؟

هنر nft چیست

شما می‌توانید فهرست مطالبی که در نوشتار ان اف تی (NFT) چیست ؟ خواهید خواند را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, nft چیست در کریپت, هنر nft چیست

NFTها در به وجود آمدن بخش‌های عظیمی از دنیای دیجیتال نقش داشته‌اند. یکی از مهم‌ترین پایه‌های متاورس امروزی،‌NFT بوده است. شما می‌توانید پاسخ متاورس چیست را در فیگار مشاهده کنید؛ اما برای درک بهتر این مسئه، پیشنهاد می‌شود تا در ابتدا با سوال توکن غیرمثلی چیست کار خود را آغاز کنید.

توکن nft چیست ؟

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, نام ارزهای ان اف تی, هنر nft چیست

شاید بهتر باشد تا در ابتدا، به طور کلی به سوال NFT چیست پاسخ دهیم. NFTها نوعی توکن هستند که غیرقابل معاوضه می‌باشند؛ به این معنی که هیچ توکنی از NFT ارزشی برابر با توکنی دیگر را ندارد. می‌توانیم ارزهای دیجیتال را برای فهم بهتر این موضوع مثال بزنیم؛ اگر شما یک بیت کوین داشته باشید، می‌توانید آن‌ را با یک بیت کوین دیگر معاوضه کنید. بدین شکل، به نظر می‌آید که شما بیت کوین خود را تعویض کرده‌اید، پس توکن‌های بیت کوین قابل تعویض‌اند. اما NFTها غیر قابل تعویض هستند.

این مسئله، با مثالی از جهان غیر دیجیتال بسیار واضح‌تر خواهد بود؛ در مثال بالا، بیت کوین همانند یک اسکناس است. تصور کنید که اسکناسی ده هزار تومانی در دست دارید. اکنون شما می‌توانید این اسکناس را به شخص دیگری داده و در عوض دو اسکناس پنج هزار تومانی از او بگیرید.

اکنون شما به سادگی اسکناس خود را تعویض کرده‌اید؛ اما اگر یک تابلوی نقاشی و یا هر آثار هنری دیگری را در دست داشته باشید،‌ آیا انجام چنین کاری ممکن است؟ شما نمی‌توانید یک تابلو نقاشی را به کسی داده و در قبال آن چیزی بگیرید که می‌تواند همانند همان تابلو باشد. تنها چیزی که می‌توانید از او بگیرید،‌ مبلغی پول،‌ به صورت توافقی است تا ارزش تابلو را جبران کنید.

NFTها نیز چنین توکن‌هایی هستند. برای مثال شخصی یک طراحی دیجیتال را به توکن NFT تبدیل کرده و می‌تواند آن را به فروش بگذارد. این‌گونه، هیچ توکن دیگری وجود ندارد که بتواند اعتباری مشابه با NFT ذکر شده را داشته باشد. شاید تا کنون به سوال اولیه توکن nft چیست رسیده باشید، اما در ادامه قصد داریم تا این موضوع را کامل‌تر و واضح‌تر بررسی و شرح دهیم.

بیشتر بخوانید:

به چه چیزهایی NFT گفته می‌شود؟

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, توکن غیرمثلی چیست, هنر nft چیست

اگر برای شما سوال است که دقیقا به چه چیزهایی NFT گفته می‌شود، باید گفت تقریبا همه چیز! بخش زیادی از NFTها مربوط به طراحی‌های دیجیتال می‌شود؛ اما تقریباً هر اثری می‌تواند تبدیل به NFT شود. از موسیقی گرفته تا عکس‌های سلفی که از صورتتان گرفته‌اید. شما می‌توانید هرچیزی را به NFT تبدیل کرده و صاحب آن شوید و یا حتی آن را به فروش برسانید.

بیشتر بخوانید:

آیا با خرید NFT صاحب آن خواهید شد؟

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, بازی های ان اف تی

به طور همزمان بله و خیر. اکنون شما می‌دانید که ان اف تی چیست اما سوالات در رابطه با خرید ان اف تی کمی متفاوت است. هنگامی شما یک NFT را خریده و یا ایجاد کنید، صاحت آن خواهید شد؛ اما مسئله‌ این است که هر شخص دیگری نیز می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد!

شاید بهتر باشد تا باری دیگر مثالی از جهان واقعی به کار گیریم. کافی است تا در اینترنت،‌ واژه “مونالیزا” را جستجو کنید. خیلی زود تعداد بیشماری از تصویرهای کپی برداری شده و با کیفیتی بسیار بالا از نقاشی مشهور داوینچی به همین نام، دلی مقابل چشمانتان قرار می‌گیرند. همچنین شما می‌توانید به فروشگاه رفته و نسخه فیزیکی کپی‌های برابر اصل نقاشی مونالیزا را مشاهده نمایید؛ اما آیا آن‌ها با نقاشی اصلی تفاوتی ندارند؟

هنگامی که شما یک NFT را می‌خرید، صاحب آن خواهید شد. این NFT به نام شما ذخیره شده و تنها در کیف پول دیجیتال (بهترین کیف پول های ارز دیجیتال) شما قرار می‌گیرد؛ اما با این حال تمامی مردم جهان مجاز هستند تا نسخه‌ای از این NFT را کپی کرده و برای خود نگه‌دارند. بدین شکل،‌ شما صاحت اثری خواهید بود که تمامی دنیا می‌توانند آن را مشاهده و داشته باشند. تنها تفاوتی که میان شما و دیگران وجود دارد، آن است که شما رسماً و کتباً مالک آن هستید.

بیشتر بخوانید:

چرا به NFT نیاز داریم؟

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, نام ارزهای ان اف تی

اکنون، پاسخ توکن nft چیست را می‌دانید، اما شاید حتی پیش از پیش گیج شده باشید. احتمالاً اکنون این سوال را در ذهن خود دارید که چطور همچین چیزی منطقی است و چرا کسی باید برای اثری که می‌تواند به سادگی آن را در اینترنت مشاهده کند مبلغی بسیار بالا پرداخت کند؟

بیشتر بخوانید:

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, نام ارزهای NFT

پاسخ به این سوال ساده نیست؛ اما می‌توان به سادگی پذیرفت که واقعاً تفاوت بزرگی میان صاحب یک NFT و شخصی که آن را از اینترنت مشاهده می‌کند وجود ندارد. اما NFT مزایای زیادی نیز به همراه داشته است! برای مثال، شما می‌توانید هنگام شنیدن یک موسیقی زیبا، با خرید آن به صورت NFT، کمک بزرگی به سازنده آن بکنید. NFT پلتفرم بسیار مناسبی برای هنرمندان است تا بتوانند آثار خود را در آن به فروش بگذارند.

بیشتر بخوانید:

قیمت NFT چگونه است؟

هیچ معیار دقیقی برای تعیین قیمت NFT وجود ندارد. عوامل زیادی می‌توانند باعث افزایش قیمت یک NFT شوند؛ این عوامل شامل زمان به وجود آمدن آن، شخصی که آن را ایجاد کرده است، و منحصر به فرد بودن آن است. اما به طور کل نمی‌توان هیچ معیاری را برای این امر انتخاب کرد.

گاهی مواقع، ساده‌ترین اثرات با قیمتی بسیار بالا فروخته شده و تعجب عموم را بر می‌انگیزد. یکی از گران قیمت‌ترین NFTها در جهان، CROSSROAD نام دارد. CROSSROAD تنها ویدیویی به مدت زمان 11 ثانیه است که توانسته به قیمت 6.6 میلیون دلار به فروش برسد! این اعداد می‌توانند نشان دهنده میزان قیمت‌ها در NFT باشند.

بیشتر بخوانید:

خرید NFT چگونه است؟

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, نام ارزهای ان اف تی, nft چیست در کریپتو

تاکنون شما با NFT آشنا شده‌اید و شاید قصد داشته باشید تا به خرید ان اف تی بپردازید. خرید ان اف تی بسیار ساده است اما احتمالاً به کمی راهنمایی در این باره نیاز خواهید داشت.

ارزهای زیادی وجود دارند که شما می‌توانید به واسطه آن‌ها NFT خریداری کنید. اگر بخواهیم لیستی از نام ارزهای NFT را برای شما تشکیل دهیم، کاملا بی‌فایده خواهد بود؛ پس به جای نام ارزهای ان اف تی به سراغ بزرگ‌ترین و معتبرترین ارز برای خرید NFT خواهیم رفت.

در ابتداً شما نیاز به اتصال به شبکه اتریوم دارید. در مرحله اول، باید کیف پولی دیجیتال ایجاد کرده و مقداری اتریوم را خریداری نمایید. اتریوم‌ها می‌توانند به عنوان واحد پول شما در خرید ان اف تی استفاده شوند. اکنون که اتریوم را خریده و به کیف پولتان وارد کرده‌اید، باید به سراغ محصول مورد نظر بروید.

سایت‌ها و مکان‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید در آن‌ها NFT را معامله کنید؛ اما بزرگ‌ترین و بهترین آن‌ها، OpenSea نام دارد. شما می‌توانید به سادگی وارد سایت OpenSea شده، NFT مورد نظر را انتخاب کرده و آن را با استفاده از اتریوم خریداری نمایید. همچنین لازم به ذکر است که حتی اگر NFTها به صورت رایگان عرضه شده باشند،‌ شما باید مبلغی را به عنوان کارمزد پرداخت کنید. پس در محاسبه هزینه کامل هر NFT دقت کاملی به خرج دهید.

پیش‌تر دلایل متفاوت خرید NFT را به شما معرفی کردیم؛ اما یکی دیگر از مهم‌ترین و بهترین دلایل برای خرید ان اف تی می‌تواند سرمایه‌گذاری باشد! NFTها درحال رشد هستند و قیمت آن‌ها نیز روز به روز بیشتر می‌شود. پس شاید شما بتوانید یک NFT را خریده و هنگامی که قیمت آن افزایش یافت،‌ آن را بفروشید!

بیشتر بخوانید:

بازی های NFT چگونه است؟

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, بازی های ان اف تی, nft چیست در کریپتو

شاید تاکنون اطلاعی نداشته باشید،‌ اما بازی های ان اف تی زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما NFT دهند! در هر بازی‌ آیتم‌های مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را با امتیازهایی که به دست آورده‌اید و یا حتی مبلغی پول،‌ خریداری نمایید. اکنون تصور کنید که این آیتم‌ها به صورت NFT در بازی های ان اف تی عرضه شوند و به معنای واقعی،‌ پس از خرید برای شما خواهند بود.

بدین شکل، شما می‌توانید هنگامی که یک ماشین را در یک بازی ویدیویی خریداری کردید، تا هنگامی که آن را می‌فروشید صاحب آن باشید. بازی‌های ویدیویی نیز بسیار درحال پیشرفت‌ هستند و بازی های NFT بسیار زیادی تاکنون ساخته شده است. اکثر بازی های ان اف تی با نام بازی‌های بلاکچین عرضه می‌شوند. همچنین شما می‌توانید در سایت فیگار، با بهترین بازی های بلاکچین 2022 آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

NFT در متاورس

ان اف تی (NFT) چیست
ان اف تی (NFT) چیست, ان اف تی چیست, nft چیست در کریپتو

NFTها تاثیر بسیار بزرگی بر متاورس‌ها گذاشته‌اند. اگر شما پاسخ متاورس چیست را بدانید، به سادگی می‌توانید حدس بزنید که تاثیر NFT بر متاورس چگونه است. شما می‌توانید کمی در نوشتار آموزش متاورس در رابطه با نحوه تاثیر NFT بر متاورس گفته‌ایم اما اکنون قصد داریم تا کمی بیشتر به آن بپردازیم.

امروزه متاورس‌ها به لطف تکنولوژی NFT در جریان هستند؛ هر قطعه زمین و یا هرگونه دارایی که شخصی در یک متاورس داشته باشد،‌ براساس NFT به وجود آمده است. زمین شما در متاورس، دقیقاً همانند همان طراحی دیجیتال است که در کیف پول شما قرار گرفته است؛ البته که تمامی دارایی شما در متاورس نیز در کیف پول دیجیتال شما قرار می‌گیرد.

همچنین یکی از مهم‌ترین شیوه‌های کسب درآمد در متاورس خرید زمین و ایجاد یک کلکسیون است. شما می‌توانید زمینی بخرید و دارایی‌های NFT خود را در آن قرار دهید. سپس می‌توانید این مکان را به یک نمایشگاه تبدیل کرده و از این طریق به کسب درآمد برسید!

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار ان اف تی (NFT) چیست ؟ سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با ان اف تی (NFT) چیست ؟

به چه چیزهایی NFT گفته می‌شود؟

تقریبا هرچیزی می‌تواند به NFT تبدیل شود. از طراحی‌های دیجیتال تا موسیقی و یا حتی عکس‌های سلفی شما، می‌توانند تبدیل به یک NFT شده و حتی ارزش مالی پیدا کنند!

چگونه می‌توان NFT خرید؟

خرید ان اف تی بسیار ساده است. شما تنها به مقداری ارز اتریوم و یک کیف پول دیجیتال نیاز دارید. سپس می‌توانید در سایت‌های مربوطه، بهترین NFTهای موجود را پیدا کرده و آن‌ها را خریداری نمایید.


4 thoughts on “ان اف تی (NFT) چیست ؟ ؛ هر آنچه که باید از توکن غیر قابل معاوضه بدانید

 1. با سلام خدمت شما همکار گرامی وبمستر و دیجیتال مارکتر ارجمند
  این کامنت صرفا جهت اطلاع رسانی سریع به شما جهت نیاز وبمستران به رپورتاژ با قیمت مناسب و با کیفیت ارسال شده و نیازی به انتشار ان نیست
  شیوا جلالی هستم پشتیبان ارشد فروش دری لند فایننس و از شما دعوت میکنم که از صفحه زیر بازدید کنید

 2. ممنون از مقاله مفیدتون، ساختن ان اف تی و مجموعه شخصی هم جذابیت داره و سخت نیست امروز مطلبی در این مورد خوندم که با انتخاب بلاک چین مناسب و ساخت ان اف تی خودتون حتی بصورت رایگان میتونید درامد کسب کنید

 3. This game is SO MUCΗ enjoyable! Yоu can play free and Νot havfe to watch 50 commerccials t᧐
  play! You cɑn make use of a daub highlighter, іf, lіke myself, your vision isn’t 100.
  You hаve mаny room optionjs thaqt аre based on fairy-tale themes.
  Thee bingo numbrs аre announceɗ much faster than tһe majority of bingo games, ѕo you won’t feel
  frustrated bby waiting and wаiting 9n the neҳt number thаt will be called.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *